Człowiek w ogniu 2004

Man on Fire

Film oparty na faktach. Opowiada on historię byłego najemnika armii Stanów Zjednoczonych. John W. Creasy (Denzel Washington) męczony wydarzeniami z przeszłości przyjmuje pracę ochroniarza małej dziewczyki Lupity (Dakota Fanning), której rodzice boją się porwania córki. Po pewnym czasie dziewczynka pokazuje mu nowe życie i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 31 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Denzel Washington
jako Creasy
Dakota Fanning
jako Pita
Marc Anthony
jako Samuel
Radha Mitchell
jako Lisa
Christopher Walken
jako Rayburn
Giancarlo Giannini
jako Manzano
Rachel Ticotin
jako Mariana
Jesús Ochoa
jako Fuentes
Mickey Rourke
jako Jordan
Angelina Peláez
jako Siostra Anna
Gustavo Sánchez Parra
jako Daniel Sanchez
Gero Camilo
jako Aurelio Sanchez

Fabuła

Film oparty na faktach. Opowiada on historię byłego najemnika armii Stanów Zjednoczonych. John W. Creasy (Denzel Washington) męczony wydarzeniami z przeszłości przyjmuje pracę ochroniarza małej dziewczyki Lupity (Dakota Fanning), której rodzice boją się porwania córki. Po pewnym czasie dziewczynka pokazuje mu nowe życie i sprawia, że Creasy znów staje się szczęśliwy. Gdy Lupita zostaje porwana, jej ochroniarz poprzysiąga dopaść każdego, kto jest za to odpowiedzialny. opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Dramat, Akcja
Słowa kluczowe
morderstwo, przemoc, miłość, przyjaźń zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2004-10-15 (kino), 2004-04-21 (świat), 2005-03-23 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
Fox 2000 Pictures
Regency Enterprises
New Regency Pictures zobacz więcej
Kraj produkcji
Wielka Brytania, USA, Meksyk
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
146 minut
Budżet
70 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Każdy może odnaleźć sens swojego życia... 10

Możliwe spoilery Człowiek w ogniu powstał w oparciu o opowieść pióra A. J. Quinnell'a o tym samym tytule. Film ten opowiada historię Johna Creasy'ego (Denzel Washington), zmęczonego życiem byłego żołnierza z brygady antyterrorystycznej. Przyjaciel Creasy'ego z Meksyku - Rayburn (Christopher Walken) załatwia mu posadę ochroniarza dla dziewięcioletniej Pity Ramos (Dakota Fanning), córki meksykańskiego businessmana, Samuela Ramosa (Marc Anthony) oraz amerykanki Lisy Ramos (Radha Mitchell).

Stroniący od ludzi Creasy, zbudował wokół siebie gruby mur obojętności, którego zdawało by się nikt nie zdoła pokonać, jednak dla małej Pity nie ma rzeczy niemożliwych - przedrze się przez owy mur, choćby miała własnymi rękoma kopać pod nim przejście. Jak można się domyślić, pokonanie tego muru nie zajmie małej dużo czasu, a na jego gruzach Creasy odnajdzie sens swojego życia, który niedługo potem odbiorą mu porywacze, ciężko przy tym raniąc samego Creasy'ego... Po dojściu do siebie, przepełniony niejako ojcowską miłością do Pity, w pojedynkę rozprawi się z całą mafią odpowiedzialną za porwanie małej, zabijając bez mrugnięcia okiem.

Pomimo iż treść samego filmu nie jest tutaj jakimś novum, to warto podkreślić, że główną rolę postawiono w nim na emocje. Jeśli jesteś bardzo wrażliwą osobą, to na pewno dostrzeżesz coś więcej jak wystrzelone pociski, krew i efektowne wybuchy... Największymi plusami tego filmu są niewątpliwie doskonała reżyseria, którą zapewnił nam Tony Scott, świetna gra aktorska, wyśmienity montaż, meksykańska sceneria oraz to, co idealnie współgra z resztą, czyli mistrzowska ścieżka dźwiękowa autorstwa Harry'ego Gregsona-Williamsa.

Tytuł ten na pewno nie jest kolejną szarą produkcją, którą po obejrzeniu jest łatwo zapomnieć. Film wzrusza ale także przeraża... przeraża tym, do czego zdolny jest człowiek, gdy odbierze się mu coś, co bardzo kocha.

6 z 9 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Propozycję zagrania roli Creasy'iego otrzymali Robert De Niro, Will Smith i Bruce Willis. zobacz więcej

Pressbook

Treść — Meksyk ogarnia fala porwań dla okupu - w ciągu zaledwie sześciu dni uprowadzone zostają 24 osoby. Bogaci mieszkańcy wpadają w panikę, a wielu z nich wynajmuje ochroniarzy, którzy czuwać mają nad bezpieczeństwem ich dzieci... John Creasy (Denzel Washington, Dzień próby) jest byłym zabójcą, który przez wiele lat pracował dla CIA. Zmęczony życiem, stroniący od ludzi... zobacz więcej

Komentarze 12

Simon_Says 2017-10-13 10

Śmiem twierdzić, że to szczytowe osiągnięcie Scotta. Tak jak Michael Mann w Zakładniku pięknie wykorzystał tv kamerę i ujęcia z ręki, które we Wrogach już tak nie zagrały, tak tutaj personalne filtry do kamery były cudowne, ale też już w Domino to był przesyt.

Justyna007 2013-07-16 7

[7/10] Dobry – Supermen.

Maciek_Przybyszewski 2010-05-28 6

Dobry, ale … – Generalnie film dobry, ale bardziej mimo wszystko podobał mi się pierwowzór ze Scottem Glennem w roli głównej. Denzel jest świetny, ale Glenn ma większą charyzmę.

@Maciek_Przybyszewski Jesteś debilem!!! Skończonym i uformowanym.

barteckidg 2010-03-08

co tu wiecej mówic ten film jest świetny ?;p a ja musze powiedzieć ten film jest najlepszy !!:D – .

tommylee 2010-01-15 10

Świetny – Co tu więcej mówić.Film jest świetny i tyle.

Współtworzą