Pontypool 2008

W niewielkim miasteczku Pontypool w Ontario dzieją się dziwne rzeczy. Prezenter radiowy, Grant Mazzy dostaje wiadomość, że w miejscowości tej doszło do strzelaniny. Chcąc zweryfikować wiadomość, na miejsce zostaje wysłany korespondent. Okazuje się, że zamieszki szerzą się na masową skalę i nikt nie potrafi temu zaradzić. Tłum… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 3 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Stephen McHattie
jako Grant Mazzy
Lisa Houle
jako Sydney Briar
Georgina Reilly
jako Laurel-Ann Drummond
Hrant Alianak
jako Dr Mendez
Rick Roberts
jako Ken Loney
Daniel Fathers
jako Nigel Healing
Beatriz Yuste
jako Nancy Freethy
Tony Burgess
jako Lawrence
Boyd Banks
jako Jay
Hannah Fleming
jako Faraj

Fabuła

W niewielkim miasteczku Pontypool w Ontario dzieją się dziwne rzeczy. Prezenter radiowy, Grant Mazzy dostaje wiadomość, że w miejscowości tej doszło do strzelaniny. Chcąc zweryfikować wiadomość, na miejsce zostaje wysłany korespondent. Okazuje się, że zamieszki szerzą się na masową skalę i nikt nie potrafi temu zaradzić. Tłum agresywnych ludzi podąża dalej w poszukiwaniu nowych ofiar. opis dystrybutora

Gatunek
Thriller

Szczegóły

Premiera
2008-09-06 (świat)
Kraj produkcji
Kanada
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
95 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Avatar square 200x200

Krzyk_Sowy 2017-05-16 2

Bardzo, bardzo zły

bodek75 2014-02-02 6

No czego to ludzie nie wymyślą. – ——————————————————————————————————————————————————————————-(możliwy spoiler) Sam pomysł naprawdę dość oryginalny. No bo jak inaczej nazwać zombiaki zainfekowane słowami ( i to tylko w języku angielskim )?
Z początku zdaje się być nudnawy. Audycja radiowa prowadzona na żywo i nic … ale do czasu kiedy to zaczynają napływać dość przerażające informacje z miasta. Teraz widz może sobie zdrowo ćwiczyć wyobraźnię. Co też takiego się dzieje.
Niestety wrażenie odniosłem takie , że pod koniec zbyt bardzo zaczęto się bawić modyfikacją słowami. Ale to tylko moje odczucie.
6/10 (plus za pomysł).

Quagmire 2013-11-02 7

7/10 a mogło być więcej – Pierwsza połowa filmu mistrzowsko buduje napięcie spoglądając na coś w rodzaju apokalipsy w stylu "28 dni później" z perspektywy trójki osób zaangażowanych w audycję radiową. Potem, od jednej, jedynej konkretnej sceny film traci swoją siłę oddziaływania i zmienia się w mokry sen językoznawcy, skręcając w stronę społecznej satyry. Na plus świetny Stephen McHattie.

Współtworzą