Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Tony Scott |
7,2
|
|
John Wildermuth
(asystent)
|
||
Frank Kostenko Jr.
(asystent)
|
||
Adrian Grunberg
(asystent) (Meksyk)
|
||
Berenice Manjarrez Vericat
(asystent) (Meksyk)
|
||
Michael Paul Jones
(asystent)
|
||
Tom Moran
(asystent)
|
||
Stacy Perskie
(asystent)
|
||
Jason Sterman
(asystent)
|
||
E. Langston Craig
(asystent-stażysta)
|
||
Emma Horton
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Somner
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Brian Helgeland |
5,3
|
|
A.J. Quinnell
(powieść)
|
6,0
|
|
Karin Anderson
(koordynator ciągłości scenariusza)
|
||
Julie Pitkanen
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Producenci | Ocena | |
Lucas Foster
producent
|
||
Arnon Milchan
producent
|
||
Tony Scott
producent
|
7,2
|
|
Brad Combs
producent (asystent)
|
||
Michael Paul Jones
producent (asystent)
|
||
Lindsey Liberatore
producent (asystent)
|
||
Ivan Martínez Lomelí
producent (asystent)
|
||
Tom Moran
producent (asystent)
|
||
Stacy Perskie
producent (asystent)
|
||
Jason Sterman
producent (asystent)
|
||
Stephanie Wander
producent (asystent)
|
||
Don Ferrarone
współproducent
|
||
Conrad Hool
współproducent
|
||
Peter Toumasis
współproducent
|
||
Lance Hool
producent wykonawczy
|
6,0
|
|
James W. Skotchdopole
producent wykonawczy
|
||
Kimberly Jacobs-Toeg
producent wykonawczy
|
||
Billy Parks
producent wykonawczy (asystent)
|
||
Rodrigo Tuero Reyes
producent wykonawczy (asystent)
|
||
Stefan Sonnenfeld
producent wykonawczy (postprodukcja)
|
||
Anna Roth
kierownik produkcji (Meksyk)
|
||
Conrad Hool
kierownik produkcji
|
||
Carlos Taibo
kierownik produkcji
|
||
Thomas A. Imperato
kierownik produkcji
|
||
Carlos 'Buho' Tames
kierownik produkcji
|
||
Kelly Kiernan
kierownik produkcji (drugi) (druga ekipa)
|
||
Marcela Arevalo
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Karla Bukantz
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Guillermo 'Memo' Carreño
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Robert J. Dohrmann
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kira Dominguez
kierownik produkcji (asystent)
|
||
A. Hugo Gutierrez Cuellar
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Francis Hadinoto
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Mónica Hernández
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Penelope Kaufer
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Mauricio Lule
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Carlos Manzo
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Osvaldo Montes de Oca
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Juan Carlos Novarro M.
