Pokarm bogów 1976

The Food of the Gods

Podczas polowania jeden z myśliwych zostaje zabity przez gigantyczną osę. Szukając pomocy jego przyjaciel dociera na małą farmę, gdzie odkrywa kolejne gigantyczne zwierzęta. Zaciekawiony tym Morgan odkrywa, że mieszkająca tam para staruszków odnalazła źródło nieznanej substancji, przyspieszającej wzrost zwierząt. Niestety… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Marjoe Gortner
jako Morgan
Pamela Franklin
jako Lorna
Ralph Meeker
jako Bensington
Jon Cypher
jako Brian
Ida Lupino
jako Pani Skinner
John McLiam
jako Pan Skinner
Belinda Balaski
jako Rita
Tom Stovall
jako Thomas
Chuck Courtney
jako Davis
Reg Tunnicliffe
jako Ferry Attendant

Fabuła

Podczas polowania jeden z myśliwych zostaje zabity przez gigantyczną osę. Szukając pomocy jego przyjaciel dociera na małą farmę, gdzie odkrywa kolejne gigantyczne zwierzęta. Zaciekawiony tym Morgan odkrywa, że mieszkająca tam para staruszków odnalazła źródło nieznanej substancji, przyspieszającej wzrost zwierząt. Niestety garstka znajdujących się tam ludzi, zostaje otoczona przez ogromne szczury. Asmodeusz

Gatunek
Sci-Fi, Horror
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, strach, szczur zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1976-06-18 (świat)
Wytwórnia
American International Pictures (AIP)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
H.G. Wells' Food of the Gods
Czas trwania
88 minut

Recenzje

Pozytywna adaptacja klasyki sci-fi 7
  • 2010-12-21
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery H.G. Wells znany jest chyba każdemu szanującemu się fanowi literatury science fiction. Przyczyniły się do tego głównie jego dwie najznamienitsze książki "Wehikuł czasu" i właśnie "Pokarm Bogów". Oczywiście kino nie mogło pominąć takiego tematu i w 1976 roku Bert I. Gordon podjął się jej ekranizacji.

Generalnie cała fabuła jest banalna, a nadchodzące wydarzenia łatwe do przewidzenia. Wszystko opiera się na odnalezieniu bliżej nieokreślonej substancji, powodującej rozrost żywych organizmów i niespodziewanymi konsekwencjami z tego wynikającymi.

Film ma już trzydzieści pięć lat, więc nie możemy spodziewać się tu oszałamiających efektów specjalnych. Ekipa starała się jak najlepiej pokazać gigantyczne zwierzęta i jak na lata siedemdziesiąte wyszło to ciekawie, choć obecnie można czuć lekki niedosyt. Większość scen oparto na prostej sztuczce z naturalnej wielkości zwierzętami i niewielkimi modelami. Dodatkowo pojawia się tu kilka gumowych owadów i bliżej nieokreślone cienie mające być chyba komarami. Znacznym ułatwieniem jest jedynie częściowe pokazanie zwierząt atakujących ludzi. Zamiast całego giganta dostajemy jedynie jego pysk i łapy.

Nieco szablonowo wypadają bohaterowie. Od samego początku widać kto jak się zachowa i kto przeżyje atak szczurów. Część aktorów niezbyt wiernie wcieliła się w swoje postacie i to niestety denerwuje.

Film nie jest tak brutalny jak można by się spodziewać. Co prawda widać kilka razy jak szczury pożerają człowieka, ale ogranicza się to jedynie do kilku zakrwawionych ujęć.

Obraz warto zobaczyć choćby z ciekawości. Nie jest to może film wybitny, ale zapewnia godziwą rozrywkę na niemal półtorej godziny.

1 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą