Prawdziwy facet powinien palić jak smok i romansować na prawo i lewo - tak przynajmniej zaczyna uważać Nick, wzorowy mąż i ojciec, który poznaje piękną i namiętną Tuli. Zauroczony jej wdziękami, zdradza żonę. Szybko zaczyna żałować swojego kroku i robi wszystko, aby powrócić do żony. Obie kobiety - kochanka i żony nie zamierzają jednak ułatwiać Nickowi życia.
widoczny tu i tam. hasam.

Doskonał musical z Presley'em i Joplin w tle. 10

Turturro dał się poznać polskim widzom jako przede wszystkim jako aktor. Pamiętamy go z produkcji filmowych tj. „Sekretne oko” czy „Człowiek, który płakał”, a on po raz kolejny postanowił się sprawdzić w roli reżysera...

Nick, wzorowy mąż i ojciec bardzo kocha swoją żonę Kitty. Niestety nie może oprzeć się wdziękom pięknej i drapieżnej Tuli. Czym naprawdę jest miłość, Nick dowie się dopiero, kiedy zdradzi żonę. Zazdrosna Tula nie będzie jednak chciała ułatwić mu powrotu do małżeńskiego łoża. Kitty również nie będzie patrzeć spokojnie na rozterki męża. W miłosny galimatias bohaterów zamieszani będą ich bliscy i... wrogowie.

Historia nie jest zawiła - prosta, ale magiczna. Emocje są wyrażane piosenkami sław tj. Janis Joplin czy Elvisa Presley'a. Każdy kawałek tworzy swoistą aurę. Sprawia, że zaczynamy dobrze się bawić. Oprócz znakomicie dobranych utworów, otrzymujemy dużą dawkę błyskotliwych dialogów na wszelakie tematy, od zwykłych spraw codziennych po seks.

Gwiazdorska obsada. Śmiem twierdzić, że jedna z najlepszych ról Kate Winselt. Jej mowa, mimika twarzy i wszelakie ruchy idealnie obrazują charakter Tuli – wiecznie nienasyconej i śmierdzącej papierosami kobiety lekkich obyczajów. James Gandolfini udowodnił swój porządny warsztat aktorski. Do tego dochodzą dwie komiczne postacie drugoplanowe. Steve Buscemi bawi w roli kuzyna Bo, wielkiego fana króla Rock'n'Rolla. Rogalik na twarzy pojawia się gdy do akcji wchodzi chłopak córki nicka (Bobby Cannavale). O wytworzonych przez dwóch ostatnich panów postaciach przez długi czas nie zapomnimy.

Nie mogę wam nie polecić tej perełki spod ręki Turturro. Dialogi, dobór repertuaru, aktorstwo i zdjęcia na najwyższym poziomie. Film naładowuję pozytywną energię. Humor w porządnym wydaniu.

4 z 7 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 6
Edith 4

4/10 – Z całym szacunkiem dla Kate. Ten film mnie nie zachwycił. Jedynie Kate podobała mi się w tej roli, ale widziałam dużo lepsze kreacje w jej wykonaniu. Dla mnie film był nudny. Ciągnął się w nieskończoność.

Odi

Hm – Ze zwiastunu wyglada to na film dla znudzonych malzenstwem;)

Arteq Odi

To juz można z samego plakatu wywnioskować :D

majron Odi 10

najwiecej to mozna wywnioskowac z samego filmu :) polecam dla fanow absurdu i musicali :P

Peres Odi 9

Jeśli się pali od ponad 30 lat, a 90% tego czasu spedziło się u boku jednej kobiety,
to słyszy sie to AMEN na końcu filmu…
Mimo, że to komedia…

justangel Odi 8

Mhhh, a mnie sie film podobał. A nie jestem jakąś specjalna fanką musicali czy absurdu:) dałam 8/10

Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…