Gwiazda szeryfa 1957

The Tin Star

Do niewielkiego miasteczka przybywa były szeryf, obecnie łowca nagród. Chce oddać ciało zabitego przestępcy. Mimo woli zostaje wciągnięty w konflikt pomiędzy żądnym władzy rewolwerowcem, a młodym niedoświadczonym szeryfem. Psychologiczna opowieść o rywalizacji doświadczenia z młodzieńczą zapalczywością.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 1 zdjęcie

Obsada Zobacz pełną obsadę

Henry Fonda
jako Morgan "Morg" Hickman
Anthony Perkins
jako Szeryf Ben Owens
Betsy Palmer
jako Nona Mayfield
Michel Ray
jako Kip Mayfield
Neville Brand
jako Bart Bogardus
John McIntire
jako Dr Joseph Jefferson "Doc" McCord
Mary Webster
jako Millie Parker
Peter Baldwin
jako Zeke McGaffey
Richard Shannon
jako Buck Henderson
Lee Van Cleef
jako Ed McGaffey
James Bell
jako Sędzia Thatcher
Howard Petrie
jako Burmistrz Harvey King

Fabuła

Do niewielkiego miasteczka przybywa były szeryf, obecnie łowca nagród. Chce oddać ciało zabitego przestępcy. Mimo woli zostaje wciągnięty w konflikt pomiędzy żądnym władzy rewolwerowcem, a młodym niedoświadczonym szeryfem. Psychologiczna opowieść o rywalizacji doświadczenia z młodzieńczą zapalczywością. Anonimowy

Gatunek
Western

Szczegóły

Premiera
1957-10-23 (świat)
Wytwórnia
Perlsea Company
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
93 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Maciek_Przybyszewski 2010-05-28 6

Klasyczny, choć pozostawia niedosyt ;) – Klasyczny western z Henry Fondą. Jako, że ostatnio bardzo polubiłem westerny z lat 50-tych i 60-tych to obejrzałem go z przyjemnością. Niestety odczułem pewien niedosyt, ze względu na znikomą ilość pojedynków i pościgów.

Film dotyka dość kontrowersyjnego problemu w czasach gdy powstawał, czyli rasizmu. Dziecko ze związku białej kobiet z Indianinem oraz sama kobieta są odrzucane przez większość lokalnej społeczności. Dlaczego? Zobaczcie

Film ciekawi głównie fabułą i bohaterami. Nie nudził mnie ani przez moment. To jest właśnie fajne, że nie potrzeba tu wielu pościgów i pojedynków, by zainteresować widza. Ode mnie trochę naciągane 8/10, polecam. :)

Redox 2009-08-31 7

7/10 – Coraz bardziej przekonuję się do tych "klasycznych" westernów, choć w tym przypadku mam niemałe wątpliwości co do przyporządkowania tego gatunku filmowi Manna. Fonda , Van Cleef i nawet Perkins (niezła rólka, ale i tak od "Psychozy" się raczej nie uwolni) – to musiało się udać. Plus do tego niesłychanie nabrzmiewający klimat i wyczuwalne napięcie. Nie ma co – jedna z mocniejszych pozycji westernowych.

Współtworzą