Zero 2009/I

Duże, współczesne miasto. 24 godziny ułożone z okruchów życia Barczystego Biznesmana, Niechlujnego Tłuściocha, Jakiegoś Psychicznego, Chudego Gazeciarza, Spoconego Taksówkarza, Zmęczonego Faceta, Filigranowej Blondynki, Eleganckiej Doktorki i innych. Czasem ich losy splatają się naturalnie, czasem to kwestia przypadku. Podążamy… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 14 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Sonia Bohosiewicz
jako Sekretarka prezesa
Marian Dziędziel
jako Taksówkarz
Kamilla Baar
jako Żona pracownika firmy prezesa
Rafał Mohr
jako Barman
Aleksandra Popławska
jako Żona prezesa
Joanna Bogacka
jako Matka żony prezesa
Andrzej Mastalerz
jako Sprzedawca gazet
Gabriela Muskała
jako Żona sprzedawcy gazet
Cezary Kosiński
jako Pracownik firmy prezesa
Maria Maj
jako Lekarka

Fabuła

Duże, współczesne miasto. 24 godziny ułożone z okruchów życia Barczystego Biznesmana, Niechlujnego Tłuściocha, Jakiegoś Psychicznego, Chudego Gazeciarza, Spoconego Taksówkarza, Zmęczonego Faceta, Filigranowej Blondynki, Eleganckiej Doktorki i innych. Czasem ich losy splatają się naturalnie, czasem to kwestia przypadku. Podążamy w głąb historii miłości, nienawiści, zdrady, seksu, przemocy... opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Dramat
Słowa kluczowe
przemoc, zdrada, seks, pornografia zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2009-10-23 (kino)
Dystrybutor
Monolith Films
Kraj produkcji
Polska
Czas trwania
110 minut
Budżet
3 839 784 PLN

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 8

Avatar square 200x200

ferhin2 2013-01-02 7

Dobry 7/10 – Fabuła bardzo dobra, dobrze pomyślana, ciekawe historie, interesujące postacie.
Dźwięk słaby, muzyka dobra ale niedopracowana do końca.
Częste przestoje w akcji – chyba zrobione specjalnie – niestety pomysł nietrafiony.
Zazębianie się postaci ciekawie ale trochę z przesadą bo można by było pomyśleć, że w mieście jest 30 osób i nikogo więcej.
Dobry polski dramat, który przy "doszlifowaniu" stałby się bardzo dobry.
za całość 7/10

Barbarka88Rz 2012-10-08 8

opinia + małe spojlerowe pytanie – zacznę od tego, że film nie jest zły… to pełnokrwisty dramat, dobrze zrealizowany, choć chwilami przydługi i nudnawy. Niektóre sceny nadmiernie przeciągnięte, niepotrzebne przestoje.
Sprawne przechodzenie między wątkami, pokazane jest dużo postaci których losy wzajemnie się łączą.

Film jest ciężki i trudny, dołujący, odsłaniajacy brutalną i smutną rzeczywistość, dość przykry, ale zapewne warto się z nim zapoznać. Dobra polska produkcja.

Teraz pytanie –
co się zdarzyło w motelu kiedy ojciec przyszedł tam z córką??
ta scena mi umknęła:/

Redox 2010-05-05 7

7/10 – Wow! Ubiegły rok przyniósł nam takie polskie perełki jak "Rewers", "Dom zły", czy trzymające dobry poziom "Ostatnia akcja" i "Galerianki". Debiut Borowskiego na dużym ekranie trzeba również zaliczyć do tego przedziału filmów. Może jakiś ogromnych ohów i ahów nie wywołuję, ale na pewno trzeba pochwalić reżysera i twórców za to, że poradzili sobie opanować chaos przy wprowadzeniu takiego multum postaci. Ciekawym zagraniem było także nie nadanie imion bohaterom, nazwy miasta, w którym dzieje się cała akcja filmu etc., przez co obraz zyskuje uniwersalny wymiar. Szkic fabularny jest rewelacyjny. Wątki się wzajemnie dopełniają, są logiczne i zrozumiałe. Rewelka!

Mis_Koralgol Redox 2010-10-18 9

Ja dałem nawet 9 bo dawno nie widziałem polskiego filmu który tak by mi się spodobał. Z 4 które podałeś tylko Galerianki widziałem, a Dom zły mam na liście TODO :). Możliwe że po prostu miałem nastrój na taki film :)

Film super – to że zakończenia nie przemyśleli jak to inni piszą – ja mam tylko taką reakcje :O – ten film jest stworzony żeby się tak skończyć … – to miał być cykl (btw – fajnie że najpierw tabletka nie spadła, a później spadała :) ).
Wielki plus dla twórców że trzeba było wysilić się trochę żeby się połapać w tych wszystkich postaciach i ich powiązaniach. Przy czym pomimo tego chaosu składa się to na całkiem spójny obraz życia bohaterów jak i codzienności w Polsce (no może nie każda część – może jestem optymistom ale takiego syfu jaki pokazali to za każdym rogiem nie ma według mnie – trzeba kilka przecznic przejść :D ).

BTW – oni mieli imiona ?(w sensie były używane ? ) – nie pamiętam żeby jakieś padały – najczęściej byli na per Pan/Pani czy Panie Prezesie.

Może 9 to za wysoko nawet ale 8 spokojnie – film który zapamiętam :)

fang 2010-03-27 6

BRAK POMYSŁU NA ZAKOŃCZENIE.. – W SUMIE NIEWIELE SIĘ SPODZIEWAŁEM I SIĘ NIE ZAWIODŁEM:)

i_darek1x 2010-03-26 4

Dostateczny ! – Mógłby być lepszy !Chyba się trochę pogubił sam reżyser …

Współtworzą