Czerwony Karzeł 7.2

W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.

Odcinki

The End 1x1

Pracujący na statku należącym do Jowiszowej Korporacji Górniczej technik, Dave Lister zostaje skazany na 18 miesięcy w bezruchawce za przemycenie na pokład kotki. Kiedy Dave zostaje w końcu uwolniony dowiaduje się, że spędził w bezruchawce trzy miliony lat, a wszyscy pozostali członkowie załogi zginęli.

Future Echoes 1x2

Czerwony karzeł przekracza prędkość światła. Wkrótce na całym statku chwila obecna zaczyna mieszać się z echami z przyszłości.

Balance of Power 1x3

Pomimo dezaprobaty Rimmera, Lister chce iść na randkę z hologramem oficera nawigacji, Kristine Kochanski.

Waiting for God 1x4

Lister dowiaduje się, że jest mitycznym bogiem czczonym przez ludzi-koty. Tymczasem Rimmer sprowadza na pokład Czerwonego karła tajemniczą kapsułę.

Confidence & Paranoia 1x5

Lister choruje po tym jak wchodzi na skażoną część pokładu Czerwonego karła, gdzie chciał odnaleźć tarczę holograficzną Kochanskiej, którą ukrył przed nim Rimmer.

Me² 1x6

Rimmer wprowadza się do nowej kabiny razem ze swoim holograficznym duplikatem. Tymczasem Lister chce żeby Holly stworzył dla niego hologram Kochanskiej.

Kryten 2x1

Załoga Czerwonego Karła odbiera sygnał SOS pochodzący z amerykańskiego statku wycieczkowego Nova 5, który rozbił się na księżycu. Wkrótce okazuje się, że jedynym ocalałym z katastrofy jest lokaj-android o imieniu Kryten.

Better Than Life 2x2

Na statek dociera kapsuła z pocztą przesłana z Ziemi. W kapsule znajduje się także gra Better Than Life, którą członkowie załogi natychmiast wypróbowują.

Thanks for the Memory 2x3

Po powrocie z imprezy na małym księżycu, Rimmer wpada w depresję z powodu swojego życia miłosnego. Chcąc poprawić przyjacielowi humor, Lister wgrywa mu wspomnienia dotyczące jednej ze swoich byłych dziewczyn.

Stasis Leak 2x4

Rimmer, Lister i Kot na pokładzie 16 znajdują dziurę w czasoprzestrzeni, która przenosi ich o trzy miliony lat w przeszłość.

Queeg 2x5

Kiedy Czerwony Karzeł zostaje uszkodzony przez deszcz meteorytów, kontrolę nad statkiem przejmuje zapasowy komputer Queeg 500.

Parallel Universe 2x6

Holly konstruuje nowy napęd, który ma w kilka sekund przenieść Czerwonego Karła z jednego końca galaktyki na drugi. Wkrótce napęd ulega awarii, a członkowie załogi trafiają do alternatywnej rzeczywistości.

Backwards 3x1

Podczas lekcji pilotażu Rimmer i Kryten zostają wessani przez dziurę czasową i trafiają na Ziemię, na której czas płynie do tyłu.

Marooned 3x2

Załoga Czerwonego Karła opuszcza pokład, kiedy statek przybywa w pobliże czarnych dziur. Wkrótce po ucieczce ze statku Rimmer i Lister rozbijają się na lodowej planecie.

Polymorph 3x3

Na pokład Czerwonego Karła przedostaje się Polimorf, genetycznie zmodyfikowany kosmiczny mutant, który kradnie ludziom emocje.

Body Swap 3x4

Kiedy Lister prosi jeden z automatów o tabliczkę czekolady, przypadkowo aktywuje mechanizm samozniszczenia statku. Wkrótce okazuje się, że jedynym ratunkiem jest wgranie w ciało Listera osobowości jednego ze zmarłych oficerów Czerwonego Karła.

Timeslides 3x5

Płyn używany przez Kryterna do przetwarzania starych fotografii mutuje i zaczyna ożywiać ludzi widocznych na zdjęciach.

The Last Day 3x6

Lister odbiera wiadomość od Jima Repeara, szefa firmy konstruującej androidy, z której dowiaduje się, że za 24 godziny Kryten zostanie rozmontowany i zastąpiony przez nowy model androida, Hudzena 10.

Camille 4x1

Rimmer i Kryten ratują Camille, kobietę androida z rozbitego statku pasażerskiego. Wkrótce okazuje się, że nie jest ona tym, za kogo się podaje.

D.N.A. 4x2

Po wejściu na pokład opuszczonego statku dryfującego w głębokiej przestrzeni załoga Czerwonego Karła znajduje modyfikator D.N.A., który może zmodyfikować każdy żywy organizm.

Justice 4x3

Załoga Czerwonego Karła trafia na opuszczoną kolonię karną. Wkrótce okazuje się, że aby powrócić na statek wszyscy muszą przejść przez pole sprawiedliwości.

White Hole 4x4

Czerwony Karzeł znajduje się na kursie kolizyjnym z białą dziurą. Jedynym ratunkiem dla statku jest przywrócenie IQ Holly do normalnego poziomu.

