Dobry wojak Szwejk 1956

Dobrý voják Švejk

Szwejk, zwolniony z wojska "z powodu notorycznego idiotyzmu" żyje spokojnie w praskiej dzielnicy Vinochrady i utrzymuje się z handlu nierasowymi psami. W dniu zamachu na Arcyksięcia Ferdynanda, przypomina sobie jednak o nim administracja Cesarstwa Austrowęgierskiego, wcielając go na nowo do służby wojskowej. Szejk, z niezwykłą… zobacz więcej

Obsada

Uzupełnij obsadę dla tego filmu

Fabuła

Szwejk, zwolniony z wojska "z powodu notorycznego idiotyzmu" żyje spokojnie w praskiej dzielnicy Vinochrady i utrzymuje się z handlu nierasowymi psami. W dniu zamachu na Arcyksięcia Ferdynanda, przypomina sobie jednak o nim administracja Cesarstwa Austrowęgierskiego, wcielając go na nowo do służby wojskowej. Szejk, z niezwykłą gorliwością stosuje się do oficjalnych patriotycznych haseł, kompromitując przy tym ich bezdenną głupotę i powodując nieustanne katastrofy. Anonimowy

Gatunek
Komedia
Słowa kluczowe
choroba, tajny agent, zamach, służący zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Kraj produkcji
Czechosłowacja
Czas trwania
108 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 4

Lucas_B 2006-12-20 5

Szwejk – Napewno "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" jest 100x lepsze, ale "Szwejk" też daje rade. Nie jest jakiś specjalnie smieszny, ale trzeba wziąść pod uwagę że film ma 50 lat! Nie powiem że jest wart polecenia, ale można oglądnąć… Jak na swój wiek to jest dobry.

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
majron Lucas_B 2006-12-20 10

wart polecenia dla wysmakowanych kinomanow ktorzy cenia w kinie cos wiecej niz tepa jatke i czysta rozrywke :) swietny film na podstawie jeszcze lepszej ksiazki jesli kochasz czeski klimat to ogladaj w ciemno :)

pablo75 Lucas_B 2010-03-22 7

Jedna z najlepszych komedii czeskich. W Czechach pewnie klasyk,jak u nas "Jak rozpętałem…".

Jak dla mnie klasyka. Widziałem ten film w wersji czarno białej i kolorowej, i powiem szczerze, że wersja pierwotna jest bardziej klimatyczna.

Współtworzą