Młode lwy 1958

The Young Lions

Film ukazuje losy żołnierzy podczas II Wojny Światowej. Niemiecki oficer Christian akceptuje coraz mniej to co niesie wojna, podczas gdy Amerykanin Ackerman wspina się po szczeblach hierarchii militarnej..

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Marlon Brando
jako Por. Christian Diestl
Montgomery Clift
jako Noah Ackerman
Dean Martin
jako Michael Whiteacre
Hope Lange
jako Hope Plowman
Barbara Rush
jako Margaret Freemantle
May Britt
jako Gretchen Hardenberg
Maximilian Schell
jako Kpt. Hardenberg
Dora Doll
jako Simone

Film ukazuje losy żołnierzy podczas II Wojny Światowej. Niemiecki oficer Christian akceptuje coraz mniej to co niesie wojna, podczas gdy Amerykanin Ackerman wspina się po szczeblach hierarchii militarnej.. Agnieszka_Chmielewska_Mulka

Gatunek
Dramat, Wojenny, Akcja
Słowa kluczowe
druga wojna światowa, anglia, żołnierz, zdrada zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1958-04-02 (świat)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
167 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 3
dawidek98 8

Niesamowicie klimatyczny film wojenny. Marlon Brando i Montgomery Clift – dwie legendy kina spotkały się w tym monumentalnym jak na tamte czasy dziele obrazującym II wojnę światową. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak wiernie została odwzorowana powieść. W dodatku zdjęcia były kręcone m.in. w moim ukochanym Rzymie, nawet Polacy zostali wymienieni. To pokazuje nam, uzmysławia wręcz, jak bardzo ten świat zmalał. Nic dodać, nic ująć, kino które trzeba ocalić od zapomnienia.

Darth_Artur 9

9/10 – Podoba mi się to że w tym filmie wojna jest pokazana z dwóch stron, prawie jakby to były dwa oddzielne filmy. Każdy wątek jest tak samo dokładnie pokazany. Film godny polecenia.

Manna Darth_Artur

Ja filmu nie widziałam, ale czytałam powieść. I tak, jak mówisz, to jakby dwie oddzielne powieści. Dla mnie prawie arcydzieło. Jedna z tych książek, które zabrałabym ze sobą na bezludną wyspę. I pewnie jeszcze parę książek tego autora. Film pewnie też kiedyś zobaczę.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Jankes
71 pkt.
2
burial
42 pkt.
4
nathalie
10 pkt.
5
caryca84
10 pkt.
6
Cortina
8 pkt.
7
kaskader
3 pkt.
8
blesav
2 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…