Gran Torino 7.9

Kiedy umiera żona Walta Kowalskiego, nikt już nie może wmówić mu, że świat jest dobry. To była ostatnia osoba, która miała na niego pozytywny wpływ. Według Walta, wszystko co młode, nie-amerykańskie i mało trzymające się jakiegokolwiek kodeksu, jest złe i nie powinno się tego tolerować. Więc kiedy do mieszkania obok domu Walta wprowadzają się "żółtki", czyli emigranci z południowo-wschodniej Azji, Walt zaczyna się niecierpliwić, ba, wręcz okazuje nienawiść swoim nowym sąsiadom. A do tego jeden z nich, młody chłopak, pod naciskiem miejscowego gangu, próbuje ukraść jego cenny wóz, tytułowego Forda Gran Torino. Jednak pewnego dnia Walt obroni rodzinę sąsiadów przed owym gangiem i postanowi nauczyć młodego Azjatę, jak taki ktoś jak on może przeżyć w USA...

Ciekawostki

Obsada i ekipa

  • Clint Eastwood utrzymuje, że to jego ostatni film, w którym widzimy go jako aktora.

Pozostałe

  • Jest to jeden z pierwszych filmów, które skorzystały z nowej ustawy w stanie Michigan zapewniającej ulgi podatkowe produkcjom filmowym.
  • Na pewnym etapie produkcji rozpowszechniano fałszywe plotki, jakoby projekt miał być podsumowaniem serii zapoczątkowanej filmem Brudny Harry.