Dimension Jump 4x5

Podczas wyprawy na ryby załoga Czerwonego Karła spotyka Arnolda "Acea" Rimmera, pilota wytypowanego do przetestowania statku mogącego przemieszczać się przez światy alternatywne.

Meltdown 4x6

Załoga Czerwonego Karła trafia na Waxworld, park rozrywki dla androidów, gdzie Lister i Kot zostają wzięci do niewoli przez Adolfa Hitlera.

Holoship 5x1

Rimmer zostaje uprowadzony przez holograficzną załogę holograficznego statku kosmicznego. Wkrótce Rimmer postanawia przyłączyć się do nowej załogi.

The Inquisitor 5x2

Załoga Czerwonego Karła spotyka inkwizytora, mechaniczną formę życia, która mianowała się sędzią, ławą przysięgłych i katem całej ludzkości.

Terrorform 5x3

Lister, Kryten, Cat i Holly wyruszają na sztuczny księżyc, na którym uwięziony został Rimmer. Wkrótce odkrywają, że księżyc to w rzeczywistości umysł Rimmera.

Quarantine 5x4

Po zbadaniu opuszczonego zespołu badawczego na lodowej planecie Lister, Kot i Kryten wracają na statek gdzie odkrywają, że Rimmer został zainfekowany elektronicznym wirusem.

Demons and Angels 5x5

Po nieudanym eksperymencie z maszyną duplikującą Czerwony Karzeł wylatuje w powietrze. Wkrótce załoga odkrywa, że maszyna wykonała dwie kopie statku.

Back to Reality 5x6

Załoga Czerwonego Karła trafia na statek oceaniczny, Esperanto. Wkrótce okazuje się, że wszyscy ludzie, który znajdowali się na pokładzie popełnili samobójstwo.

Psirens 6x1

200 lat po ucieczce z Esperato załoga Czerwonego Karła budzi się z zawieszonej animacji i wyrusza na poszukiwanie swojego zaginionego statku.

Legion 6x2

Starbug zostaje przechwycony przez promień, który ściąga go na stację kosmiczną znajdującą się w głębokiej przestrzeni. Po przybyciu na stację załoga spotyka Legiona, formę życia stworzoną w wyniku eksperymentu przeprowadzonego przez słynnych naukowców.

Gunmen of the Apocalypse 6x3

Załoga Starbuga natyka się na statek bojowy, na pokładzie którego znajdują się zabójcze cyborgi nazywane symulantami.

Emohawk: Polymorph II 6x4

Starbug zostaje zaatakowany przez sondę Space Corp i rozbija się na pobliskim księżycu, gdzie w zamian za tlen Lister zostaje zmuszony do małżeństwa.

Rimmerworld 6x5

Załoga Starbuga powraca na okręt symulacyjny, żeby zdobyć zapasy żywności. Tymczasem Rimmer trafia na planetę zamieszkaną przez jego klony.

Out of Time 6x6

Członkowie załogi Starbuga znajdują wehikuł czasu, za pomocą którego przenoszą się piętnaście lat w przyszłość.

Tikka to Ride 7x1

Lister jest przygnębiony, gdy dowiaduje się, że zapasy curry zostały zniszczone podczas bitwy. W związku z tym załoga postanawia wykorzystać zapasową głowę Krytena żeby cofnąć się w czasie i sprowadzić curry z Ziemi.

Stoke Me a Clipper 7x2

Po uratowaniu księżniczki Bonjeli z rąk nazistów, ciężko ranny Ace Rimmer przybywa na pokład Starbuga, żeby przekonać Rimmera do przejęcia jego misji.

Ouroboros 7x3

Lister, Kot i Krytern natrafiają na drzwi, które prowadzą do innego wymiaru. Kiedy przez nie przechodzą spotykają załogę dowodzoną przez Kristine Kochanski.

Duct Soup 7x4

Kryten uważa, że Lister lubi Konchański bardziej niż jego i zaczyna być zazdrosny. Tymczasem na statku dochodzi do awarii głównego zasilania.

Blue 7x5

Tęskniący za Rimmerem Lister wspomina czas, który spędzili ze sobą i fantazjuje o powrocie przyjaciela. Tymczasem rywalizacja Krytena z Kochanski osiąga nowy poziom.

Beyond a Joke 7x6

Szukając nowej głowy dla Krytena załoga trafia na pokład opuszczonego statku, gdzie Kryten zostaje porwany przez symulanta.

Epideme 7x7

Załoga trafia na opuszczony statek, na którym znajdują jedną ocalałą osobę, byłą dziewczynę Listera, Caroline Carmen. Wkrótce Caroline zaraża Listera przerażającym wirusem.

Nanarchy 7x8

Podczas gdy Lister stara się pogodzić się z utratą ramienia, Kryten szuka swoich nanobotów, aby odbudować rękę Davea. Tymczasem załoga dowiaduje się, kto ukradł Czerwonego Karła.