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Armando Patino
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Stacy Solomon
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Cecilia Ulrich
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Julian 'Chico' Valdez
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Kelly Kiernan
nadzorca produkcji
|
||
Juan Carlos Garrido
nadzorca produkcji
|
||
Oscar Reboreda
nadzorca produkcji (asystent)
|
||
Jessica Fawcett Garcia
koordynator produkcji
|
||
Belinda Uriegas
koordynator produkcji
|
||
Yuria Goded
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Michyl-Shannon Quilty
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Michael Tinger
nadzorca postprodukcji
|
||
Fred Chandler
nadzorca postprodukcji
|
||
Thatcher Peterson
postproducent
|
||
Thom Russo
producent (muzyka)
|
||
Gretchen O'Neal
koordynator produkcji (muzyka)
|
||
Patrick Esposito
kierownik postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jesús Ansaldo
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario de Mendoza
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Julio Quezada Orozco
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Darius Siwek
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Fabian Valdez
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Valeria Villalobos
kierownik produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rebecca Morellato
nadzorca produkcji (muzyka) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Denzel Washington
Creasy
|
8,2
|
|
Dakota Fanning
Pita
|
7,4
|
|
Marc Anthony
Samuel
|
7,0
|
|
Radha Mitchell
Lisa
|
7,0
|
|
Christopher Walken
Rayburn
|
8,2
|
|
Giancarlo Giannini
Manzano
|
||
Rachel Ticotin
Mariana
|
||
Jesús Ochoa
Fuentes
|
||
Mickey Rourke
Jordan
|
7,6
|
|
Angelina Peláez
Siostra Anna
|
||
Gustavo Sánchez Parra
Daniel Sanchez
|
||
Gero Camilo
Aurelio Sanchez
|
7,0
|
|
Heriberto Del Castillo
Bruno
|
||
Mario Zaragoza
Jorge Ramirez
|
||
Javier Zaragoza
Sandri
|
||
Iztel Navarro Vazquez
Dziewczyna Sandriego
|
||
René Campero
Ojciec
|
||
Angelica Rosado
Matka
|
||
Itatí Cantoral
Evelyn
|
||
Valentina Garcia Contreras
Camila
|
||
Jorge Zárate
Urzędnik celny
|
||
Hugo Pelaez
Pedro
|
||
Ofelia Aguirre
Dziennikarka
|
||
Jorge Victoria
Inspektor sądowy
|
||
Ariane Pellicer
Reporterka
|
||
Rodrigo Zurita
Eighteen
|
||
Marisol Cal y Mayor
Dziewczyna Eighteena
|
||
Stacy Perskie
Cyniczny reporter
|
||
Hector Hernandez Zertuche
Szofer
|
||
Norma Pablo
Reina Rosas
|
||
Adrian Grunberg
Uległy reporter
|
||
Georgina González
Żona Rayburna
|
||
Carmen Salinas
Strażniczka
|
||
Charles Paraventi
Strażnik
|
||
Esteban De La Trinidad
Strażnik
|
||
Raul Zermeño
Urzędnik rządowy wysokiej rangi
|
||
Jorge Merlo
Policjant sądowy
|
||
Abraham Sandoval
Dziecko Rayburna
|
||
Jorge Picont
Nauczyciel gry na fortepianie
|
||
Steve Gonzales
Prawnik ubezpieczeniowy
|
||
Alberto Pineda
Człowiek Fuentesa
|
||
Fernando Arvizu
Skorumpowany gliniarz
|
||
Jesús González Leal
