Zemsta embriona 1990

The Suckling

Młoda dziewczyna za namową swojego chłopaka, udaje się do położonego na uboczu domu publicznego, by tam dokonać nielegalnej aborcji. Po zabiegu żywy jeszcze płód zostaje wrzucony do toalety i spłukany do pobliskiego kanału. Tam wchodzi w kontakt z odpadami toksycznymi i zamiast umrzeć zmienia się w potworne monstrum. Żądny… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Fabuła

Młoda dziewczyna za namową swojego chłopaka, udaje się do położonego na uboczu domu publicznego, by tam dokonać nielegalnej aborcji. Po zabiegu żywy jeszcze płód zostaje wrzucony do toalety i spłukany do pobliskiego kanału. Tam wchodzi w kontakt z odpadami toksycznymi i zamiast umrzeć zmienia się w potworne monstrum. Żądny zemsty stwór wraca do budynku i zaczyna mordować znajdujących się w nim ludzi. Asmodeusz

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, zemsta, morderstwo, prostytutka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Sewage Baby (Wielka Brytania)

Recenzje

Koszmarny niewypał ze sporym potencjałem. 3
  • 2010-11-02
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Do niedawna myślałem, że filmy możemy podzielić na klasę A i B. Oczywiście w B znalazłyby się wszystkie niskobudżetówki i niezbyt udane produkcje nie mające szans na wejście do kin, a jedynie na DVD. No cóż po obejrzeniu The Suckling mój podział uległ znacznemu wydłużeniu, a na końcu tej listy zaliczam w/w film.

Już po kilku początkowych minutach widać, że The Suckling to produkcja grupki zapaleńców, o budżecie, za który możnaby nakręcić co najwyżej reklamę. Już samo to odpycha od filmu większość widzów, co zresztą jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem.

Jedyna zaletą filmu jest pomysł i ogólna fabuła. Już samo to, że na ekranie widzimy moment aborcji jest ohydne, a gdy wyrzucony do toalety płód zaczyna mutować, dopełnia tej potworności. Ten fragment naprawdę zasługuje na uwagę i aż dziw bierze, że jest to zrobione tak dobrze.

Niestety czar filmu szybko pryska, gdyż po nadmienionej scenie reszta to już schemat, z człowiekiem biegającym tam i z powrotem w gumowej masce. Co gorsza potwór raz jest większy od człowieka, a innym razem ucieka rurą kanalizacyjną. Tak naprawdę nie widać również jak morduje swoje ofiary. Zazwyczaj widzimy jedynie cień lub krew na ścianie i w następnym ujęciu ciało.

Najbardziej brakuje mi tu jednak porządnej gry aktorskiej. Zebrana obsada nie ma żadnego pojęcia o aktorstwie i mimo usilnych starań są zupełnie nie przekonywujący i sztuczni. Tak fatalnej ekipy nie widuje się często i jeśli zapłacono im za role to powinni zwrócić swoje gaże.

Przyzwoita w porównaniu do całości jest muzyka. Co prawda motyw przewodni to jedynie dwa powtarzające się nieustannie dźwięki, ale wzbudzają ten specyficzny dla horroru klimat.

W swoim dziele ekipa stworzyła koszmar dla każdego widza, bynajmniej nie jest to coś o co im chodziło, bo zamiast przerażenia film wzbudza jedynie śmiech. Proponuję więc zostawić tą amatorszczyznę, gdyż zmarnujemy na tym jedynie czas.

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą