Karzeł 2 1994

Leprechaun 2

Na swoje tysięczne urodziny Karzeł postanawia się ożenić. Jego wybranką okazuje się córka jego niewolnika. Nie mogąc do tego dopuścić William O'Day ratuje córkę, ale zostaje za to zabity, a na jego rodzinę nałożono klątwę. Tysiąc lat później Karzeł powraca by poślubić potomkinię O'Daya. Na ratunek Bridget rusza jednak Cody,… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Warwick Davis
jako Karzeł
James Lancaster
jako William O'Day
Linda Hopkins
jako Gospodyni domowa
Arturo Gil
jako Pijany w pubie
Kimmy Robertson
jako Turystka
Clint Howard
jako Turysta
David Powledge
jako Frank
Al White
jako Sierżant za biurkiem
Tony Cox
jako Afrykańsko-amerykański skrzat

Fabuła

Na swoje tysięczne urodziny Karzeł postanawia się ożenić. Jego wybranką okazuje się córka jego niewolnika. Nie mogąc do tego dopuścić William O'Day ratuje córkę, ale zostaje za to zabity, a na jego rodzinę nałożono klątwę. Tysiąc lat później Karzeł powraca by poślubić potomkinię O'Daya. Na ratunek Bridget rusza jednak Cody, mający jedną z monet Karła. Asmodeusz

Gatunek
Horror, Komedia, Fantasy
Słowa kluczowe
zemsta, magia, złoto

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1994-04-08 (świat)
Wytwórnia
Planet Productions
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
One Wedding and Lots of Funerals (Wielka Brytania) (tytuł wideo)
Leprechaun II (USA) (tytuł TV)
Powrót karła (Polska)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
85 minut
Budżet
2 000 000 USD

Recenzje

Ach te irlandzkie legendy. 5
  • 2010-06-04
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Miną rok i Rodman Flender postanowił powrócić z postacią chciwego, kłamliwego i bezlitosnego Karła. Tylko czy kicz i tandeta, a do tego mniejszy budżet nadal będą w stanie przyciągnąć widza?

Druga część Karła, oprócz samego Karła nie ma nic wspólnego z oryginałem. Jest to jakby na nowo napisana historia stworka lub opowieść o zupełnie innym Karle. Co prawda wygląd chochlika pozostał taki sam to jego możliwości znacznie wzrosły. Tym razem może stać się niewidzialny, tworzyć doskonałe iluzje, ale boi się kutego żelaza i nie może nic zrobić osobie mającej jego złoto. Zamiast sakwy dorobił się również porządnego garnca, a złoto jakie posiada wzbogaca o zdobyte na ludziach. Niestety stracił swoją świeżość, nie jest już tak zabawny jak poprzednio i często powiela widziane wcześniej schematy.

Sporo do życzenia pozostawia również scenariusz, przeplatany nieścisłościami i rażącymi błędami. Najbardziej bzdurny jest fakt, że początkowo akcja rozgrywa się w Irlandii, a tysiąc lat później nie wiadomo jak wszystko przenosi się do USA. Dla Karła zabójcze jest kute żelazo i faktycznie czasem gdy go dotknie zaczyna go palić, ale innym razem już nie.

Scenariusz jest prosty jak drut i niestety brakuje w nim scen zostających w pamięci. Co prawda nieco odnowiono postać Karła i dodano mu nowe umiejętności, ale większość rozwiązań i tak już pojawiła się w pierwszej części, a nowe nie oszałamiają. Nie jest to typowy horror, ale raczej połączenie z fantasy i czarną komedią. Tak więc scen gore tu nie uświadczymy, a te które są robiono bardzo stonowanie niemal jak dla filmu familijnego.

Tym razem w obsadzie zabrakło gwizd, ale aktorzy radzą sobie przyzwoicie. Większość dobrze wczuła się w swoje role, choć oczywiście zawsze można się do czegoś przyczepić.

Film nie jest na pewno kompletną stratą czasu, ale w porównaniu do poprzedniej części wypada blado. O ile kilkanaście lat temu produkcja mogła robić wrażenie to obecnie, jedynie śmieszy, bynajmniej nie w miejscach które planowano i można ją sobie darować.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 6 powiązanych

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Współtworzą