Cud w Lake Placid 2004

Miracle

Inspirująca, oparta na faktach opowieść o jednym z największych wydarzeń w nowoczesnej historii sportu, które miało miejsce na Olimpiadzie w 1980 roku, kiedy to drużyna hokejowa Stanów Zjednoczonych zdobyła złoty medal pokonując w półfinale reprezentację Związku Radzieckiego. Nominowany* do Złotego Globu Kurt Russell (Krytyczna… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Kurt Russell
jako Herb Brooks
Patricia Clarkson
jako Patty Brooks
Noah Emmerich
jako Craig Patrick
Sean McCann
jako Walter Bush
Kenneth Welsh
jako Dr Nagobads
Eddie Cahill
jako Jim Craig
Patrick O'Brien Demsey
jako Mike Eruzione
Michael Mantenuto
jako Jack O'Callahan
Nathan West
jako Rob McClanahan
Kenneth Mitchell
jako Ralph Cox
Eric Peter-Kaiser
jako Mark Johnson
Bobby Hanson
jako Dave Silk

Fabuła

Inspirująca, oparta na faktach opowieść o jednym z największych wydarzeń w nowoczesnej historii sportu, które miało miejsce na Olimpiadzie w 1980 roku, kiedy to drużyna hokejowa Stanów Zjednoczonych zdobyła złoty medal pokonując w półfinale reprezentację Związku Radzieckiego. Nominowany* do Złotego Globu Kurt Russell (Krytyczna decyzja, Ognisty podmuch, Silkwood) tworzy błyskotliwą kreację, brawurowo wcielając się w postać dynamicznego i zdeterminowanego trenera Herba Brooksa, który ma, zdawać by się mogło, niemożliwe do spełnienia marzenie - pokonać niepokonanych - radziecką reprezentację hokejową, na Igrzyskach Olimpijskich. Brooks trenuje dwudziestu starannie wyselekcjonowanych chłopców, ucząc ich grać tak, jak nie grali nigdy dotąd. Przynosi to spodziewane efekty. Stworzona przez Brookesa drużyna jest w stanie dokonać niemożliwego - sięgnąć po największe trofeum. opis dystrybutora

Gatunek
Sportowy, Dramat
Słowa kluczowe
lód, hokej, zwycięstwo

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2004-02-02 (świat), 2005-07-20 (dvd)
Kraj produkcji
USA, Kanada
Czas trwania
135 minut
Budżet
28 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Billy Schneider zagrał w filmie swojego ojca - Buzza. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 3 powiązane

Komentarze 2

ALVAREZ 6

LUBIĘ FILMY SPORTOWE… – Lubię filmy sportowe,ale w tym czegoś brakowało,co nie znaczy,że nie podobał mi się.Moim zdaniem zbytnio oparto się na faktach.Momentami miałem wrażenie jakbym oglądał jakiś dokument.Brakowało w tym wszystkim jakichś emocji i dramaturgi.

Redox 5

5/10 – Zrobić dobry film sportowy to nie lada wyczyn. Trza z jednej strony trzymać się ściśle faktów, jakie dokonała omawiana drużyna, a z drugiej ubogacić je o uczucia tam panujące, relacje między zawodnikami, trenerem czy ich rodzinami.

Film O’Connor trzyma wprawdzie fason, ale wymagałby lekkiego podrasowania. Dużo tutaj wyniosłości, odwoływania się do faktów historycznych, za to panuje gama chaotyczności w kontaktach trenera z drużyną (zamiast trwających po 10 minut monotonnych treningów jakie widzimy twórcy mogliby ubogacić film o jakieś codzienne dialogi) czy też z jego rodziną, po prostu za dużo tu sportu w sporcie. Same mecze są nieźle wykonane, choć dla osób, które nie interesują się tym sportem mogą wydać się bardzo skrupulatnie podobne.

Współtworzą