Kraina śniegu 2005

Schneeland

Elizabeth nie może otrząsnąć się po śmierci męża, który zginął w tragicznym wypadku. Kobieta postanawia popełnić samobójstwo w miejscu gdzie poznała swojego ukochanego. W tym celu wyrusza do śnieżnej Laponi. Tam odkrywa ślady minionej historii miłosnej, które pomogą jej odnaleźć drogę do własnego życia.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Julia Jentsch
jako Inna
Maria Schrader
jako Elisabeth
Ulrich Mühe
jako Knövel
Oliver Stokowski
jako Salomon
Martin Feifel
jako Ingmar
Susanne Lothar
jako Hilma

Fabuła

Elizabeth nie może otrząsnąć się po śmierci męża, który zginął w tragicznym wypadku. Kobieta postanawia popełnić samobójstwo w miejscu gdzie poznała swojego ukochanego. W tym celu wyrusza do śnieżnej Laponi. Tam odkrywa ślady minionej historii miłosnej, które pomogą jej odnaleźć drogę do własnego życia. Hsi_Nao

Gatunek
Dramat, Romans

Szczegóły

Premiera
2005-01-20 (świat)
Kraj produkcji
Niemcy
Inne tytuły
Snowland
Czas trwania
145 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

Avatar square 200x200

Urbino 2017-04-29 6

Początkowo to trzy odrębne historie, w których ludzie Północy próbują radzić sobie z życiem, z bólem i samotnością. Im dłużej się ogląda, tym bardziej wciąga, mimo stale powolnego tempa. Z czasem okazuje się, że wszystkie historie się ze sobą łączą, dwie bezpośrednio, bo w stosunku do trzeciej dotyczą przeszłości. Jeśli to romans, to nie sielankowy, a wyniszczająca patologia, dla której lekarstwem jest miłosna krucjata. Przypominało mi to częściowo "Zbrodnię i karę", gdzie bohaterów też połączyło wspólne radzenie sobie z przeszłością, wbrew całemu światu.

Współtworzą