Krwawe wzgórza 2009

The Hills Run Red

Tyler postanawia nakręcić dokument o bardzo brutalnym horrorze „Hills Run Red”. Problem w tym, że po produkcji pozostał jedynie trailer. Tyler odnajduje jednak córkę reżysera i z jej pomocą wyrusza do miejsca powstania produkcji. Tam okazuje się, że wszystkie sceny były prawdziwe, a autorzy ciągle żyją i nadal kręcą brutalne… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 1 zdjęcie

Obsada Zobacz pełną obsadę

Janet Montgomery
jako Serina
Tad Hilgenbrink
jako Tyler
Sophie Monk
jako Alexa
Alex Wyndham
jako Lalo
Mike Straub
jako Gabe
Ewan Bailey
jako Sonny

Fabuła

Tyler postanawia nakręcić dokument o bardzo brutalnym horrorze „Hills Run Red”. Problem w tym, że po produkcji pozostał jedynie trailer. Tyler odnajduje jednak córkę reżysera i z jej pomocą wyrusza do miejsca powstania produkcji. Tam okazuje się, że wszystkie sceny były prawdziwe, a autorzy ciągle żyją i nadal kręcą brutalne sceny. Asmodeusz

Gatunek
Horror

Szczegóły

Premiera
2009-06-12 (świat)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
81 minut

Recenzje

Kolejny zamaskowany morcderca. 6
  • 2009-11-03
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery The Hills Run Red jest horrorem wzorowanym na sztandarowych produkcjach lat 80, takich jak Piątek trzynastego czy Halloween. Nawiązanie jest widoczne nie tylko w postaci zamaskowanego mordercy, ale i historii kręcącej się wokół rzekomo powstałego w latach 80. filmu. Tym razem jednak morderca nie działa samodzielnie, a jest tylko narzędziem w rękach reżysera, co trochę umniejsza jego rolę.

Niezbyt skomplikowana fabuła, jak to często bywa w tego typu obrazach, jest tylko tłem do pokazania coraz bardziej okrutnych i wymyślnych scen gore. Tego nam w filmie nie zabraknie. Producenci zadbali by było odrażająco, a wszędzie wokoło walały się "flaki". Na plus zaliczyć można niespodziewaną zmianę charakteru jednej z postaci. Alexa, bo o niej właśnie mowa, całkowicie zaskakuje swoją przemianą z bezbronnej ofiary w bezwzględnego kata. Co do reszty jest raczej standardowo. Według schematu zabijani są kolejni mniej ważni bohaterowie. Końcówka również pozostawia sporo do życzenia. Film zostawia widza w takim momencie, jakby zaraz miało być coś jeszcze lub nawet część druga, a nie napisy końcowe.

Film jest niczym więcej jak kolejnym średniakiem, który można obejrzeć, mając wolny wieczór. Niestety, jest to również kolejna produkcja, w której właściwa akcja zaczyna się w środku, a początkowe 40 minut ma nas tylko wprowadzić w klimat. Jak już wspomniałem na początku, film nawiązuje do klasyków gatunku i czerpie z nich dużo, tak więc śmiało można polecić go osobom którym podobały się dwa wyżej wymienione horrory.

3 z 7 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 3

Avatar square 200x200

marcino806 2012-07-21 1

1/10 – Współczuj.com Żal.pl Nie oglądać grozi zanudzeniu na śmierć _ beznadzieja……..

i_darek1x 2010-02-12 3

Kiepski ! – Nie spodziewałem się za wiele po tym filmie i dla tego nie było rozczarowania .
Film jest kiepski ale gwarantuję że są o wiele gorsze !

HeRr 2009-10-05

Fatalny, debilny, głupi, nie straszny. – Przestrzegam przed oglądaniem, strata czasu.

Współtworzą