Ładunek 2009

Cargo

Klimat Ziemi został bezpowrotnie zmieniony przez człowieka. Jedynym ratunkiem stały się dla nas gigantyczne stacje kosmiczne i odnaleziona niedawno Rhea, planeta podobna do Ziemi. Anne Cooper chcąc dostać się na nią, zaciąga się na kilkuletni lot statkiem transportowym na jedną ze stacji. Kilka lat później w trakcie wachty Anne… zobacz więcej

Reżyseria
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 22 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Martin Rapold
jako Samuel Decker
Michael Finger
jako Claudio Vespucci
Claude-Oliver Rudolph
jako Igor Prokoff
Regula Grauwiller
jako Anne Cooper
Yangzom Brauen
jako Miyuki Yoshida
Pierre Semmler
jako Kpt. Lacroix
Gilles Tschudi
jako Bruckner
Doro Müggler
jako Arianne
Anna Schwabroh
jako Laura Portmann
Noa Strupler
jako Mała dziewczynka

Fabuła

Klimat Ziemi został bezpowrotnie zmieniony przez człowieka. Jedynym ratunkiem stały się dla nas gigantyczne stacje kosmiczne i odnaleziona niedawno Rhea, planeta podobna do Ziemi. Anne Cooper chcąc dostać się na nią, zaciąga się na kilkuletni lot statkiem transportowym na jedną ze stacji. Kilka lat później w trakcie wachty Anne odkrywa, że poza załogą ktoś jeszcze ukrywa się na statku, a ładunek i cel podróży nie są tym czym miały być. Asmodeusz

Gatunek
Sci-Fi, Thriller
Słowa kluczowe
morderstwo, przyszłość, statek kosmiczny, hibernacja zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2010-01-08 (kino), 2009-10-24 (świat)
Wytwórnia
Atlantis Pictures
Centauri Media (koprodukcja)
Schweizerische Radio- und Fernsehgesellschaft (SRG) (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Szwajcaria
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
112 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 7

Avatar square 200x200

Darth_Artur 2010-06-27 4

kiepski, nudny – Twórcy tego filmu nawet nieźle kombinowali, ale nic im z tego nie wyszło. Film w ogóle nie trzyma w napięciu, jest strasznie nudny. Sama historia jest może nie najgorsza (choć nic odkrywczego w niej nie ma) jednak sposób jej pokazania bardzo kiepski. I nie mówię tu o efektach specjalnych, które jak na produkcje europejską są całkiem przyjemne, tylko o kiepskiej grze aktorskiej, braku jakiegokolwiek napięcia, słabo napisanym scenariuszu i masie innych czynników.

4/10 generalnie polecam tylko fanom gatunku, których, tak jak mnie, podnieca już sam widok lecącego statku. Bo jeśli ktoś się spodziewa czegoś w stylu Pandorum, Event Hrizon czy Aliena to w ogóle nie ma co podchodzić do tego filmu.

Mielech 2010-06-14

Strach się bać – Tak kiepsko wyreżyserowanego filmu, beznadziejnie grających aktorów dawno nie widziałem. Film jest po prostu jakąś komedią, trudno to opisać. Motyw stary, jak świat. Produkcja nie zachwyca dosłownie niczym, nie wprowadza nic nowego.
Brak i szkoda słów.
Nawołując do poprzedników, wolę jednak durne, polskie komedie, które jednak lubimy oglądać, niż takie poniżające kino SF.
Każdy pozytywny komentarz podsumowujący powinien bezwłocznie zostać wyszydzony i wręcz prostacko wyśmiany.

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Asmodeusz Mielech 2010-06-14 7

nie karzdy ma gust jak ty i niektórym się film podobał znacznie bardziej niż idiotyczne polskie komedie typu Idealny facet dla mojej dziewczyny, może nie jest to mistrzostwo świata ale klimat jest przyzwoity, ciekawy wątek główny i niezłe efekty specjalne

Mielech Mielech 2010-06-14

Oczywiście zgadzam się, iż ostatnie zdanie powinno zostać usunięte. Przyznaję, iż działałem pod wpływem emocji, bardzo negatywnych, wywołanych tym filmem :)
Jestem fanem tego typu kina, więc chyba gust mamy podobny. Jednak chciałbym podkreślić mankamenty tej produkcji, nie wątku, który w rzeczy samej był ciekawy, ale jak juz napisałem – nihil novi.
Ad. efekty specjalne, za dużo ich tam nie było, chyba, że policzymy statek kosmiczny, stacje kosmiczną, planetę itd. Bardzo efektowny wydał się ostatni skok Laury w stronę Kassandry – ja, szczerze mówiąc, wymiękłem… Halo, XXI wiek, a przez chwilę myślałem, że oglądam Odyseję kosmiczną z roku 1984 :)
Jeszcze raz zaznaczam, iż oceniłem całą produkcję, grę aktorską itp. To ostatnie nie pozwoliło mi spać ;)

Komedie polskie – miałem na myśli bardziej filmy typu Czas serferów, aniżeli tytuł powyżej.

Podsumowując. Lubię oglądać filmy od początku do końca, nawet te słabe. Ten chciałem wyłączyć bliżej połowy, ba, byłem tak zniesmaczony, że nawet nie interesowało mnie już dłużej zakończenie – na tle całości wydawało się być niewarte tej męczarni.

Asmodeusz Mielech 2010-06-14 7

niestety z tego typu filmami jest tak, że większość jest raczej niższych lotów i wyoglądawszy te lepsze pozostaje cała reszta i znaczne obniżenie standardów, swoją drogą możesz zazucić jakieś tytuły (raczej mniej znane bo te bardziej już wszystkie pewnie widziałem)

MJ_MARTINO 2010-05-09 7

SF na przyzwoitym poziomie – Jak to jest Szwajcarzy kręcą filmy SF Rosjanie kręcą SF a Polacy tylko durne komedie….
Efekty nie są powalające ale są w miarę produkcji do obejrzenia.
Silną stroną filmu jest fabuła, gra aktorów jest przyzwoita.
Myślałem że będzie to film kategorii 3 albo gorzej .. a tu miłe rozczarowanie.
Nie jest to pozycja obowiązkowa dla fana SF ale jak już nic ciekawego nie ma do obejrzenia to film można polecic.
Ze względu na kraj oceniam film w innych trochę kategoriach i stawiam przyzwoite 7/10

Asmodeusz 2010-04-20 7

pozytywnie – bardzo pozytywnie zaskakuje, chyba najbliżej mu do W stronę Słońca (2007), choć spodziewać można by sie nieco innego rozwoju zdażeń

Współtworzą