Lęk pierwotny 7.5

Martin Vail (Richard Gere) słynny chicagowski prawnik, podejmuje się obrony, oskarżonego o morderstwo arcybiskupa, Aarona Stamplera (Edward Norton). Vail wierzy w niewinność swojego klienta i zamierza to udowodnić. Wraz z postępem w śledztwie odkrywa mroczne tajemnice z przeszłości duchownego.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Gregory Hoblit -
Xochi Blymyer
(asystent)
-
J. Stephen Buck (asystent) -
Gary B. Goldman (asystent) -
Randall Newsome
(asystent)
-
Lucille OuYang (asystent) -
Scenariusz
Średnia
Steve Shagan -
Ann Biderman -
William Diehl (powieść) -
Producenci
Średnia
Gary Lucchesi producent -
Hawk Koch
producent wykonawczy
-
Patricia Graf współproducent -
Robert McMinn współproducent -
Arnold Rudnick współproducent -
Robert Grand kierownik produkcji -
Pamela Jaeckle koordynator produkcji -
Jeffrey Berk koordynator produkcji (asystent) -
Bekki Vallin koordynator produkcji (asystent) -
Carolyn White koordynator produkcji (asystent) -
Aktorzy
Średnia
Richard Gere
Martin Vail
7.6
Edward Norton
Aaron Stampler
7.7
Laura Linney
Janet Venable
6.8
John Mahoney
John Shaughnessy
-
Frances McDormand
Dr Molly Arrington
6.7
Alfre Woodard
Sędzia Miriam Shoat
7.3
Terry O'Quinn
Bud Yancy, asystent prokuratora okręgowego
7.0
Andre Braugher
Tommy Goodman
6.0
Steven Bauer
Joey Pinero
5.0
Joe Spano
Kpt. Abel Stenner
-
Tony Plana
Martinez
7.0
Stanley Anderson
Arcybiskup Richard Rushman
-
Maura Tierney
Naomi Chance
6.3
Jon Seda
Alex
-
Reg Rogers
Jack Connerman
-
Kenneth Tigar
Dr Weil
-
Brian Reddy
Insp. Woodside
-
Christopher Carroll M.C. -
Wendy Cutler Lou -
Ron O.J. Parson Turner -
Sigrid K. Zahner Sekretarka Vaila -
Kyle Colerider-Krugh Listonosz -
Joseph Luis Caballero
Joe
-
Randall Slavin Młody Chłopak -
Mike Bacarella Sierżant -
Turk Muller
Strażnik więzienny
-
Joseph F. Kosala Policjant -
Peter Schreiner Bailiff -
Joseph R. Ryan Starzec -
Azalea Davila
Linda
-
Tony Fitzpatrick Oficer celny -
Larry Cook Pilot -
Bob Kenney Pilot -
Mike Boss
Policjant (niewymieniony w czołówce)
-
Zdjęcia
Średnia
Michael Chapman
(kierownik zdjęć)
-
Jeff Beebe (pomoc techniczna) -
Tom Bookout (pomoc techniczna) -
George W. Borthwick (pomoc techniczna) -
Armando Contreras (pomoc techniczna) -
Brett Santucci (pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
James Newton Howard 8.7
J. Peter Robinson -
Kostiumy
Średnia
Betsy Cox -
Elaine Davis -
Lori DeLapp -
Gary J. Saldutti -
Adrienne Wait -
Kimberly Guenther Durkin (nadzorca kostiumów) -
Montaż
Średnia
David Rosenbloom 7.0
Farrel Levy (dodatkowy) -
Jana Lynn Gold (asystent) -
Douglas Kunin (asystent) -
Skip Macdonald
(asystent)
9.0
Wendi Jill Raderman (asystent) -
Theresa Repola Mohammed (montażysta negatywu) -
Charakteryzacja
Średnia
Hallie D'Amore główny charakteryzator -
Tom Lucas charakteryzator osobisty -
Margaret E. Elliott charakteryzator -
Jeffrey Sacino główny stylista -
Carol Meikle fryzjer osobisty -
Sterfon Demings fryzjer -
Elle Elliott fryzjer -
Kathrine Gordon
fryzjer
-
Scenografia
Średnia
Jeannine Oppewall scenograf 7.0
William Arnold dyrektor artystyczny -
Suzan Wexler dyrektor artystyczny (asystent) -
Cindy Carr dekorator wnętrz 8.0
Louisa Bonnie projektant wnętrz -
Erin Kemp projektant wnętrz -
Mark Poll projektant wnętrz -
Steven B. Melton główny rekwizytor -
Randolph W. Andell główny rekwizytor (asystent) -
Aaron C. Holden Jr. główny rekwizytor (asystent) -