Kierowca Fuentesa
|
||
Alejandro Camps
Ochroniarz
|
||
Jorge Almada
Ochroniarz
|
||
Carlos Barada
Ochroniarz
|
||
Ghalil Elhateb Estrada
Skorumpowany gliniarz
|
||
Rodrigo Chavez
Człowiek Fuentesa
|
||
Alberto Estrella
Adiutant AFI
|
||
Gerardo Taracena
Adiutant na kierowniczym stanowisku
|
||
Fernando Moya
Lekarz
|
||
Andres Pardave
Weterynarz
|
||
Elvira Richards
Asystentka weterynarza
|
||
Enrique Cimet
Starszy mężczyzna
|
||
Sparkle
Starsza kobieta
|
||
Dunia Alvarez
Pracownik AFI po cywilnemu
|
||
Beatriz Pina
Tajniak AFI
|
||
Hector Tagle
Kierowca Mariany
|
||
José Montini
Właściciel restauracji
|
||
Eduardo Rivera
Operator AFI w radio
|
||
Rossana Fuentes
Prezenterka wiadomości
|
||
Aram Cardenas
Siostrzeniec
|
||
Jorge Guerrero
Ksiądz
|
||
Enrique Gonzalez
Taksówkarz
|
||
Rafael Gaucin
Urzędnik celny
|
||
Manuel Poncelis
Urzędnik szkolny
|
||
Arturo Farfán
Barman
|
||
Jesús González
Kierowca Fuentesa
|
||
Eduardo Yáñez
Ochroniarz
|
||
Jose De Jesus Hernandez
Japoński biznesmen
|
||
Yorge Yu Lee
Japoński biznesmen
|
||
Ryoji Ishiguro
Japoński biznesmen
|
||
Roberto Kwok
Japoński biznesmen
|
||
Takanori Takena
Japoński biznesmen
|
||
Ryoirchiro Yoshida
Japoński biznesmen
|
||
Hugo Genesio
Ubrany po cywilnemu
|
||
Gonzalo Alvarez
Ubrany po cywilnemu
|
||
Nydia A. Trujillo
Pielęgniarka
|
||
Maria Hall Rueda
Pielęgniarka
|
||
Jose Jesus Garcia
Dziecko Sancheza
|
||
Guadalupe Flores Garcia
Dziecko Sancheza
|
||
Daniela Martinez
Dziecko Sancheza
|
||
Rubén Santana
Technik AFI w przyczepie
|
||
Fernando Berzosa
Technik AFI w przyczepie
|
||
Victor De Pascual
Handlarz broni
|
||
Norma Martínez
Handlarz broni
|
||
Rosa María Hernández
Maria
|
||
Jesse Aranda
(głos)
|
||
Michael Merrit Bay
(głos)
|
||
Charles Bazaldua
(głos)
|
||
Denise Blasor
(głos)
|
||
Robby D. Bruce
(głos)
|
||
Shelbie Bruce
(głos)
|
7,0
|
|
Karissa Corday
(głos)
|
||
Peter Delgadillo
(głos)
|
||
Irma Garcia-Sinclair
(głos)
|
||
Jeanette Gonzalez
(głos)
|
||
Barbara Harris
(głos)
|
||
Guillermo Huesca
(głos)
|
||
Jossara Jinaro
(głos)
|
||
Kenny Lopes
(głos)
|
||
Sal Lopez
(głos)
|
||
David Michie
(głos)
|
||
Daniel Mora
(głos)
|
||
Vanessa Morales
(głos)
|
||
Carlos Moreno Jr.
(głos)
|
6,0
|
|
Vivianne Nacif
(głos)
|
||
Levi Nunez
(głos)
|
||
Edward Padilla
(głos)
|
||
Erika Robledo
(głos)
|
||
Julian Rodriguez
(głos)
|
||
Eduardo Roman
(głos)
|
||
Gabriel Romero
(głos)
|
||
Julia Vera
(głos)
|
||
Tanya Vidal
(głos)
|
||
Richard Yniguez
(głos)
|
||
Ruth Zalduondo
(głos)
|
6,0
|
|
Berenice Manjarrez Vericat
Prezenterka wiadomości (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Paul Cameron
(kierownik zdjęć)
|
8,0
|
|
David B. Nowell
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
|
||
Gustavo Covarrubias
(główna pomoc techniczna)
|
||
James McMillan
(główna pomoc techniczna)
|
||
Pedro González
(główna pomoc techniczna)
|
||
Craig Vaccaro
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Alfredo Audel
(pomoc techniczna)
|
||
Juan Carlos Rodriguez P.
