Zero 2009/I

W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesmen chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję.… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Sonia Bohosiewicz
jako Sekretarka prezesa
Marian Dziędziel
jako Taksówkarz
Kamilla Baar
jako Żona pracownika firmy prezesa
Rafał Mohr
jako Barman
Aleksandra Popławska
jako Żona prezesa
Joanna Bogacka
jako Matka żony prezesa
Andrzej Mastalerz
jako Sprzedawca gazet
Gabriela Muskała
jako Żona sprzedawcy gazet
Cezary Kosiński
jako Pracownik firmy prezesa
Maria Maj
jako Lekarka

W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesmen chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesmen potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym „tak” uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta. To początek wielowątkowej historii, w której przetną się drogi wielu osób, a każda ich decyzja będzie miała konsekwencje nie tylko dla nich. Zero to opowieść o miłości i nienawiści, o zdradzających i zdradzanych, o przemocy i seksie oraz o zaskakujących tajemnicach, które poznamy w trakcie tej przedziwnej doby. Wprawiona w ruch machina nieodwracalnie zmieni życie bohaterów. Czy rzeczywiście nieodwracalnie? opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Dramat
Słowa kluczowe
przemoc, zdrada, seks, kłamstwo zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2009-10-23 (kino), 2009-10-12 (świat), 2009-10-23 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Kraj produkcji
Polska
Czas trwania
110 minut
Budżet
3 839 784 PLN
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 10
kim666 9

Świetny. Dobra obsada. Ciekawe wątki. Znakomita ścieżka dźwiękowa. Jestem pod wrażeniem. Polecam!

ferhin2 7

Dobry 7/10 – Fabuła bardzo dobra, dobrze pomyślana, ciekawe historie, interesujące postacie.
Dźwięk słaby, muzyka dobra ale niedopracowana do końca.
Częste przestoje w akcji – chyba zrobione specjalnie – niestety pomysł nietrafiony.
Zazębianie się postaci ciekawie ale trochę z przesadą bo można by było pomyśleć, że w mieście jest 30 osób i nikogo więcej.
Dobry polski dramat, który przy "doszlifowaniu" stałby się bardzo dobry.
za całość 7/10

Barbarka88Rz 8

opinia + małe spojlerowe pytanie – zacznę od tego, że film nie jest zły… to pełnokrwisty dramat, dobrze zrealizowany, choć chwilami przydługi i nudnawy. Niektóre sceny nadmiernie przeciągnięte, niepotrzebne przestoje.
Sprawne przechodzenie między wątkami, pokazane jest dużo postaci których losy wzajemnie się łączą.

Film jest ciężki i trudny, dołujący, odsłaniajacy brutalną i smutną rzeczywistość, dość przykry, ale zapewne warto się z nim zapoznać. Dobra polska produkcja.

Teraz pytanie –
co się zdarzyło w motelu kiedy ojciec przyszedł tam z córką??
ta scena mi umknęła:/

Redox 7

7/10 – Wow! Ubiegły rok przyniósł nam takie polskie perełki jak "Rewers", "Dom zły", czy trzymające dobry poziom "Ostatnia akcja" i "Galerianki". Debiut Borowskiego na dużym ekranie trzeba również zaliczyć do tego przedziału filmów. Może jakiś ogromnych ohów i ahów nie wywołuję, ale na pewno trzeba pochwalić reżysera i twórców za to, że poradzili sobie opanować chaos przy wprowadzeniu takiego multum postaci. Ciekawym zagraniem było także nie nadanie imion bohaterom, nazwy miasta, w którym dzieje się cała akcja filmu etc., przez co obraz zyskuje uniwersalny wymiar. Szkic fabularny jest rewelacyjny. Wątki się wzajemnie dopełniają, są logiczne i zrozumiałe. Rewelka!

Mis_Koralgol Redox 9

Ja dałem nawet 9 bo dawno nie widziałem polskiego filmu który tak by mi się spodobał. Z 4 które podałeś tylko Galerianki widziałem, a Dom zły mam na liście TODO :). Możliwe że po prostu miałem nastrój na taki film :)

Film super – to że zakończenia nie przemyśleli jak to inni piszą – ja mam tylko taką reakcje :O – ten film jest stworzony żeby się tak skończyć … – to miał być cykl (btw – fajnie że najpierw tabletka nie spadła, a później spadała :) ).
Wielki plus dla twórców że trzeba było wysilić się trochę żeby się połapać w tych wszystkich postaciach i ich powiązaniach. Przy czym pomimo tego chaosu składa się to na całkiem spójny obraz życia bohaterów jak i codzienności w Polsce (no może nie każda część – może jestem optymistom ale takiego syfu jaki pokazali to za każdym rogiem nie ma według mnie – trzeba kilka przecznic przejść :D ).

BTW – oni mieli imiona ?(w sensie były używane ? ) – nie pamiętam żeby jakieś padały – najczęściej byli na per Pan/Pani czy Panie Prezesie.

Może 9 to za wysoko nawet ale 8 spokojnie – film który zapamiętam :)

Chemas 7

Bardzo przyzwoita produkcja, która potrafi zaskoczyć. Co prawda w którymś tam momencie trochę przekombinowana została przez reżysera, za co chętnie dałbym ocenę 6, ale za dobre aktorstwo i pomysł jednak 7.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
piotrek681
221 pkt.
2
Targaryen
30 pkt.
3
fantasta
21 pkt.
4
Redox
20 pkt.
5
Hsi_Nao
10 pkt.
7
Sweet_Foxy
4 pkt.
8
me109gustaw
2 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…