Paul Allen rekwizytor -
P. Scott Bailey rekwizytor -
Julie Brooke Beattie rekwizytor -
Mary A. Brady rekwizytor -
Joanna Gilliam rekwizytor -
Quentin Matthys rekwizytor -
Tyler Patton rekwizytor -
Walter J. Piers rekwizytor -
Jon Danniells główny konstruktor dekoracji -
Francis N. 'Lucky' Costello malarz -
Ken Abraham rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Anthony Joseph Fatigato malarz (niewymieniony w czołówce) -
Sean Hood konstruktor dekoracji (niewymieniony w czołówce) -
Troy Osman główny architekt (niewymieniony w czołówce) -
Dźwięk
Średnia
Kevin E. Carpenter mikser ponownego nagrania -
Jeffrey J. Haboush mikser ponownego nagrania -
Robert Schaper mikser ponownego nagrania -
Bruce Fortune nadzorujący montaż dźwięku -
Cameron Frankley montaż efektów dźwiękowych -
Anthony Milch montaż efektów dźwiękowych -
Greg Stacy montaż efektów dźwiękowych -
Carin Rogers nadzorujący montaż dialogów -
Patrick J. Foley montaż dialogów -
Jeffrey R. Payne montaż dialogów -
Mike Szakmeister montaż dialogów -
Anne Couk montaż dźwięku (asystent) -
Courtenay Marvin montaż dźwięku (asystent) -
Bill Ward montaż dźwięku (asystent) -
Steve Cantamessa mikser -
Robin Harlan imitator dźwięku -
Sarah Monat imitator dźwięku -
Thomas W. Small montaż imitacji -
Marilyn Graf mikser imitacji -
Randy Singer mikser imitacji -
Bob Baron mikser postsynchronu -
Gary Thomas mikrofoniarz -
Scott La Rue okablowanie -
Jim Weidman montaż muzyki -
David Olson montaż muzyki (asystent) -
Mark L. Mangino montaż dialogów (niewymieniony w czołówce) -
Ron Meredith montaż dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Efekty specjalne
Średnia
Tom Ryba koordynator efektów specjalnych 8.0
Don Riozz McNichols efekty specjalne -
Matthew W. Mungle makijaż -
Pozostała Ekipa
Średnia
Deborah Aquila dobór obsady -
Jane Shannon-Smith dobór obsady -
Tracy Kaplan dobór obsady -
Alex Wald dobór obsady (asystent) -
Tricia Wood dobór obsady (asystent) -
Tony Hobbs dodatkowy dobór obsady -
Karen Miller dodatkowy dobór obsady -
Karen Peake dodatkowy dobór obsady -
DeVera Marcus dobór głosu -
Rob Burton nadzorca efektów wizualnych -
Mike Gunning producent efektów wizualnych -
Mark Galvin producent wykonawczy efektów wizualnych -
Jen Howard tworzący w technologii cyfrowej -
Ernie F. Orsatti
koordynator kaskaderów
-
Lanier Edwards kaskader -
Rick Le Fevour
kaskader
-
Ray Lykins
kaskader
-
Noon Orsatti kaskader -
Denney Pierce
kaskader
6.0
Gerrit Dangremond operator kamery -
Bill Roe operator kamery -
Mark Simon operator kamery -
Chris Collins kamerzysta (asystent) -
Michael R. Gurasich kamerzysta (asystent) -
Steven Hiller kamerzysta (asystent) -
Tommy Klines kamerzysta (asystent) -
Steven Silverstein kamerzysta (asystent) -
Zoran Veselić kamerzysta (asystent) -
John Waldo kamerzysta (asystent) -
Paul Caven elektryk -
Joe Gallo elektryk -
Frederick Irving elektryk -
Gina Isaacs elektryk -
Greg Kittelson elektryk -
Ron Phillips fotosista -
Artie Kane dyrygent -
Phill Norman projekt czołówki -
Scott Blackwood kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce) -
Tom Lowell
kaskader (niewymieniony w czołówce)
-
Carl Paoli
kaskader dublujący (niewymieniony w czołówce)
6.0
Linda Perlin kaskader (niewymieniony w czołówce) -
Patti Carns Kalles dobór obsady (niewymieniony w czołówce) -
Jason James dobór obsady (niewymieniony w czołówce) -
Carol Riggins treser zwierząt (niewymieniony w czołówce) -