(pomoc techniczna)
|
||
Humberto Sánchez
(pomoc techniczna)
|
||
Hector Gutierrez
(pomoc techniczna)
|
||
Rafael 'Pache' Mejía
(pomoc techniczna)
|
||
Carlos Mendoza
(pomoc techniczna)
|
||
Patricio Pereda
(pomoc techniczna)
|
||
Salvador De Gante
(pomoc techniczna)
|
||
Ricardo Covarrubias
(pomoc techniczna)
|
||
Mark Meyers
(pomoc techniczna)
|
||
Justin Owen
(pomoc techniczna)
|
||
Deborah Ricketts
(pomoc techniczna)
|
||
Miguel Avilez Betancourt
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Christian Camacho
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Isaac Gómez
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Juan Lizarraga
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Víctor Camacho
(pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Stephen St. John
(dodatkowe zdjęcia)
|
6,0
|
|
Tim Durr
(pomoc techniczna) (Meksyk) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Luis Enrique Granados
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Harry Gregson-Williams | ||
Justin Caine Burnett
(muzyka dodatkowa)
|
8,0
|
|
Toby Chu
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Meri Gavin
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Heitor Pereira
(muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Louise Frogley |
8,0
|
|
Christine Orth | ||
Jonny Pray | ||
Joyce Kogut
(nadzorca garderoby)
|
||
Adolfo Ramírez
(nadzorca garderoby)
|
||
Frank Perry Rose
(garderoba: Denzel Washington)
|
||
Rocio Ceja
(garderoba) (asystent)
|
||
Javier Delgado
(garderoba) (asystent)
|
||
Jose Luis Montero
(garderoba) (asystent)
|
||
Mónica Neumaier
(garderoba) (asystent)
|
||
Lupita Peckinpah
(garderoba) (asystent)
|
||
Leticia Pichardo
(garderoba) (asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Christian Wagner |
7,0
|
|
Robert Duffy
(dodatkowy)
|
8,0
|
|
Leigh Folsom Boyd
(asystent)
|
||
Ron South
(asystent)
|
||
Craig W. Smith
(praktykant)
|
||
Rob Doolittle
(montażysta materiałów oryginalnej jakości)
|
||
Gary Burritt
(montażysta negatywu)
|
||
Jim Passon
(laborant-opisywacz)
|
||
Daniel Lee
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason Wasserman
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joe Hathaway
(laborant-opisywacz) (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Scheer
(montażysta materiałów oryginalnej jakości) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Stephen Barton
aranżer
|
7,0
|
|
Toby Chu
aranżer
|
||
Meri Gavin
aranżer
|
||
Hybrid
aranżer
|
||
Stephen Barton
dyrygent
|
7,0
|
|
Harry Gregson-Williams
dyrygent
|
||
Masud Ibn Khan
wykonawca muzyki
|
||
Hugh Marsh
wykonawca muzyki (skrzypce elektryczne)
|
||
Heitor Pereira
wykonawca muzyki (gitara akustyczna i elektryczna)
|
6,0
|
|
Peter DiStefano
wykonawca muzyki (gitara)
|
||
Tom Boyd
wykonawca muzyki (obój)
|
||
Lisa Gerrard
wokalista
|
||
Kirk Bennett
aranżer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marcello De Francisci
wykonawca muzyki (dodatkowe gitary) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sandy DeCrescent
koordynator orkiestry (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dan Navarro
wokalista (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Sabee
koordynator orkiestry (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mel Wesson
aranżer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Graham Johnston
nadzorca charakteryzacji
|
||
Carl Fullerton
charakteryzator osobisty: Denzel Washington
|
||
Ellen Wong
charakteryzator osobisty: Radha Mitchell
|
||
Eduardo Gómez
charakteryzator
|
||
Susan Howard
charakteryzator
|
||
David Ruiz Gameros
