Galerianki 2009

Film

Ala (Anna Karczmarczyk) po przeprowadzce do Warszawy poznaje nowych kolegów i nowe koleżanki. W klasie zawiera znajomość z Mileną, Kają i Julią które czas spędzają w galeriach na szukaniu "sponsorów" W zamian za seks otrzymują ubrania, biżuterię lub telefony komórkowe. Koleżanki chcą nauczyć Alę jak życ "na poziomie".… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Anna Karczmarczyk
jako Alicja
Dagmara Krasowska
jako Milena Trecz
Dominika Gwit
jako Kaja
Izabela Kuna
jako Mama Alicji
Artur Barciś
jako Tata Alicji
Ewa Kolasińska
jako Nauczycielka
Izabela Dąbrowska
jako Mama Julii
Szymon Kuśmider
jako Zbyszek
Dominika Kluźniak
jako Lekarka
Zuzanna Madejska
jako Paulina, siostra Alicji

Ala (Anna Karczmarczyk) po przeprowadzce do Warszawy poznaje nowych kolegów i nowe koleżanki. W klasie zawiera znajomość z Mileną, Kają i Julią które czas spędzają w galeriach na szukaniu "sponsorów" W zamian za seks otrzymują ubrania, biżuterię lub telefony komórkowe. Koleżanki chcą nauczyć Alę jak życ "na poziomie". Powoli zaczyna zarabiać pieniądze za uprawianie seksu ze starszymi mężczyznami. W Ali zakochuje się Michał który nie wie o tym że ona spędza tak swój czas... HOSAN

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
zdrada, miłość, przyjaźń, seks zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2009-09-25 (kino), 2009-09-13 (świat), 2010-03-17 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Warszawa) (również) (postprodukcja)
Studio filmowe Oko (koprodukcja)
Polski Instytut Sztuki Filmowej (współfinansowanie)
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Mall Girls (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
77 minut
Budżet
2 345 191 PLN
Wiadomości 11
Jacek Dziduszko krytyk

„Galerianki” są ambitną, ale w stosunku do oczekiwań, wręcz katastrofalną porażką. Zjawisko prostytucji w polskich galeriach handlowych wciąż czeka więc na poważny i wnikliwy komentarz filmowy. przeczytaj recenzję

antman użytkownik
  • 7

Niezręczna cisza. przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Film został uznany za najlepszy debiut na festiwalu filmowym w Cottbus. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Twórcy — Katarzyna Rosłaniec - reżyseria i scenariusz Absolwentka ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego i reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Kursu Fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Uczestniczka Laboratorium Scenariuszowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Podczas studiów pracowała w Gdańskim oddziale „Panoramy” oraz zrealizowała... zobacz więcej

Komentarze do filmu 35
Anonimowy

Tandetny film amatorski sztuczny temat chodzę do galerii handlowych od 10 lat i nie moge znaleść galerianek.

pajki_filmaniak 6

nawet niezły film ale na raz w każdym bądź razie się nie nudziłem

Edith 5

5/10 – Sądziłam, że ten temat będzie rozwinięty lepiej. Czuje niedosyt. Nie zostały przedstawione np sposoby w jakie te dziewczyny łowią sponsorów. Niektóre wątki zostały zaczęte i niedokończone. Np. co stało się z dziewczyną w ciąży? Temat zniknął tak szybko jak się pojawił.
Myślałam, że (przynajmniej z tych zapowiedzi wcześniejszych) ten temat zostanie lepiej opowiedziany. Tak naprawde z tego filmu nie wynika nic.

freeform

GALERIANKI – ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA – Pewnie wielu z Was chciałoby się dowiedzieć czegoś więcej na temat utworów zamieszczonych w filmie.
Album został wyprodukowany przez rapera O.S.T.R. i duet tworzący alternatywny odłam electro, Skinny Patrini.

Na płycie Ostrego pt. O.c.b. w kilku utworach pojawiają się skity z dialogami z filmu Katarzyny Rosłaniec. 3 września ukazał się singel promujący album pt. "Sam to nazwij (Remix Extended)". Prócz niego w trailerze do filmu można usłyszeć pierwszy singiel SKINNY PATRINI "YSMF".

Lista utworów

1. Motyw 1 2. O.S.T.R. – "Pegaz" 3. O.S.T.R. – "Mówiłaś mi" 4. Motyw 2 5. O.S.T.R. – "Jedna chwila" 6. O.S.T.R. – "Instynkt" 7. Motyw 3 8. O.S.T.R. – "Z góry na dół" 9. Motyw 4 10. O.S.T.R. – "Sam to nazwij (Remix Extended)" 11. Skinny Patrini – "Switch Off" 12. Skinny Patrini – "Delicious" 13. Skinny Patrini – "YSMF"

Soundtrack oraz płyty OSTR i Skinny Patrini do nabycia w asfaltshop.pl oraz tu :
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=patrini

Maciek_Przybyszewski 5

Miękko i bojaźliwie – Czytałem wiele opinii o "Galeriankach" Katarzyny Rosłoniec i postanowiłem ten film w końcu obejrzeć i…. rozczarowałem się. Film porusza temat bardzo aktualny i kontrowersyjny, lecz czyni to w tak miękki i bojaźliwy sposób, że mamy wrażenie, iż oglądamy delikatny moralitet dla gimnazjalistów, a nie historię prawdziwą. Niby jest seks, ale go nie ma, niby są rozwydrzone nastolatki, ale ich nie ma. Niby postacie mają wnętrze, ale są płytkie. Jak dla mnie zabrakło pazura, który rozciąłby ekran na pół i poranił widza swą realnością.
Dawno temu, pod koniec lat 90-tych, poszedłem do kina na "Dzieciaki" Larry Clarka. Wtedy ten film wydawał mi się bardzo nie realny. Ze znajomymi wspólnie stwierdziliśmy, że takie rzeczy się nie zdarzają przynajmniej w Polsce. Dziś wiem, że teraz to się dzieje, a nawet więcej. "Dzieciaki" był filmem ostrym, momentami brutalnym ocierającym się o pornografię, ale efekt był zaskakująco dobry. "Galerianki" przy "Dzieciakach" to przedszkolaki przy licealistach.
Więcej odwagi !!!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Beznickowy
110 pkt.
2
agatkar16
103 pkt.
4
antman
76 pkt.
5
tompawel
44 pkt.
6
piotrek681
41 pkt.
7
Hsi_Nao
40 pkt.
8
Aladyn
30 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…