Odważna 2007

The Brave One

Gdy odchodzi ktoś, kogo kochasz tracisz jakąś cząstkę siebie. W takich sytuacjach musisz wybrać: czy chcesz odejść - co jest łatwiejsze, czy nauczyć się żyć z tą stratą? Główna bohaterka postanawia żyć, ale stawia sobie cel, który jest nielegalnym procederem - zamierza pomścić swojego chłopaka. Teraz ona staje się myśliwym, a… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 30 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jodie Foster
jako Erica Bain
Terrence Howard
jako Det. Mercer
Nicky Katt
jako Det. Vitale
Naveen Andrews
jako David Kirmani
Mary Steenburgen
jako Carol
Blaze Foster
jako Cash
Rafael Sardina
jako Reed Bryant
Jane Adams
jako Nicole
Zoë Kravitz
jako Chloe
Margaret Baker
jako Pacjentka psychiatryczna, której mierzą puls
James Biberi
jako Det. Pitney
Michael J. Burg
jako Mężczyzna

Fabuła

Gdy odchodzi ktoś, kogo kochasz tracisz jakąś cząstkę siebie. W takich sytuacjach musisz wybrać: czy chcesz odejść - co jest łatwiejsze, czy nauczyć się żyć z tą stratą? Główna bohaterka postanawia żyć, ale stawia sobie cel, który jest nielegalnym procederem - zamierza pomścić swojego chłopaka. Teraz ona staje się myśliwym, a oprawcy ofiarami. nikon

Gatunek
Dramat, Kryminał, Thriller
Słowa kluczowe
zemsta, morderstwo, policja, strzał w głowę zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-10-05 (kino), 2007-09-06 (świat), 2008-03-07 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Kraj produkcji
USA, Australia
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
122 minut
Budżet
70 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 12

lorelei 2014-11-26 4

Nie kupuję Jodie Foster jako żądnej krwi mścicielki, irytowała mnie strasznie. Poza tym parę innych wad też by się znalazło.

Jana 2010-11-16 7

wziąć sprawiedliwość we wlasne ręce… – Kiedy policję obowiązują procedury niepozwalające na rychłe ujęcie przestępców, główna bohaterka postanawia wziąć sprawiedliwość we własne ręce.. "Wysokie napięcie", dramaturgia sytuacji, świetna rola Jodie Foster!

Hsi_Nao 2010-02-01 6

[6/10] -

Filmowi raczej należałoby przpisać etykietkę dramatu psychologicznego z domieszką thrillera. Głownym motywem jest zemsta i psychologiczne podejście do ofiary. Ten aspekt ukazany został bardzo dobrze (głownie dzieki bardzo dobrej roli Jodie Foster). Jednak zbyt dużo w tym filmie ogranych schematów i przypadkowości.

Darth_Artur 2009-07-23 10

Dobry, nawet bardzo. – Nie nudziłem się oglądając. Trzyma w napięciu, ciekawie się ogląda. Dobra rola Jodie Foster, widz przeżywa razem z jej postacią wydarzenia i może wczuć się w jej rolę, rozmyślając nad czynami które popełniła. Film dobrze pokazał co miał pokazać.
Dla mnie 10/10

dannyXXX 2008-05-27

EYE FOR AN EYE – mozna obejrzeć,chociaż spodziewałem sie mocniejszej akcji.dobre zakonczenie…zemsta zawsze jest słodka!EYE FOR AN EYE!

Współtworzą