Horror Zombich 1974

El buque maldito

Dwie modelki wypływają motorówką na pełne morze. Podczas rejsu nadciąga mgła i kobiety gubią się w niej. Niespodziewanie pojawia się szesnastowieczny galeon, na którego pokład wchodzą. Od tej chwili kontakt z nimi się urywa. Kilka dni później ich szef, wraz z czwórką ludzi, wypływa jachtem na poszukiwania. Wkrótce oni również… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Maria Perschy
jako Lillian
Jack Taylor
jako Howard Tucker
Bárbara Rey
jako Noemi
Carlos Lemos
jako Prof. Grüber
Manuel de Blas
jako Sergio
Blanca Estrada
jako Kathy

Fabuła

Dwie modelki wypływają motorówką na pełne morze. Podczas rejsu nadciąga mgła i kobiety gubią się w niej. Niespodziewanie pojawia się szesnastowieczny galeon, na którego pokład wchodzą. Od tej chwili kontakt z nimi się urywa. Kilka dni później ich szef, wraz z czwórką ludzi, wypływa jachtem na poszukiwania. Wkrótce oni również trafiają na mgłę i ukryty w niej galeon. Asmodeusz

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
modelka, zombie, strach, trumna zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1974-06-28 (świat)
Wytwórnia
Ancla Century Films
Belén Films
Kraj produkcji
Hiszpania
Inne tytuły
Horror of the Evil Dead (USA)
Ghost Ships of the Blind Dead (tytuł niezdefiniowany)
Horror of the Zombies (USA)
La noche del buque maldito (tytuł niezdefiniowany)
Ship of Zombies (USA)
The Blind Dead 3 (USA)
The Ghost Galleon (tytuł międzynarodowy)
Zombie Flesh Eater (tytuł DVD) (USA)
Czas trwania
106 minut

Recenzje

Koszmarni Templariusze wracają. 6
  • 2010-11-10
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Czasem mimo niewielkich nakładów, przeciętnego scenariusza i marnych potworków można stworzyć film wart zobaczenia. Taki właśnie jest Horror Zombich.

Obraz jest kontynuacja wątków znanych już z poprzednich filmów AAA, przedstawiających nam losy templariuszy zmienionych z Zombie dzięki czarnej magii. Różnica polega na tym, że tym razem akcja dzieje się na morzu.

Wielkim plusem filmu jest jego klimat. Amando de Ossorio udało się osiągnąć atmosferę grozy, tajemniczości i niepewności, które doskonale napędzają akcję i mimo kiczowatości przyciągają.

Sporym rozczarowaniem okazały się zombie. Nie tylko jest ich niewielu (jedynie siedmiu, później nie wiedzieć czemu dziesięciu), to sceny z ich udziałem można policzyć na palcach jednej ręki. Co gorsza same żywe trupy, na pierwszy rzut okaz wyglądają nieźle (zwłaszcza w słabo oświetlonych pomieszczeniach), to w momencie kiedy zaczynają się ruszać lub kogoś atakować tandeta wychodzi na jaw w całej klasie. Zombie są powolne, sztuczne, drętwe i o ile w latach siedemdziesiątych robiły wrażenie to na czasy obecne jest to stanowczo za mało. Zawodzą również sceny gore, tak popularne w kinie włoskim. Właściwie mamy tu jedynie jedna krwawą scenę, co przyznam jest raczej ewenementem.

Nie jest to film, po którym oczekiwać można spektakularności. Na pewno starano się by wyglądało jak najlepiej, przynajmniej na tyle ile pozwalał budżet. Niestety kicz widać po samych zombie, galeonie i reszcie lokacji. Większość akcji rozgrywa się na galeonie, który jest albo niewielką makietą, albo jedynie wybranymi pomieszczeniami z całego statku. Całość wygląda sztucznie choć jest to do przeżycia.

Nie specjalnie prezentują się również aktorzy. Nie są może źli, ale ich kreacje pozostawiają nieco do życzenia, zwłaszcza w momentach poprzedzających śmierć. Szkoda, że obsada to jedynie kilka osób, z których żadna nie jest tak naprawdę głównym bohaterem.

Mimo swej kiczowatości Horror Zombich to horror wart obejrzenia. Nie jest to najlepszy film z trylogii o Templariuszach zombie, ale jak na zakończenie serii prezentuje się całkiem dobrze. Odradzam go miłośnikom hektolitrów krwi i odrywanych kończyn, bo tego tu nie uświadczymy. Jest to produkcja raczej dla fanów klimatycznych horrorów, starszej daty.

2 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 3 powiązane

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Współtworzą