charakteryzator
|
||
Graham Johnston
nadzorca stylizacji
|
||
Larry M. Cherry
fryzjer osobisty: Denzel Washington
|
||
Eduardo Gómez
fryzjer
|
||
David Ruiz Gameros
fryzjer
|
||
Gerardo Perez Arreola
fryzjer
|
||
Araceli Ríos
fryzjer
|
||
Marco A. Garcia
perukarz
|
||
Scenografia | Ocena | |
Benjamín Fernández
scenograf
|
9,0
|
|
Chris Seagers
scenograf
|
8,0
|
|
Héctor Romero
dyrektor artystyczny
|
||
Carlos Benassini
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Alejandro Fernández
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Mark Swain
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Elli Griff
dekorator wnętrz
|
||
Lisa Chugg
dekorator wnętrz (asystent)
|
||
Ben Zeller
koordynator konstrukcji
|
||
Tatiana Maganda
główny konstruktor dekoracji
|
||
Daniel Gallardo
konstruktor dekoracji
|
||
Juan Manuel Garcia
konstruktor dekoracji
|
||
Adan Sierra
konstruktor dekoracji
|
||
Juan Manuel García Barrera
konstruktor dekoracji
|
||
Manuel Reséndiz
konstruktor dekoracji
|
||
Graeme Purdy
główny rekwizytor
|
||
Gilberto Cortes
główny rekwizytor
|
||
Nick Milner
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Vanessa Bryant
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Denise Camargo
rekwizytor
|
||
Jorge Barba
rekwizytor
|
||
Miguel Cervantes
rekwizytor
|
||
Alejandra Cuervo
rekwizytor
|
||
Rick Gleitsman
rekwizytor
|
||
Barbara Horcasitas
rekwizytor
|
||
Alberto Marquez
rekwizytor
|
||
Marisa Miller
rekwizytor
|
||
Leonel Pérez Nobles
rekwizytor
|
||
Juan Manuel Osorio
rekwizytor
|
||
Carmen Pierson
rekwizytor
|
||
Moises Pineda
rekwizytor
|
||
Hugo A. Reyes
rekwizytor
|
||
Jorge Julio Zepeda
rekwizytor
|
||
Bob Sherwood
rekwizytor
|
||
Ariel Villasana
rekwizytor
|
||
Julieta Álvarez
rekwizytor (asystent)
|
||
Yael Jiminez Armada
rekwizytor (asystent)
|
||
Emmanuel Castañón
rekwizytor (asystent)
|
||
Antonio Godínez
rekwizytor (asystent)
|
||
Guillermo Granados
rekwizytor (asystent)
|
||
Jose Luis Ruiz Mejia
rekwizytor (asystent)
|
||
Gerardo R. Rodriguéz M.
rekwizytor (asystent)
|
||
Mario Torres Sanchez
rekwizytor (asystent)
|
||
René Marquéz
rekwizytor (rezerwowy)
|
||
Mickey Pugh
rekwizytor (rezerwowy)
|
||
Margarito López
stolarz
|
||
Antonio Lopez Martinez
stolarz
|
||
Gerardo Mendez Juarez
stolarz
|
||
Jose Luis Mendez Ramirez
stolarz
|
||
Israel Pineda Juarez
stolarz
|
||
Marco Antonio Pineda Juarez
stolarz
|
||
Saul Rodriguez Bernal
stolarz
|
||
Miguel Angel Herrera Sanchez
stolarz
|
||
Victor Manuel Tapia
stolarz
|
||
Guillermo Serrano
projektant graficzny
|
||
Natalia "Lula" López Diaz
projektant graficzny (asystent)
|
||
Panfilo Herrera Sanchez
malarz
|
||
Juan Jose Montemayor
malarz
|
||
Andrés Reyes
malarz
|
||
Saúl Rosales
malarz
|
||
John Beauvais
malarz
|
||
Ivano Todeschi
malarz
|
||
David Fencl
zbrojmistrz
|
||
Michael Papac
zbrojmistrz
|
||
Jesús Almontes
zbrojmistrz (asystent)
|
||
Denise Camargo
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Daniela Rojas
rekwizytor (również) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Dan Sharp
operator dźwięku
|
||
Gary A. Theard
mikrofoniarz
|
||
F. Hudson Miller
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
George Watters II
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Melissa Lytle
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Douglas Parker
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Teri E. Dorman
nadzorujący montaż dialogów
|
||
Ulrika Akander
montaż dialogów
|
||
David A. Arnold
montaż dialogów
|
||
David V. Butler
montaż dialogów
|
||
John T. Cucci
imitator dźwięku
|
||
Dan O'Connell
imitator dźwięku
|
