Wspaniały Buck Howard 2008

The Great Buck Howard

Niedoszły absolwent prawa, marzący o karierze pisarza młodzieniec z dobrego domu, Troy Gable (Colin Hanks), poszukuje pracy oraz sensu życia. Odpowiada na anons, oferujący posadę osobistego asystenta, i po mocno zaskakującym spotkaniu z potencjalnym pracodawcą zostaje przyjęty do pracy. Ma asystować słynnemu niegdyś… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 19 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

John Malkovich
jako Buck Howard
Colin Hanks
jako Troy Gable
Emily Blunt
jako Valerie Brennan
Ricky Jay
jako Gil Bellamy
Griffin Dunne
jako Johnathan Finerman
Adam Scott
jako Alan
Patrick Fischler
jako Michael Perry
Wallace Langham
jako Dan Green
Tom Hanks
jako Pan Gable
George Takei
jako George Takei

Fabuła

Niedoszły absolwent prawa, marzący o karierze pisarza młodzieniec z dobrego domu, Troy Gable (Colin Hanks), poszukuje pracy oraz sensu życia. Odpowiada na anons, oferujący posadę osobistego asystenta, i po mocno zaskakującym spotkaniu z potencjalnym pracodawcą zostaje przyjęty do pracy. Ma asystować słynnemu niegdyś iluzjoniście Buckowi Howardowi (John Malkovich), którego gwiazda w ostatnich latach mocno przygasła. Nie jest łatwo współpracować z ekscentrycznym magikiem, którego specyficzny styl bycia bywa, delikatnie mówiąc, wkurzający. Razem ruszają w tourne po małych amerykańskich miasteczkach, a każde z nich Howard wita takim samym entuzjastycznym okrzykiem „Kocham to miasto!”. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Dramat

Szczegóły

Premiera
2008-01-18 (świat)
Wytwórnia
Bristol Bay Productions
Playtone
Great Buck Productions
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
87 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Trophy 2010-02-26 9

Tak jak czułam, interesujący i zabawny! – Muszę przyznać, że do obejrzenia filmu zachęcił mnie plakat, który jest bardzo przyjemny dla oka i prosty, a jednak ma w sobie to "coś". Tak samo jak fabuła filmu. Na pewno powtarza pewne schematy, np. brak pewności o tym co pragnie się robić w życiu. Pomimo tego "The Great Buck Howard" ma to "coś" w zanadrzu.
Być może zasługą tego jest genialne aktorstwo – Malkovicha, Hanksa i Blunt.
Być może błyskotliwy i zabawny scenariusz.
Być może tematyka, w końcu głównie opiera się na… magii.
Co ja piszę, to na pewno te wszystkie elementy!
Dodatkowo, bardzo podoba mi się, że w obrazie pada kilka pytań, na które nie udzielono widzowi odpowiedzi. Pozostawia to lekki niedosyt, ale w dobrym tego słowa znaczeniu.
Polecam.

matt2 2009-08-03 5

5/10 – średni – Ciekawie zobaczyć młodego Hanks’a. Film jest bez rewelacji, ale też nie słaby. Po prostu średni. Fabuła trzyma pewne pytania w głowie oglądającego i tak prowadzi nas do końca. Sam motyw, że ojca Colin Hanks’a zagrał w filmie jego prawdziwy ojciec, jest w mej ocenie krokiem podkreślającym wprowadzanie syna na wyższe półki holllywoodu (mam na mysli zagranie pierwszoplanowej roli). Z pewnością nie jest to film który trzeba zobaczyć.

Współtworzą