Zdobyć Woodstock 2009

Taking Woodstock

Elliot pracuje jako dekorator wnętrz w Greenwich Village. Jednocześnie związany jest mocno z rodzicami, którzy prowadzą podupadający motel El Monaco w górach Catskills, w stanie Nowy Jork. Latem 1969 roku Elliot odwiedza rodziców; chce pomóc im uratować motel, który wkrótce ma zostać przejęty za długi. Gdy dowiaduje się, że… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 43 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Liev Schreiber
jako Vilma
Emile Hirsch
jako Billy
Dan Fogler
jako Devon
Paul Dano
jako Chłopak w Wolkswagenie
Eugene Levy
jako Max Yasgur
Kelli Garner
jako Dziewczyna w Wolkswagenie
Imelda Staunton
jako Sonia Teichberg
Demetri Martin
jako Elliot Teichberg
Nick Taylor
jako Inspektor
Jeremy Shamos
jako Steve Cohen
Darren Pettie
jako Paul

Fabuła

Elliot pracuje jako dekorator wnętrz w Greenwich Village. Jednocześnie związany jest mocno z rodzicami, którzy prowadzą podupadający motel El Monaco w górach Catskills, w stanie Nowy Jork. Latem 1969 roku Elliot odwiedza rodziców; chce pomóc im uratować motel, który wkrótce ma zostać przejęty za długi. Gdy dowiaduje się, że pomysłodawcy planowanego rockowego festiwalu muzycznego stracili pozwolenie na jego organizację w pobliskim miasteczku Wallkill, proponuje głównemu producentowi Michaelowi Langowi El Monaco jako bazę; poznaje go też z sąsiadem, Maxem Yasgurem, który zgadza się wynająć swą ziemię na teren festiwalowy. Wraz z liderem grupy teatralnej Devonem, byłym weteranem z Wietnamu Billym oraz dawnym marine, transwestytą Vilmą, Elliot wpada w wir przygotowań do koncertów. Festiwal, który przejdzie do historii jako Woodstock, zmieni nie tylko oblicze kultury popularnej, ale także i jego własne losy… opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Muzyczny
Słowa kluczowe
helikopter, kobieca nagość, gej, relacja ojciec-syn zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2009-11-27 (kino), 2009-06-26 (świat), 2010-06-24 (dvd)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
110 minut
Budżet
30 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 5

Avatar square 200x200

justangel 2010-09-05 6

może być – Od taki przyjemny filmik o wielkiej hippisowskiej imprezie, w sam raz na popołudniowy seans. Bardzo ciekawe role transwestyty-ochroniarza i mamusi, i fajny klimat. Film jest dość lekki, problemy młodych ludzi z tamtych czasów są pokazane tylko ogólnie, ale jak dla mnie nie jest to minusem. Mnóstwo już było głębokich dramatów o latach 60, wojnie w Wietnamie, równouprawnieniu, feministkach, i wszystkim innym co wtedy się działo, brakuje za to filmów, pokazujących ten okres bardziej pozytywnie. I ten film, mimo, że nie powala na kolana, taki właśnie pozytywny jest.

Redox 2010-07-18 7

7/10 – Muzyka, zabawa, wolność. Występy Jimiego Hendrixona, Boba Dylana czy The Who. To oficjalna wersja ramowa festiwalu w Woodstock. Nominowany do Złotej Palmy film Anga to coś w rodzaju "making of" festiwalu, czyli ukazanie zdarzeń, które towarzyszyły powstawaniu tej wielkiej imprezy. Stąd też u niektórych może pojawić się pewne rozczarowanie, bowiem występów wcześniej wspomnianych artystów czy samej muzyki jest tu niewiele, a nawet nie ma jej tu wcale (tak więc nie wiem co w bazie robi gatunek "muzyczny"!?).

Ang Lee wykreował mnóstwo ciekawych i barwnych postaci (szczególnie role Schreibera jako transwestyty czy Hirsch jako weterana wojennego zapamiętałem). Jego film co prawda podejmuje problemy tamtejszych lat (wojna w Wietnamie, wyzwolenie społeczeństwa, nadal panujące stereotypu), ale dosłownie tylko je liźnie, bo całość zachowuje raczej komediowy i sympatyczny wymiar.

Czuć lekką melancholię za tamtymi czasami i sentymentalizm, choć nie aż w takim stopniu jak w "Brokeback Mountain" reżysera. Fajne dialogi, a’la Allenowskie zawarte w scenach z rodzicami – Żydami głównego bohatera :)

Na pewno warto! Nie jest to jakieś wiekopomne kino, ale zabawa gwarantowana!

i_darek1x 2010-02-08 3

Kiepski ! – Mnie nie zainteresował ?A jedynie przynudzał …
Ale może komuś się spodoba ?

Redox i_darek1x 2010-02-08 7

> Ale może komuś się spodoba ?

Skądże! Przecież od tak nominowany był w Cannes…

Beznickowy 2009-11-24 5

Plakat – Jest bardzo wystylizowany na plakaty Manany z filmów Jodorowsky’ego, mam nadzieję, że film Lee też nie okaże się jakąś kiepską podróbką.

Współtworzą