Dollhouse 2009-2010

Serial opowiada o Echo (Eliza Dushku), która jest członkinią nielegalnej, podziemnej grupy ludzi, którym wykasowano osobowość po to, by wstawiać im nową tożsamość. Są oni wynajmowani i programowani zgodnie z życzeniami zamożnych klientów i są wykorzystywani do różnych misji, które bywają romantyczne i komiczne a także… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Odcinki zobacz wszystkie 27 odcinki

Sezony
Lata

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 217 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Eliza Dushku
jako Echo
Fran Kranz
jako Topher Brink
Olivia Williams
jako Adelle DeWitt
Harry Lennix
jako Boyd Langton
Enver Gjokaj
jako Victor
Tahmoh Penikett
jako Paul Ballard
Dichen Lachman
jako Sierra
Miracle Laurie
jako Mellie
Amy Acker
jako Dr Claire Saunders
Reed Diamond
jako Laurence Dominic
Liza Lapira
jako Ivy
Patrizia Barretto
jako Pracownica Domu Lalek

Fabuła

Serial opowiada o Echo (Eliza Dushku), która jest członkinią nielegalnej, podziemnej grupy ludzi, którym wykasowano osobowość po to, by wstawiać im nową tożsamość. Są oni wynajmowani i programowani zgodnie z życzeniami zamożnych klientów i są wykorzystywani do różnych misji, które bywają romantyczne i komiczne a także niebezpieczne i kryminalne w zależności od potrzeb wynajmującego. Drugi sezon skupia się wokół rosnącej świadomości Echo oraz jej pragnienia odkrycia swojej prawdziwej tożsamości. Jednak każda nowa misja powoduje u niej przywoływanie kolejnych wspomnień, co zwiększa zagrożenie wewnątrz i na zewnątrz Dollhouse. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Sci-Fi, Thriller
Słowa kluczowe
tożsamość, fbi, moralność, prawdziwa miłość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2009-02-13 (świat), 2010-04-27 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
odc.: 44 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 6 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 7

caryca84 5

Pomysł świetny, ale gorzej z realizacją. – Jeszcze pierwszy sezon jako tako się trzyma, ale drugi to już kompletny mix pomieszania z poplątaniem. Ogólnie scenariusz do bani – a mieli naprawdę świetny pomysł. Na tle innych błyszczy jedynie Olivia Williams, ale ona to w końcu klasa sama w sobie. Eliza Dushku jest tak sztuczna, że aż chce się rwać włosy z głowy.

5/10 – tyle mogę dać maksymalnie.

A Tahmoha Peniketta to spróbuję zapamiętać z Galactici, a nie z tego czegoś.

Zobacz wszystkie 6 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Perfik caryca84 9

Totalnie się nie zgadzam. O ile pierwszy sezon był tylko dobry (ot taka klimatyczna nawalanka), to drugi sezon jest już znakomity. Twórcy, wiedząc, że druga seria jest ostatnią, przenieśli ciężar opowieści w rejony w które nie zapuściłby się nikt komu zależy na utrzymaniu widowni za wszelką cenę. Dzięki temu otrzymaliśmy zabójczą mieszankę akcji z naprawdę dobrze pomyślanymi i niespotykanymi często w serialach kwestiami etycznymi.

Jedyne, co kuje w oczy to zbytni pośpiech w końcowych epizodach, przez co materiał, którego spokojnie starczyłoby na przynajmniej jeszcze jeden sezon, zostaje skompresowany w trzech odcinkach. Choć i tu należą się brawa bo zakończenie historii jest naprawdę dobre.

Aktorsko jest znakomicie. Elizy Dushku jest znakomita, Enver Gjokaj "grający" Tophera był genialny, a Olivia Williams – wiadomo. Wyróżnienie specjalne dla Dichen Lachman i Amy Acker, które są po prostu zjawiskowe.

Ode mnie 9/10

caryca84 caryca84 5

No to mamy różne opinie. Dla mnie to serial klasy B na pierwszy rzut oka.

Perfik caryca84 9

No właśnie zaczynał się jako serial klasy B, ale w/g mnie, właściwie od połowy pierwszego sezonu zaczyna już skręcać na poważniejsze tory i znakomicie na tym wychodzi. Ale tak to zazwyczaj jest z serialami, którym obcina się znacząco budżet. Przykład z dziś – Fringe.

Żałuję, że Dollhouse nie dostał trzeciego sezonu, bo ma dobry początek (tzn. sam pomysł i punkt wyjściowy) i bardzo dobre zakończenie. Zabrakło jedynie solidnego rozwinięcia przez co miałem niefajne wrażenie, że ze środka drugiej serii "wyrwano" naście odcinków.

muniez1 caryca84

Joss Whendon nie ma szczęścia do telewizji. Mimo że "Buffy" zdobyła rzeszę widzów mi nie przypadł do gustu.
Natomiast "Firefly", który jest naprawdę niesamowity nie doczekał się drugiego sezonu. Żałuję również że tak szybko skończyła się jego przygoda z "Dollhouse"
Pozostaje tylko czekać na "The Avengers"

A_Biel caryca84 8

Zgodzę się z Perfikiem, że drugi sezon był o wiele lepszy od pierwszego. O ile pierwszy sezon oglądałam głównie ze względu na twórcę serialu to drugi mi się już bardzo podobał. Żałuję tylko, że w tak niewielu odcinkach pojawił się Alpha. Alan Tudyk był świetny w tej roli.

Beznickowy caryca84

A serial zakończył się jakoś sensownie? Bo czytałem, że twórcy zapowiadali nakręcił zakończenie serii. Wywiązali się z obietnicy?

Współtworzą