Odważna 2007

The Brave One

Erica ma własny program w radiu. Jest osobą, która kocha i czuje się kochana. Jest zadowolona ze swojego życia. Do czasu, gdy w pewien wieczór wraz ze swoim chłopakiem idą z psem na spacer. Ten wieczór odmieni wszystko. Zostają napadnięci - chłopak zostaje skatowany, ona mocno pobita. To zdarzenie będzie przełomem w jej… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Jodie Foster
jako Erica Bain
Terrence Howard
jako Det. Mercer
Nicky Katt
jako Det. Vitale
Naveen Andrews
jako David Kirmani
Mary Steenburgen
jako Carol
Blaze Foster
jako Cash
Rafael Sardina
jako Reed Bryant
Jane Adams
jako Nicole
Zoë Kravitz
jako Chloe
Margaret Baker
jako Pacjentka psychiatryczna, której mierzą puls
James Biberi
jako Det. Pitney
Michael J. Burg
jako Mężczyzna

Erica ma własny program w radiu. Jest osobą, która kocha i czuje się kochana. Jest zadowolona ze swojego życia. Do czasu, gdy w pewien wieczór wraz ze swoim chłopakiem idą z psem na spacer. Ten wieczór odmieni wszystko. Zostają napadnięci - chłopak zostaje skatowany, ona mocno pobita. To zdarzenie będzie przełomem w jej życiu. Zacznie robić coś, czego nigdy by się po sobie nie spodziewała. Lecz każdy z nas może być mordercą. Co wyniknie z jej znajomości z policjantem, który z czasem zacznie się domyślać, kto jest tajemniczym mścicielem? nikon

Gatunek
Dramat, Kryminał, Thriller
Słowa kluczowe
zemsta, morderstwo, policja, pielęgniarka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2007-10-05 (kino), 2007-09-06 (świat), 2008-03-07 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Kraj produkcji
USA, Australia
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
122 minut
Budżet
70 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 13
lukas77 4

o matko, 4 za dobry początek, potem równia pochyła. Film bardzo zły, historia naciągana że aż w szwach pęka.

lorelei 4

Nie kupuję Jodie Foster jako żądnej krwi mścicielki, irytowała mnie strasznie. Poza tym parę innych wad też by się znalazło.

Jana 7

wziąć sprawiedliwość we wlasne ręce… – Kiedy policję obowiązują procedury niepozwalające na rychłe ujęcie przestępców, główna bohaterka postanawia wziąć sprawiedliwość we własne ręce.. "Wysokie napięcie", dramaturgia sytuacji, świetna rola Jodie Foster!

Hsi_Nao 6

[6/10] -

Filmowi raczej należałoby przpisać etykietkę dramatu psychologicznego z domieszką thrillera. Głownym motywem jest zemsta i psychologiczne podejście do ofiary. Ten aspekt ukazany został bardzo dobrze (głownie dzieki bardzo dobrej roli Jodie Foster). Jednak zbyt dużo w tym filmie ogranych schematów i przypadkowości.

Darth_Artur 10

Dobry, nawet bardzo. – Nie nudziłem się oglądając. Trzyma w napięciu, ciekawie się ogląda. Dobra rola Jodie Foster, widz przeżywa razem z jej postacią wydarzenia i może wczuć się w jej rolę, rozmyślając nad czynami które popełniła. Film dobrze pokazał co miał pokazać.
Dla mnie 10/10

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

2
Hsi_Nao
87 pkt.
3
WuJot
56 pkt.
4
kaskader
54 pkt.
5
alienK
34 pkt.
6
Anonimowy
32 pkt.
7
piotrek681
27 pkt.
8
nikon
12 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…