||
Victoria Martin
nadzorujący montaż imitacji
|
||
Fred Burke
montaż imitacji
|
||
Matthew Harrison
montaż imitacji
|
||
James Likowski
montaż imitacji
|
||
John P. Fasal
operator efektów dźwiękowych
|
||
Beau Borders
efekty dźwiękowe
|
||
Randle Akerson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Odin Benitez
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Suhail Kafity
montaż efektów dźwiękowych
|
||
R.J. Palmer
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Gary Wright
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Rick Canelli
operator postsynchronu
|
||
Juno J. Ellis
nadzorujący montaż postsynchronu
|
||
Denise Horta
montaż postsynchronu
|
||
Nicholas Korda
montaż postsynchronu
|
||
Kevin O'Connell
mikser
|
||
Willie D. Burton
mikser
|
||
Greg P. Russell
mikser
|
||
James Ashwill
mikser imitacji
|
||
Thomas J. O'Connell
mikser postsynchronu
|
||
Alan Meyerson
inżynieria dźwięku
|
||
Toby Chu
inżynieria dźwięku (asystent)
|
||
Gregg Silk
inżynieria dźwięku (asystent)
|
||
Leon Sandoval
okablowanie
|
||
Brian Valentino
operator muzyki
|
||
Jon Schluckebier
technik muzyki
|
||
Toby Chu
technik muzyki (asystent)
|
||
Kory Kruckenberg
technik muzyki (asystent)
|
||
Gregg Silk
technik muzyki (asystent)
|
||
Richard Whitfield
nadzorujący montaż muzyki
|
||
Robb Boyd
montaż muzyki
|
||
Alan Meyerson
mikser muzyki
|
||
Stephen Barton
programowanie muzyczne
|
7,0
|
|
Toby Chu
programowanie muzyczne
|
||
Meri Gavin
programowanie muzyczne
|
||
Hybrid
programowanie muzyczne
|
||
David Lai
nadzorca muzyki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Jesus G. Duran
koordynator efektów specjalnych
|
||
Chris Lyons
efekty specjalne (zęby)
|
||
Antonio Cornejo
efekty specjalne (asystent)
|
||
Adrián Durán
efekty specjalne (asystent)
|
||
Fermín Durán
efekty specjalne (asystent)
|
||
Juan Durán
efekty specjalne (asystent)
|
||
Sergio Gomez
efekty specjalne (asystent)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Bonnie Timmermann
dobór obsady
|
||
Manuel Teil
dobór obsady (Meksyk)
|
||
Elvira Richards
dobór obsady (asystent) (Meksyk)
|
||
Jessica Valencia
dobór obsady (asystent) (Meksyk)
|
||
Jose Cabrera
dobór obsady (asystent) (Los Angeles)
|
||
Sarah Garcia-Rill
dobór obsady (asystent) (Los Angeles)
|
||
Jorge Guerrero
dodatkowy dobór obsady
|
||
Carla Hool
dodatkowy dobór obsady (Meksyk)
|
||
Claudia Palacies
dodatkowy dobór obsady (Meksyk)
|
||
Sonia Guerrero
dodatkowy dobór obsady (asystent)
|
||
Lizbeth Villegas
dodatkowy dobór obsady (asystent)
|
||
Barbara Harris
dobór głosu
|
||
Paul Borne
koordynator kaskaderów
|
||
Bob Brown
koordynator kaskaderów
|
||
Balo Bucio
koordynator kaskaderów
|
||
Gerardo Albarrán
koordynator kaskaderów
|
||
Robert Powell
koordynator kaskaderów (asystent)
|
||
Robert Powell
kaskader dublujący: Denzel Washington
|
||
Fidel Abrego
kaskader
|
||
Hugo Aguilera
kaskader
|
||
Alejandro Avendano
kaskader
|
||
Omar Ayala
kaskader
|
||
Julian Bucio
kaskader
|
||
Jose De La Luz
kaskader
|
||
Alejandro de la Peña
kaskader
|
||
Daniel Díaz
kaskader
|
||
O.L. Duke
kaskader
|
||
Antonio Gallegos
kaskader
|
||
Raul Garcia
kaskader
|
||
Arturo Godínez
kaskader
|
||
Leonardo Godinez
kaskader
|
||
Eduardo Gomez
kaskader
|
||
Tomás Guzmán
kaskader
|
||
Noel Arturo Hernandez Montalvo
kaskader
|
||
José Luis Jiménez
kaskader
|
||
Armando Juárez
kaskader
|
||
Shawn Kautz
kaskader
|
||
Felipe Lopez
kaskader
|
||
Raul Lopez
kaskader
|
||
Arturo Marroquin
kaskader
|
||
Gabriela Moreno
kaskader
|
||
Karla Moreno
kaskader
|
||
Juan Olaldo
kaskader
|
||
Jamie Ortiz
kaskader
|
||
Chuck Picerni Jr.
