Odmienne stany moralności 2003

The United States of Leland
Film

Leland Fitzgerald (Ryan Gosling (I)) jest spokojnym i wyjątkowo inteligentnym nastolatkiem. Pewnego dnia w drodze do domu morduje upośledzonego brata swojej byłej dziewczyny. Nikt nie wyraża zainteresowania losem chłopaka z wyjątkiem Pearla Madisona (Don Cheadle) - nauczyciela w poprawczaku, który w Lelandzie zauważa… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Ryan Gosling
jako Leland P. Fitzgerald
Don Cheadle
jako Pearl Madison
Chris Klein
jako Allen Harris
Jena Malone
jako Becky Pollard
Lena Olin
jako Marybeth Fitzgerald
Kevin Spacey
jako Albert T. Fitzgerald
Michelle Williams
jako Julie Pollard
Martin Donovan
jako Harry Pollard
Ann Magnuson
jako Karen Pollard
Kerry Washington
jako Ayesha
Sherilyn Fenn
jako Pani Calderon
Matt Malloy
jako Charlie

Leland Fitzgerald (Ryan Gosling (I)) jest spokojnym i wyjątkowo inteligentnym nastolatkiem. Pewnego dnia w drodze do domu morduje upośledzonego brata swojej byłej dziewczyny. Nikt nie wyraża zainteresowania losem chłopaka z wyjątkiem Pearla Madisona (Don Cheadle) - nauczyciela w poprawczaku, który w Lelandzie zauważa idealny temat na książkę... Judith

Gatunek
Dramat, Kryminał
Słowa kluczowe
morderstwo, zakład poprawczy
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2003-01-18 (świat), 2005-06-15 (dvd)
Wytwórnia
MDP Worldwide
Media 8 Entertainment
Thousand Words zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
108 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 2
Redox 6

6/10 – Po pierwsze, w film jest wepchanych multum różnych postaci. Były momenty dezorientacji, w których miałem naprawdę duży kłopot z ustaleniem kto kim właściwie jest, jak jest spokrewniony z bohaterami itd. To efekt włożenia do rondla z dobre czterech rodzin, ludzi z psychiatryka i ćpunów. Poza tym w filmie pojawia się duża ilość strasznie przesłodzonych scen z emo muzyką w tle. Wyszła by o stokroć lepsza rzecz, gdyby sam film poszedł tropem terapii Lelanda. Kompletnie niepotrzebne są tutaj jakieś wątki romansu doktora, problemu z narkotykami czy wyborem szkoły wyższej. Ok, na razie same suche minusy, czas na dobre strony. Monologi Goslinga i jego rozmowy z doktorem to coś naprawdę świetnego. Muszę przyznać, że film bardzo mnie wciągnął i w jakimś stopniu poruszył.

maaadz

Wspaniały. – Według mnie film ma swój niepowtarzalny i nietypowy klimat. Do tej pory na okrągło słucham z niego muzyki.Jednym z plusów (jak dla mnie) jest to,że lubię tego aktora ;-)) Poza tym świetne aktorstwo,a z filmu można wyciągnąć wnioski i zmienić sposób swojego myślenia. Polecam!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Hsi_Nao
82 pkt.
2
kaskader
36 pkt.
3
jacks
32 pkt.
5
wayzee
18 pkt.
6
pavell666
8 pkt.
7
Judith
4 pkt.
8
agata
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…