Back in the Red: Part 1 8x1

Nanoboty odbudowują Czerwonego Karła wraz z całą załogą. Po powrocie na statek Lister, Kochansi, Kryten i Kot zostają uwięzieni w areszcie, gdzie mają oczekiwać na proces.

Back in the Red: Part 2 8x2

Licząc na awans, Rimmer używa na sobie wirus szczęścia, żeby zaimponować kapitanowi Hoillisterowi. Tymczasem Kryten zostaje przeprogramowany, natomiast Kochanski i Kot usiłują odnaleźć nanoboty.

Back in the Red: Part 3 8x3

Po ucieczce na pokładzie Niebieskiego Karła Lister, Kochanski, Kryten, Kot i Holly wyruszają na poszukiwanie nanobotów.

Cassandra 8x4

Lister, Rimmer, Kot, Kryten i Kochanski otrzymują zadanie zbadania statku kosmicznego rozbitego na oceanicznej planecie. Na pokładzie statku odkrywają Cassandrę, komputer, który może przewidzieć przyszłość.

Krytie TV 8x5

Kill Crazy przeprogramowuje Krytena. Tymczasem po wznowieniu procesu Rimmera i Listera okazuje się, że Kryten jest ich jedyną szansą na odzyskanie wolności.

Pete: Part 1 8x6

Lister, Rimmer, Kochanski, Kryten i Kot zostają zmuszeni do wzięcia udziału w meczu koszykówki, w którym mają zmierzyć się z drużyną strażników.

Pete: Part 2 8x7

Kryten przypadkowo zamienia należącego do Birdmana ptaka w tyranozaura. Tymczasem awaria na pokładzie Czerwonego Karła zatrzymuje wszystkich członków załogi w czasie.

Only the Good... 8x8

Na pokład Czerwonego Karła przedostaje się Mikrob, genetycznie zmodyfikowany wirusa żywiący się metalem. Wkrótce wirus zaczyna pożerać statek.

Back to Earth (Part One) 9x1

Lister i Rimmer dokonują zaskakującego odkrycia na dnie znajdującego się na statku zbiornika wodnego.

Back to Earth (Part Two) 9x2

Zastępująca Rimera Katerina jest zdeterminowana, żeby dostarczyć Listera na jego rodzinną planetę, Ziemię.

Back to Earth (Part Three) 9x3

Po tym jak członkowie załogi Czerwonego Karła dowiadują się, że wkrótce mają umrzeć, wyruszają pod tajemniczy, londyński adres żeby błagać swojego twórcę o przedłużenie życia.

Trojan 10x1

Członkowie załogi Czerwonego Karła odkrywają opuszczony statek kosmiczny i postanawiają polecieć nim na Columbusa III, z którego otrzymali wezwanie o pomoc.

Fathers & Suns 10x2

Po tym jak załoga Czerwonego Karła dokonuje aktualizacji oprogramowania głównego komputera okazuje się, że statek zmienił kurs i leci prosto na słońce.

Lemons 10x3

Podczas próby zmontowania prysznica członkowie załogi Czerwonego Karła przypadkowo przenoszą się do 23 roku naszej ery. Szukając cytryn mających zasilić maszynę która umożliwi im powrót na statek spotykają mężczyznę o imieniu Jezus.

Entangled 10x4

Z powodu kwantowego splątania Kot i Kryten zaczynają wykonywać zgodnie wszystkie czynności. Tymczasem podczas gry w karty Lister przegrywa wahadłowiec i Rimmera.

Dear Dave 10x5

Lister znajduje się w dziwnym trójkącie miłosnym z dwoma mówiącymi automatami. Tymczasem Rimmer znajduje list od byłej dziewczyny Listera, z którego wynika, że Dave jest ojcem jej dziecka.

The Beginning 10x6

Kiedy Czerwony Karzeł zostaje otoczony przez wrogo nastawione Annihilatory oraz statek śmierci należący do Symulanta, załoga postanawia opuścić statek i ukryć się na pobliskiej asteroidzie.

Twentica 11x1

Załoga Czerwonego Karła trafia do alternatywnej wersji Ameryki, w której nowoczesne technologie są zakazane, co oznacza, że Rimmer i Kryten nie mają prawa istnieć.

Samsara 11x2

Lister i Kot zostają uwięzieni na pokładzie statku uwięzionego na dnie oceanu. Tymczasem Rimmer i Kryten odkryją, że statek znajduje się pod kontrolą mrocznej siły.

Give and Take 11x3

Szalony droid atakuje Listera i kradnie mu nerki. Wkrótce okazuje się, że jedyną osobą, która może zostać dawcą organów dla Davea jest Kot.

Officer Rimmer 11x4

Rimmer przypadkowo ratuje życie bio-drukowanego kapitana, za co w końcu dostaje wymarzony awans na oficera.

Krysis 11x5

Cierpiący na kryzys wieku średniego Kryten postanawia zmienić kolor swojej obudowy z szarego na czerwony. Tymczasem Lister i Rimmer zabierają Krytena na spotkanie z androidami z jego byłej załogi.

Can of Worms 11x6

Narcystyczny Kot zakochuje się do szaleństwa w Kociej damie, która ukrywa przed nim wielką tajemnicę.