Totalny kataklizm 2008

Disaster Movie

Kolejna parodia filmowa Jasona Friedberga i Aarona Seltzera, twórców Komedii romantycznej, Wielkiego kina i Poznaj moich Spartan. Parodiowanymi filmami zostały m.in.: Pojutrze, Noc w muzeum, Supersamiec, Juno, Simpsonowie - Wersja kinowa, Seks w wielkim mieście, Incredible Hulk i Zaczarowana.

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 44 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Matt Lanter
jako Will
Vanessa Lachey
jako Amy
Nicole Parker
jako Reprodukcja Amy Winehouse
Crista Flanagan
jako Hannah Montana
Ike Barinholtz
jako Batman
Carmen Electra
jako Piękna zabójczyni
Nick Steele
jako Model w bieliźnie
John Di Domenico
jako Miłosne Guru
Valerie Wildman
jako Samantha

Fabuła

Kolejna parodia filmowa Jasona Friedberga i Aarona Seltzera, twórców Komedii romantycznej, Wielkiego kina i Poznaj moich Spartan. Parodiowanymi filmami zostały m.in.: Pojutrze, Noc w muzeum, Supersamiec, Juno, Simpsonowie - Wersja kinowa, Seks w wielkim mieście, Incredible Hulk i Zaczarowana. Tomassh

Gatunek
Komedia
Słowa kluczowe
sen, krew, chaos, walka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-11-07 (kino), 2008-08-29 (świat), 2009-05-20 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Goodie Two Shoes (USA) (tytuł roboczy)
Meet the Spartans 2 (USA) (tytuł roboczy)
Meet the Spartans 2: The Story of McLover & The Kingdom of the Crystal Beer Can (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
88 minut
Budżet
25 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Totalna beznadzieja 2
  • 2009-01-30
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Nie dowierzam temu, co zobaczyłem na ekranie. Jason Friedberg i Aaron Seltzer, tandetni i kiczowaci reżyserzy, twórcy średniej Komedii romantycznej, kretyńskiego Wielkiego kina i beznadziejnego Poznaj moich Spartan, zaatakowali po raz czwarty swoją jakże ambitną i prześmieszną parodią filmową. Jakże wielkie było moje niedowierzanie, kiedy ujrzałem na ekranie parodiowane filmy, które ledwo miały premierę lub jeszcze jej w ogóle nie miały. No i co z tego wszystkiego wyszło? Kompletne zero. I aż koleiny dziw bierze, że Totalny kataklizm pomimo swojej beznadziejności i sztuczności, zarobił więcej niż oczekiwano. W życiu bym nie uwierzył, gdybym na oczy nie zobaczył.

Teraz nadszedł czas, by krótko streścić bardzo przemyślaną i zakręconą, niczym z filmów Lyncha, fabułę filmu. Główny bohater - młody Will, ma proroczy sen. Amy Winehouse przepowiada mu w nim nadchodzącą katastrofę, na którą składają się tornada, globalne ocieplenia, mrozy, meteoryty i temu podobne. Mówi mu także, że katastrofy mają jakiś związek z tajemniczą Kryształową Czaszką. Wiele superbohaterów stara się zapobiec apokalipsie, ale niestety - na Iron Mana spada krowa, na Hulka spada krowa, Hancock w locie uderza w lampę i mdleje, a Batman boi się umrzeć i ewakuuje się z miasta. Ocalenie świata leży teraz w rękach Willa i jego młodych przyjaciół - czarnoskórego Calvina, Lisy, ciężarnej Juney, Amy i Zaczarowanej Księżniczki. Na swojej drodze będą musieli stawić czoła m.in. kobietom, które lubią seks w wielkim mieście oraz słodkim i utalentowanym wokalnie chipmunkom, które wcale nie są takie słodkie, jak się wydaje. Inteligentne prawda?

Określić ten film "beznadziejnym" - to wielkie niedomówienie. Określić ten film "wybitnym" - to hańba dla prawdziwych arcydzieł kinematografii. To dzieło jest niczym innym, jak zlepkiem nieśmiesznych gagów, które twórcy wymyślali podczas kręcenia filmu. Jest zlepkiem tego, co widzieliśmy już w wielu innych komediach - i tych lepszych i gorszych. Twórcy wykazali się jednak wielką "oryginalnością", kręcąc scenę Calvina z psią kupą na twarzy - lecz niestety wątpię, by na tej scenie ktokolwiek się dobrze bawił - no chyba, że nie na trzeźwo. Kogo mogą także bawić gagi drugoplanowych bohaterów, którzy wciąż rozmawiają sami ze sobą, mówią coś, co ma być śmieszne, a potem giną przygnieceni meteorytem lub zostają pożarci przez chipmunki.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Jason Friedberg i Aaron Seltzer w końcu wezmą sobie do serca te wszystkie nieprzychylne im opinie i skończą z kręceniem parodii, albo w ogóle - ze staniem za kamerą. Każdego kinomana który ma chodź odrobinę oleju w głowie, ostrzegam - niech ominie ten film szerokim łukiem. Gatunek "parodia" już niestety został pogrzebany i raczej nic nie wskazuje na to, by się cokolwiek zmieniło.

5 z 7 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Wiele filmów parodiowanych w tej produkcji nie miało swojej premiery w chwili, gdy scenariusz do tego filmu został już napisany. zobacz więcej

Komentarze 21

Avatar square 200x200

mirob1 2011-04-12 6

Nicole Parker – najlepsza z obsady

Edith 2011-01-09 1

Totalna głupota – a nie film. Beznadziejny. Do niczego. Żenujący.
Aktorstwo poniżej zera.
Nie polecam

Shane_ 2011-01-08 4

Jason Friedberg – Gdy w czołówce widzimy to nazwisko, nie możemy spodziewać się wybitnego dzieła . TOTALNA KLAPA , tak powinniem nazywać się ten film . Są momenty , których zaśmiać się można, ale nic nie wnosi to do tego filmu . Chociaż , nie można Jasona przekreślać, może wkońcu uda mu się stworzyć coś fajnego :)

maaadz 2010-07-04 1

szkoda czasu – Szkoda marnować czasu. Tytuł pasujący idealnie do jakości,jaką film prezentuje. Totalny kataklizm,oczywiście w negatywnym sensie. Może to po prostu ja i moje poczucie humoru,ale coś w tym jest,że ani razu się nie zaśmiałam. Chociaż Straszne filmy (podobny tej samej produkcji) to dzieła sztuki ;-))

dannyXXX 2010-04-09

heh – Hehe pierwszy raz widze tutaj film z taká sredniá!!!! WOW! Chyba sobie odpuszcze ssanie;)

Współtworzą