kaskader
|
||
Alfredo Ramírez
kaskader
|
||
Dionisio Ramirez
kaskader
|
||
Carlos Rodriguez
kaskader
|
||
Marco Rodríguez
kaskader
|
||
Niria Salinas
kaskader
|
||
Gerardo Soublette
kaskader
|
||
Hector Tabares
kaskader
|
||
Rafael Valdez
kaskader
|
||
Juan Manuel Vilchis
kaskader
|
||
Cody Weselis
kaskader
|
||
Juan Carlos Olalde
kaskader
|
||
Jacques Jouffret
operator steadicam
|
8,0
|
|
Stephen St. John
operator steadicam
|
6,0
|
|
Paul A. Edwards
operator kamery
|
||
Jacques Jouffret
operator kamery
|
8,0
|
|
John Skotchdopole
operator kamery
|
||
César Charlone
operator kamery
|
7,0
|
|
Guillermo Rosas
operator kamery
|
||
Fabián Monroy
operator kamery
|
||
Luis David Sansans
operator kamery (dodatkowy)
|
||
Thomas A. Barrios
operator kamery (asystent)
|
||
Joe Angel Martinez
operator kamery (asystent)
|
||
Ian Clampett
operator kamery (asystent)
|
||
Fernando Díaz Torres
operator kamery (asystent)
|
||
Omar Muñoz
operator kamery (asystent)
|
||
Francisco Jaime Pastrana
operator kamery (asystent)
|
||
Israel Páez
operator kamery (asystent)
|
||
Edgar Hurtado
operator kamery (asystent) (Meksyk)
|
||
Noe Muñoz
operator kamery (asystent) (Meksyk)
|
||
Manuel García
operator kamery (asystent) (dodatkowy)
|
||
Wayne Baker
operator kamery (technik) (zdjęcia podwodne)
|
||
Maryan Zurek
operator kamery (technik) (zdjęcia podwodne)
|
||
John T. Connor
prowadzący ostrość
|
||
Donald Burghardt
prowadzący ostrość
|
||
Raymundo Verde
prowadzący ostrość (Meksyk)
|
||
Joaquin Cervera
prowadzący ostrość (Meksyk)
|
||
John J. Ellingwood
prowadzący ostrość (dodatkowy)
|
||
Steven Meizler
prowadzący ostrość (dodatkowy)
|
||
John Watters
prowadzący ostrość (dodatkowy)
|
||
Phil Walker
oświetlenie
|
||
Jesus 'Moroco' Gonzalez
oświetlenie
|
||
Leonardo Magdaleno
oświetlenie
|
||
Eduardo Oviedo
oświetlenie
|
||
Jose Luis Sanchez
oświetlenie
|
||
Mauricio Vega
oświetlenie
|
||
Corwin A. Bibb
oświetlenie (asystent)
|
||
David Morton
oświetlenie (asystent)
|
||
Felix Rivera
oświetlenie (asystent)
|
||
Carlos Sánchez
oświetlenie (asystent)
|
||
Pedro González
oświetlenie (główna pomoc techniczna)
|
||
Alfredo Audel
oświetlenie (pomoc techniczna)
|
||
Juan Carlos Rodriguez P.
