Dom 1986

House

Bohaterem jest pisarz celujący w powieściach grozy. Nękają go rozliczne kłopoty - rozpad małżeństwa, zaginięcie syna, wreszcie bolesne wspomnienia z Wietnamu, od których nie może się uwolnić. Pragnąc odzyskać spokój, przeprowadza się do starego wiktoriańskiego domu, w którym powiesiła się jego ciotka. Spokoju jednak nie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 29 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

William Katt
jako Roger Cobb
George Wendt
jako Harold Gorton
Richard Moll
jako Duży Ben
Kay Lenz
jako Sandy
Mary Stavin
jako Tanya
Michael Ensign
jako Chet Parker
Mark Silver
jako Jimmy
Susan French
jako Ciotka Elizabeth
Alan Autry
jako Gliniarz
Steven Williams
jako Gliniarz
James Calvert
jako Chłopiec w sklepie spożywczym
Mindy Sterling
jako Kobieta w księgarni

Fabuła

Bohaterem jest pisarz celujący w powieściach grozy. Nękają go rozliczne kłopoty - rozpad małżeństwa, zaginięcie syna, wreszcie bolesne wspomnienia z Wietnamu, od których nie może się uwolnić. Pragnąc odzyskać spokój, przeprowadza się do starego wiktoriańskiego domu, w którym powiesiła się jego ciotka. Spokoju jednak nie znajduje. Zaczynają dręczyć go demoniczne wizje i koszmary. Anonimowy

Gatunek
Komedia, Horror
Słowa kluczowe
krew, samobójstwo, zwłoki, nawiedzony dom zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
House: Ding Dong, You're Dead
Czas trwania
93 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 3 powiązane

Komentarze 5

Quagmire 4

4/10 – Steve Miner chyba nie do końca panował nad materiałem, wszystkie płaszczyzny fabularne przeplatane są dość niechlujnie, a całości brakuje pazura i komediowej werwy. Mało angażująca staje się też formuła filmu, w dużym uproszczeniu wygląda to tak, że bohater ubija kolejnego demona, po czym spokojnie wraca do pisania jakby nie zdarzyło się nic nadzwyczajnego. I tak parę razy.

Zaletami są przyzwoite aktorstwo Katta i Wendta, oraz świetne, praktyczne efekty specjalne, które są najmocniejszą stroną filmu.

Asmodeusz 7

fajny – pierwsze 2 czesci rewelacja 3 juz trihe gorzej pewnie dla tego ze odeszli od komedi a 4 to juz cienizna

Czort 10

Powiem tylko – klasyka:)))) trzeba to zobaczyć 10/10

Ronaldinho Czort 9

Prawda, klasyka, co prawda pomysł już był wcześniej użyty ("Evil Dead"), ale ogląda się wyśmienicie, klimat super. Szkoda, że już dziś takich produkcji nie robią. Nawet w sumie się film nie postarzał, tytułowy Dom wygląda np dla Polaków jak z czasów dzisiejszych, samochody także, jedynie po komputerze można się domyśleć mniej więcej jaki rok.

Również polecam!

Anonimowy Czort

A moim zdaniem reżyser filmu, Steve Miner, autor dwóch części popularnego cyklu "Piątek trzynastego" zrealizował tym razem obraz dość mierny. Brak w nim dynamiki, niespójna akcja oraz nie przerażały mnie w nim dramatyczne sytuacje. Od strony technicznej film niczym nie zachwyca za to przypomina mi "Evil Dead 2" Film ten doczekał się kilku kontynuacji, niewątpliwie cześć trzecia jest najlepszą częścią cyklu.

Współtworzą