Głosy ciemności 2006

In a Dark Place

Anna, młoda dziewczyna o tajemniczej przeszłości przyjmuje pracę guwernantki dwojga osieroconych dzieci z bogatej rodziny. Praca wiąże się z koniecznością zamieszkania w ogromnym domu rodziny. Anna jest przekonana, że wreszcie znalazła spokojną przystań. Nie podejrzewa nawet jak bardzo się myli. Wkrótce jej podopieczni – Miles… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Leelee Sobieski
jako Anna Veigh
Tara Fitzgerald
jako Pani Grose
Christian Olson
jako Miles
Gabrielle Adam
jako Flora
Graham Pountney
jako Pan James
Jonathan Fox
jako Pan Laing
Thomas Sanne
jako Dyrektor
Cleo Rotunno
jako Dziewczynka
Jean Schimdt
jako Dozorca terenów sportowych
Patrice Ristic
jako Mężczyna na boisku
Paul Schroeder
jako Pracownik medyczny
Chris Bearne
jako Pastor

Fabuła

Anna, młoda dziewczyna o tajemniczej przeszłości przyjmuje pracę guwernantki dwojga osieroconych dzieci z bogatej rodziny. Praca wiąże się z koniecznością zamieszkania w ogromnym domu rodziny. Anna jest przekonana, że wreszcie znalazła spokojną przystań. Nie podejrzewa nawet jak bardzo się myli. Wkrótce jej podopieczni – Miles i Flora, wyjawią jej pewną niewygodną rodzinną tajemnicę. Otóż poprzednia guwernantka i służący utonęli w dziwnych okolicznościach. Anna z przerażeniem odkryje, że duchy zmarłych próbują kontaktować się z naszym światem za pośrednictwem Milesa i Flory. opis dystrybutora

Gatunek
Horror, Thriller, Dramat

Szczegóły

Premiera
2006-07-21 (świat), 2008-07-07 (dvd)
Kraj produkcji
Luksemburg
Inne tytuły
Dark Places (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
95 minut

Recenzje

Opiekunka do dzieci ma zamiar je chronić za wszelką cenę. Ale czy je chroni? 5
  • 2007-02-11
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Dziwny film. Nie powiem że zły ale nie powiem też, że dobry. Trudno go ocenić. Jako, że miał to być horror, zacząłem go oglądać wieczorem - takie już mam zboczenie. Nastawiony sceptycznie, po przejrzeniu wielu horroropodobnych produkcji, zbyt wiele się po nim nie spodziewałem. A tu niespodzianka. Reżyser umiejętnie zbudował aurę tajemniczości, podsycaną czasami dreszczykiem. Akcję standardowo umieszczono w wielkiej osamotnionej posiadłości, w której również standardowo udało się zbudować mu nastrój niepewności, osamotnienia, nieprzewidywalności i grozy. Ale w połowie filmu zaczyna się coś zmieniać. Nie wiem czemu reżyser postanowił wpleść w wątek trochę erotyki. Wydaje mi się, że to niepotrzebne. Chyba, że na główną bohaterkę wybrano specjalnie dziewczynę o dużych..walorach. I żeby było na co popatrzeć. Lecz potem znów akcja wraca do pewnego poziomu. Obserwujemy studium wpadania w szaleństwo bohaterki. Nie jest to wprawdzie "Lśnienie" S. Kubricka lecz muszę przyznać ogląda się całkiem całkiem. Zakończenie filmu też nie odbiega poziomem od z góry przyjętego przez reżysera założenia. Całość jest znośna, nieprzewidywalna - jak zresztą powinno być w niezłym filmie i utrzymana w konwencji thrillero-horroru.

Niestety po obejrzeniu filmu stwierdziłem, że aż tak dobrze to być nie może. Niby wszystko, co powinno cechować niezły film było, jednak rewelacji nie ma. Może zbyt dużo spodziewam się po tych filmach? Trochę zbyt nieudolne były próby zastosowania efektów specjalnych, w dzisiejszych czasach nie można tak robić. Może za mało było na to budżetu filmu? Czemu do końca reżyser nam nie wyjaśnił całej zagadki? A może się tylko czepiam? W każdym razie film ten w zakamuflowany sposób porusza problemy molestowania. I chwała mu za to, gdyż zrobiono to umiejętnie, a problem przecież ważny.

Polecam go na późne wieczory, koniecznie z partnerką obok. Zawsze to będzie można ją przytulić, gdy się wystraszy. A to rekompensuje nam wszelkie niedociągnięcia filmu.

2 z 5 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 1

sylphid 2014-12-06 4

Profanacja.

Współtworzą