Dollhouse 2009-2010

Serial opowiada o losach uzdolnionych osób, które nazywane są "lalkami", są oni zatrudniani do najróżniejszych zadań, po czym na końcu kasuje im się pamięć. Jednak jedna z lalek, Echo, zaczyna odzyskiwać wspomnienia...

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Sezony
Lata
Eliza Dushku
jako Echo / Caroline Farrell / ...
Fran Kranz
jako Topher Brink
Olivia Williams
jako Adelle DeWitt / Dr Claire Saunders
Harry Lennix
jako Boyd Langton
Enver Gjokaj
jako Victor / Anthony Ceccoli / ...
Tahmoh Penikett
jako Paul Ballard
Dichen Lachman
jako Sierra / Priya Tsetsang / ...
Miracle Laurie
jako Mellie / November / ...
Amy Acker
jako Dr Claire Saunders / Whiskey / ...
Reed Diamond
jako Laurence Dominic
Liza Lapira
jako Ivy
Patrizia Barretto
jako Pracownica Domu Lalek

Serial opowiada o losach uzdolnionych osób, które nazywane są "lalkami", są oni zatrudniani do najróżniejszych zadań, po czym na końcu kasuje im się pamięć. Jednak jedna z lalek, Echo, zaczyna odzyskiwać wspomnienia... Czechu

Gatunek
Dramat, Sci-Fi, Thriller
Słowa kluczowe
tożsamość, fbi, moralność, prawdziwa miłość zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2009-02-13 (świat), 2010-04-27 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
odc.: 44 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 7
caryca84 5

Pomysł świetny, ale gorzej z realizacją. – Jeszcze pierwszy sezon jako tako się trzyma, ale drugi to już kompletny mix pomieszania z poplątaniem. Ogólnie scenariusz do bani – a mieli naprawdę świetny pomysł. Na tle innych błyszczy jedynie Olivia Williams, ale ona to w końcu klasa sama w sobie. Eliza Dushku jest tak sztuczna, że aż chce się rwać włosy z głowy.

5/10 – tyle mogę dać maksymalnie.

A Tahmoha Peniketta to spróbuję zapamiętać z Galactici, a nie z tego czegoś.

Perfik caryca84 9

Totalnie się nie zgadzam. O ile pierwszy sezon był tylko dobry (ot taka klimatyczna nawalanka), to drugi sezon jest już znakomity. Twórcy, wiedząc, że druga seria jest ostatnią, przenieśli ciężar opowieści w rejony w które nie zapuściłby się nikt komu zależy na utrzymaniu widowni za wszelką cenę. Dzięki temu otrzymaliśmy zabójczą mieszankę akcji z naprawdę dobrze pomyślanymi i niespotykanymi często w serialach kwestiami etycznymi.

Jedyne, co kuje w oczy to zbytni pośpiech w końcowych epizodach, przez co materiał, którego spokojnie starczyłoby na przynajmniej jeszcze jeden sezon, zostaje skompresowany w trzech odcinkach. Choć i tu należą się brawa bo zakończenie historii jest naprawdę dobre.

Aktorsko jest znakomicie. Elizy Dushku jest znakomita, Enver Gjokaj "grający" Tophera był genialny, a Olivia Williams – wiadomo. Wyróżnienie specjalne dla Dichen Lachman i Amy Acker, które są po prostu zjawiskowe.

Ode mnie 9/10

caryca84 caryca84 5

No to mamy różne opinie. Dla mnie to serial klasy B na pierwszy rzut oka.

Perfik caryca84 9

No właśnie zaczynał się jako serial klasy B, ale w/g mnie, właściwie od połowy pierwszego sezonu zaczyna już skręcać na poważniejsze tory i znakomicie na tym wychodzi. Ale tak to zazwyczaj jest z serialami, którym obcina się znacząco budżet. Przykład z dziś – Fringe.

Żałuję, że Dollhouse nie dostał trzeciego sezonu, bo ma dobry początek (tzn. sam pomysł i punkt wyjściowy) i bardzo dobre zakończenie. Zabrakło jedynie solidnego rozwinięcia przez co miałem niefajne wrażenie, że ze środka drugiej serii "wyrwano" naście odcinków.

muniez1 caryca84

Joss Whendon nie ma szczęścia do telewizji. Mimo że "Buffy" zdobyła rzeszę widzów mi nie przypadł do gustu.
Natomiast "Firefly", który jest naprawdę niesamowity nie doczekał się drugiego sezonu. Żałuję również że tak szybko skończyła się jego przygoda z "Dollhouse"
Pozostaje tylko czekać na "The Avengers"

A_Biel caryca84 8

Zgodzę się z Perfikiem, że drugi sezon był o wiele lepszy od pierwszego. O ile pierwszy sezon oglądałam głównie ze względu na twórcę serialu to drugi mi się już bardzo podobał. Żałuję tylko, że w tak niewielu odcinkach pojawił się Alpha. Alan Tudyk był świetny w tej roli.

Beznickowy caryca84

A serial zakończył się jakoś sensownie? Bo czytałem, że twórcy zapowiadali nakręcił zakończenie serii. Wywiązali się z obietnicy?

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Perfik
113 punkty
ferhin2
62 punkty
Beznickowy
52 punkty
arksi
43 punkty
A_Biel
38 punktów
Czechu
20 punktów
piotrek681
11 punktów
Bluejohn_26
10 punktów
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…