To my 2000

Agata (Marta Dąbrowa) jest w czwartej klasie liceum. Nigdy nie miała kłopotów z nauką, dlatego zbliżająca się szybko matura nie stanowi dla niej problemu. O wiele bardziej przeżywa swe zauroczenie Widelcem (Rafał Cieszyński), najprzystojniejszym chłopakiem w klasie. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, przy których Agata - jak… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 11 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Marta Dąbrowa
jako Agata
Rafał Cieszyński
jako Rafał "Widelec" Zdrojewski
Bronisław Wrocławski
jako Burmistrz Zdrojewski, ojciec "Widelca"
Leon Niemczyk
jako Dyrektor szkoły
Małgorzata Socha
jako Karolina Grzędzielska
Sylwia Wysocka
jako Matka Agaty
Dariusz Toczek
jako Borsuk
Bohdan Smoleń
jako Ojciec "Borsuka"
Andrzej Zieliński
jako Gangster "Strażnik miejski"
Piotr Pręgowski
jako Szef Agaty
Cezary Kosiński
jako Prokurator
Tomasz Sapryk
jako Adwokat rodziców Karoliny

Fabuła

Agata (Marta Dąbrowa) jest w czwartej klasie liceum. Nigdy nie miała kłopotów z nauką, dlatego zbliżająca się szybko matura nie stanowi dla niej problemu. O wiele bardziej przeżywa swe zauroczenie Widelcem (Rafał Cieszyński), najprzystojniejszym chłopakiem w klasie. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, przy których Agata - jak się jej przynajmniej wydaje - nie ma żadnych szans. Ojciec Widelca (Bronisław Wrocławski) jest burmistrzem. Spełnia wszelkie zachcianki syna - telefon komórkowy, samochód, niecodzienne hobby, wspinaczka. W zamian oczekuje tylko jednego - dobrych wyników w nauce i zdanej matury. Nie trudno się domyślić, że dla Widelca spełnienie życzeń ojca leży w sferze marzeń. Trzeba się jednak zabrać do pracy, bo gra jest warta świeczki. Jeśli nie przyniesie do domu świadectwa dojrzałości, natychmiast zostanie powołany do wojska. A że Widelcowi wydaje się, że nie jest stworzony do ślęczenia nad podręcznikami, musi uciec się do podstępu... opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Komedia, Akcja
Słowa kluczowe
nastolatek, impreza, relacja chłopak-dziewczyna, kradzież zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2000-02-11 (kino), 2000-11-09 (dvd)
Dystrybutor
Vision
Wytwórnia
MTL Maxfilm (produkcja wykonawcza)
Telewizja Polska
Agencja Produkcji Filmowej zobacz więcej
Kraj produkcji
Polska
Czas trwania
89 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Spiff 5

"Anioły nie chcą spać wiedzą, że tracą czas". Wspomnień czar – przypadkowo dał się we znaki na "Kino Polska" i nawet pamiętałem każdą scenę! Dalej ma swój urok.

Barbarka88Rz 8

to oni – Całkiem niezły polski film, choć raczej dla ludzi w wieku około 18-23 r.ż., bo tematyka (matura) może być nudna dla reszty. Wygląda też co prawda jak film z lat 90tych, a zachowanie młodzieży nie do końca jest naturalne. Film jest "trochę" naciągany, trochę nielogiczny, trochę niespójny. Aaale może być.
Fajna muzyka (Myslovitz, Markowski), ciekawe zdjęcia i scenariusz.

Dobra obsada: niezły Rafał Cieszyński, myślę że pasuje do roli bogatego, rozkapryszonego nastolatka i dlatego tak dobrze mu poszło. Ale Marta i tak bije go na głowę, zagrała bardzo fajnie i naturalnie.
Fajne role Andrzeja Zielińskiego (ahh;), Sylwii Wysockiej (przekonująca) , Małgorzaty Sochy (rola odważna, ciekawa, dość zabawna), no i oczywiście świetnego Leona Niemczyka (nauczyciela zagrał rewelacyjnie).

Ci dresiarze to tragedia, a laska (Biała?) najgorsza, noo byli bardzo przekonywujący: dno i patologia.

A tytuł… nie wiem: że niby film miał oddawać sytuację całej polskiej młodzieży? jak tak to wyszło średnio, raczej to opowiastka o tej konkretnej grupce o której mowa w filmie. A może doszukuję się ukrytego sensu, którego nie ma.

Z filmami polskimi różnie bywa, ale myślę że ten wyszedł dobrze. Mi się naprawdę podoba:)

Współtworzą