Zdobyć Woodstock 2009

Taking Woodstock
Film

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które odgrywały wielką rolę w powstaniu i ugruntowaniu festiwalu Woodstock. Jest rok 1969. Elliot Tiber (Demetri Martin) to niespełniony w zawodzie projektant wnętrz. Postanawia wrócić w rodzinne strony do Catskills by pomóc rodzicom uratować podupadający motel - The El Monaco.… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Liev Schreiber
jako Vilma
Emile Hirsch
jako Billy
Dan Fogler
jako Devon
Paul Dano
jako Chłopak w Wolkswagenie
Eugene Levy
jako Max Yasgur
Kelli Garner
jako Dziewczyna w Wolkswagenie
Imelda Staunton
jako Sonia Teichberg
Demetri Martin
jako Elliot Teichberg
Nick Taylor
jako Inspektor
Jeremy Shamos
jako Steve Cohen
Darren Pettie
jako Paul

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które odgrywały wielką rolę w powstaniu i ugruntowaniu festiwalu Woodstock. Jest rok 1969. Elliot Tiber (Demetri Martin) to niespełniony w zawodzie projektant wnętrz. Postanawia wrócić w rodzinne strony do Catskills by pomóc rodzicom uratować podupadający motel - The El Monaco. Kiedy dowiaduje się, że w pobliskiej miejscowości władze odwołały zezwolenie na organizację hipisowskiego festiwalu, dzwoni do organizatorów z informacją, że może im pomóc. I tak nagle na farmie państwa Tiberów w White Lake zjawia się pół miliona hipisów! A to początkuje jeden z najbardziej rozpoznawalnych, kolorowych i wolnych festiwali na świecie - Woodstock. Hsi_Nao

Gatunek
Komedia, Muzyczny
Słowa kluczowe
helikopter, kobieca nagość, relacja ojciec-syn, homoseksualizm zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2009-11-27 (kino), 2009-06-26 (świat), 2010-06-24 (dvd)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
110 minut
Budżet
30 000 000 USD
Wiadomości 4
Martyna Olszowska krytyk

Po dwóch godzinach pozostało we mnie poczucie niedosytu. Chętnie bowiem obejrzałabym film, w którym zobaczyłabym to "epokowe" wydarzenie oczami takich ludzi, jak rodzice Eliota. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
justangel 6

może być – Od taki przyjemny filmik o wielkiej hippisowskiej imprezie, w sam raz na popołudniowy seans. Bardzo ciekawe role transwestyty-ochroniarza i mamusi, i fajny klimat. Film jest dość lekki, problemy młodych ludzi z tamtych czasów są pokazane tylko ogólnie, ale jak dla mnie nie jest to minusem. Mnóstwo już było głębokich dramatów o latach 60, wojnie w Wietnamie, równouprawnieniu, feministkach, i wszystkim innym co wtedy się działo, brakuje za to filmów, pokazujących ten okres bardziej pozytywnie. I ten film, mimo, że nie powala na kolana, taki właśnie pozytywny jest.

Redox 7

7/10 – Muzyka, zabawa, wolność. Występy Jimiego Hendrixona, Boba Dylana czy The Who. To oficjalna wersja ramowa festiwalu w Woodstock. Nominowany do Złotej Palmy film Anga to coś w rodzaju "making of" festiwalu, czyli ukazanie zdarzeń, które towarzyszyły powstawaniu tej wielkiej imprezy. Stąd też u niektórych może pojawić się pewne rozczarowanie, bowiem występów wcześniej wspomnianych artystów czy samej muzyki jest tu niewiele, a nawet nie ma jej tu wcale (tak więc nie wiem co w bazie robi gatunek "muzyczny"!?).

Ang Lee wykreował mnóstwo ciekawych i barwnych postaci (szczególnie role Schreibera jako transwestyty czy Hirsch jako weterana wojennego zapamiętałem). Jego film co prawda podejmuje problemy tamtejszych lat (wojna w Wietnamie, wyzwolenie społeczeństwa, nadal panujące stereotypu), ale dosłownie tylko je liźnie, bo całość zachowuje raczej komediowy i sympatyczny wymiar.

Czuć lekką melancholię za tamtymi czasami i sentymentalizm, choć nie aż w takim stopniu jak w "Brokeback Mountain" reżysera. Fajne dialogi, a’la Allenowskie zawarte w scenach z rodzicami – Żydami głównego bohatera :)

Na pewno warto! Nie jest to jakieś wiekopomne kino, ale zabawa gwarantowana!

i_darek1x 3

Kiepski ! – Mnie nie zainteresował ?A jedynie przynudzał …
Ale może komuś się spodoba ?

Redox i_darek1x 7

> Ale może komuś się spodoba ?

Skądże! Przecież od tak nominowany był w Cannes…

Beznickowy 5

Plakat – Jest bardzo wystylizowany na plakaty Manany z filmów Jodorowsky’ego, mam nadzieję, że film Lee też nie okaże się jakąś kiepską podróbką.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Hsi_Nao
166 pkt.
2
kaskader
114 pkt.
3
Aladyn
30 pkt.
4
Czechu
11 pkt.
5
baska201
10 pkt.
6
jacks
4 pkt.
7
piotrek681
4 pkt.
8
fredaser
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Pozostałe

Proszę czekać…