Trzy minuty. 21:37 2010

Film

Opowieść o współczesnych Polakach, których losy splatają się w pamiętnym momencie, tydzień po śmierci Jana Pawła II, gdy w manifeście duchowej jedności w milionach domów zgaszono światła. Film zawiera cztery równoległe historie. Ich bohaterowie, nawet nieświadomie, poprzez swoje zachowania, czyny, będą na siebie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Bogusław Linda
jako Malarz
Agnieszka Grochowska
jako Lektorka
Paweł Królikowski
jako Ojciec chłopaka
Krzysztof Stroiński
jako Reżyser
Modest Ruciński
jako Właściciel psa
Marcin Walewski
jako Chłopak
Lidia Sadowa
jako Córka reżysera
Tomasz Karolak
jako Facet w trupiarni
Sławomir Orzechowski
jako Producent
Karolina Nolbrzak
jako Policjantka
Jacek Braciak
jako Komornik

Opowieść o współczesnych Polakach, których losy splatają się w pamiętnym momencie, tydzień po śmierci Jana Pawła II, gdy w manifeście duchowej jedności w milionach domów zgaszono światła. Film zawiera cztery równoległe historie. Ich bohaterowie, nawet nieświadomie, poprzez swoje zachowania, czyny, będą na siebie oddziaływać. To nie jest film religijny. Traktuje o "cudach przyziemnych", wewnętrznych przemianach pod wpływem niezwykłych wydarzeń. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Akcja
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2011-04-01 (kino), 2011-05-26 (świat), 2011-11-03 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
128 minut
Budżet
8 410 000 PLN
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Aktorzy — Bogusław Linda, aktor i reżyser filmowy, wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej. Po ukończeniu szkoły teatralnej występował w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie (1975-76), Teatrze Polskim we Wrocławiu (1977-81), Współczesnym (1981-82) i Studio w Warszawie (1983-86). Był wykładowcą we wrocławskiej filii krakowskiej PWST (1977-81). Zajmuje się... zobacz więcej

Komentarze do filmu 5
Justyna007 9

[9/10] Rewelacyjny – Film pokazuje prawdziwe oblicze ludzi. Zazdrosnych sąsiadów, zdradzających małżonków, bezdusznych lekarzy, leniwych urzędników. Polecam.

i_darek1x 6

Może być ! – Gdy by nie ten "JP 2" to film był by niezły ! ale i tak zaskakująco interesujący jest !

watson81

warto – fajne polskie kino. moze nie jest to film o którym bedzie sie mówić przez dziesięciolecia, ale obejrzeć warto a i na dvd na półce w mojej kolekcji na pewno zagości.

żeby nie być gołosłownym:
świetny scenariusz (wielowątkowy, przeplatana konstrukcja)
bardzo mocne sceny
świetne aktorswto (przede wszystki respect dla Bogusia Lindy)

9/10

pieguska 10

dający do myślenia – to film w którym ślesicki ładnie "wygarnął" polakom ich zamiłowanie do świętości i ideałów, które nijak się ma do codziennego zachowania, wzajemnej obojętności a czasem nawet bezpodstawnej nienawiści. bardzo fajne przesłanie do tego bardzo ciekawie skonstruowana fabuła.

zajcew

najlepszy polski film ostatnich lat – przyznam, że idąc do kina na film z nazwiskami ślesicki i linda nie spodziewałem się rewelacji. to chyba dlatego po wyjściu autentycznie było mi glupio, że tak myślałem. film ma przede wszystkim niespotykaną w polskim kinę konstrukcję fabuły – składającą sie z kilku wątkow przeplatających się często przypadkowo historii róznych ludzi. przypomina to trochę '21 gramów', ale absolutnie nie można nazwać '3 minut' jego naśladownictwem. zachwyca kamera, która zupełnie nie przypomina polskiego kina. zachwyca gra aktorska, od watku romantycznego i świetnej kreacji Grochowskiej do przejmującej roli Lindy. ślesicki mocno podwyższył poprzeczkę dla polskich produkcji. polecam.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
ferhin2
216 pkt.
2
tompawel
100 pkt.
4
piotrek681
42 pkt.
5
fantasta
20 pkt.
6
agatkar16
15 pkt.
7
jacks
10 pkt.
8
Beznickowy
8 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…