Reżyseria
,

Odcinki zobacz wszystkie 61 odcinki

Sezony

Zdjęcia Zobacz wszystkie 1 zdjęcie

Obsada

Uzupełnij obsadę dla tego filmu

Fabuła

Dodaj pierwszy opis

Gatunek
Przygodowy, Sci-Fi, Komedia
Słowa kluczowe
kosmos, obcy, morderca, kobieca nagość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1997-04-18 (świat)
Kraj produkcji
Kanada, Niemcy, Wielka Brytania, USA
Czas trwania
odc.: 60 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

Avatar square 200x200

Jacek_Stachura 2008-03-03

LEXX (o serialu) – Lexx to nazwa doskonałego technicznie kosmicznego olbrzyma, który jest też śmiertelnie niebezpieczną bronią, o potędze, której nie może się nic równać w kosmosie i będący jak jakiś żywy organizm wielkiego insektu.
W skład grupki porywaczy-bohaterów wchodzi blondwłosa piękność Zev (Eva Habermann), która na początku była grubaską ale na skutek "usterki" – komputer przeistoczył ją w ową piękność, Stanley Tweedle (Brian Downey) jest okropnie gapowaty i w dodatku prześladuje go pech – ściąga nie tylko na siebie niewiarygodną wprost ilość nieziemskich kłopotów, Kai (Michale McManus) przystojny i niesłychanie inteligentny przedstawiciel ginącej rasy, którego pragnieniem jest zabicie złego władcy His Shadów oraz Thodin (Barry Bostwick), który jest przywódcą rebelii przeciwko Cieniowi. Jak to zwykle bywa w serialach SF nie zabrakło też i robota o nazwie "790" z niesamowicie pojemną pamięcią, którego jednak bardziej interesuje Zev niż przetwarzanie danych.
Ta grupka-bohaterów porywa owe monstrum LEXX jednocześnie napotykając w kosmosie nieprawdopodobne przygody.

A oto fabuła serialu.
Tocząca się od pokoleń bitwa z cywilizacją insektów zakończyła się porażką.
Wspólna świadomość insektów tzw Cień, zaprowadza wśród ludzi "boski porządek" a przenosząc się z ciała do ciała zostawia za sobą tzw "boskich poprzedników".
W ten sposób Cień, jako zabójca tępiący rebelię, przyswaja wiedzę i wspomnienia każdej z ofiar.
W końcu ostatni z Brunnen G zostaje zabity przez "boskiego poprzednika", jednak ciało jego zostaje zachowane by służyć wyższym celom "boskiego porządku".
I tak to trwa do momentu, który wieki temu przepowiedziała "Prorokini Czasu", że ostatni z Brunnen G zniszczy Cień i
"boski porządek", czyli do chwili kiedy zbiegiem okoliczności pewien urzędnik Stanley, w obliczu śmierci podczas misji dostarczenia tajnych informacji, dał się zastraszyć i zdradził Cieniowi istotne informacje dotyczące Planet Zreformowanych, no i kiedy pojawia się nasza piątka bohaterów LEXX’a, która wpadając w co raz to różne "kosmiczne tarapaty", usiłuje stawić czoła złemu władcy…

Reszty nie tylko zabawnych przygód, jak i zakończenia dowiecie się z serialu LEXX, który serdecznie polecam.

Współtworzą