oświetlenie (pomoc techniczna)
|
||
Humberto Sánchez
oświetlenie (pomoc techniczna)
|
||
Keith Hamshere
fotosista
|
||
Stephen Vaughan
fotosista
|
||
Jürgen Vollmer
fotosista
|
||
Carlos Somonte
fotosista
|
||
Jose Luis Anzaga
elektryk
|
||
Luis Lara
elektryk
|
||
Victor Manuel Ramirez
elektryk
|
||
Víctor Camacho
technik wideo
|
||
Nathan McGuinness
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Marc Varisco
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Blondel Aidoo
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Emma McGuinness
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Christopher S. Baird
montaż efektów wizualnych
|
||
Kosta Saric
montaż efektów wizualnych
|
||
Zach Justman
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Peter Koczera
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Shannon Noble
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Steven Fagerquist
zecer
|
||
David Feinner
zecer
|
||
Christopher Grandel
zecer
|
||
Derek Ledbetter
zecer
|
||
Johnny Wilson
zecer
|
||
Stefan Sonnenfeld
kolorysta
|
||
Bruce Goodman
kolorysta (dodatkowy)
|
||
Shane Harris
kolorysta (asystent)
|
||
Claudia Montero
koordynator lokalizacji
|
||
Janice Polley
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Fernando Uriegas
menedżer obiektów zdjęciowych (Meksyk)
|
||
Analeine Cal y Mayor
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Javier Del Rio
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Juan Pablo Noval
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Katy Polgovsky
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Horacio Rodríguez
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Isthar Rosales
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Alejandro Vázquez
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Stuart Raven Barter
dokumentacja scenograficzna
|
||
Richard Klotz
dokumentacja scenograficzna
|
||
Tink Ten Eyck
księgowy produkcji
|
||
Armando Amador
księgowy produkcji (Meksyk)
|
||
Matthew Thomas Blair
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Stel Deleon
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Ian Freeman
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Suzie Freeman
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Armando A. Torres
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Tania Amador Torres
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Rosa Isela Villegas
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Asajiro Yamamoto
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Alan D. Purwin
pilot helikoptera
|
7,0
|
|
Dana Kristen Vahle
pilot helikoptera
|
||
Rocío Ortega
treser zwierząt
|
||
Brian Jennings
konsultant (efekty wizualne)
|
||
Skip Chaisson
konsultant (montaż)
|
||
Christine Bergren
konsultant (muzyka)
|
||
Trent Reznor
konsultant (muzyka)
|
||
Don Ferrarone
konsultant (techniczny)
|
||
Don Rosche
konsultant (techniczny)
|
||
Rossana Fuentes
konsultant (specjalny)
|
||
Neville Shulman
konsultant (specjalny: Tony Scott)
|
||
Marcela Fuentes-Berain
konsultant (badania)
|
||
Alejandra Hochstrasser
konsultant (badania)
|
||
Erik Rogers
producent cyfrowy
|
||
Chuck Toussieng
efekty wizualne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ignacio Arteaga
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gerardo Albarrán
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Manuel Poncelis
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alan D. Purwin
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Dana Kristen Vahle
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bradley Powell
tworzący w technologii cyfrowej (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Scheer
efekty cyfrowe (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tim Durr
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gary Lowrance
elektryk (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Meyers
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Diego Quemada-Díez
operator kamery (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Berenice Percival
dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Francisco Veyro
dodatkowy dobór obsady (asystent) (Meksyk) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stephen Vincent
dodatkowy dobór obsady (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sherrie Bradshaw
księgowy produkcji (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Iwao Kawasaki
operator kamery (asystent) (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Todd Osborne
kolorysta (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Charske
menedżer obiektów zdjęciowych (Teksas) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Horacio Rodriguez De Zamacona
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adrian Enriquez
dokumentacja scenograficzna (niewymieniony w czołówce)
|
||
Barbara Miller
dokumentacja scenograficzna (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlos Muñoz Portal
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alejandro Uriegas
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Trafalski
konsultant (muzyka) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Missy Papageorge
producent cyfrowy (niewymieniony w czołówce)
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…