Wielka cisza 2005

Die große Stille

Wielka cisza to pierwszy film o życiu wewnątrz Wielkiej Kartuzji - głównej siedzibie Zakonu Kartuzów położonej we francuskich Alpach. Ascetyczna egzystencja mnichów przebiega w całkowitej ciszy. Jedynym dźwiękiem wyznaczającym rytm dnia są religijne śpiewy.

Reżyseria
Scenariusz

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada

Uzupełnij obsadę dla tego filmu

Fabuła

Wielka cisza to pierwszy film o życiu wewnątrz Wielkiej Kartuzji - głównej siedzibie Zakonu Kartuzów położonej we francuskich Alpach. Ascetyczna egzystencja mnichów przebiega w całkowitej ciszy. Jedynym dźwiękiem wyznaczającym rytm dnia są religijne śpiewy. Hsi_Nao

Gatunek
Dokumentalny
Słowa kluczowe
modlitwa, medytacja, samotność, śnieg zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-02-02 (kino), 2005-09-04 (świat), 2007-09-21 (dvd)
Dystrybutor
Gutek Film
Wytwórnia
Arte
Bavaria-Filmkunst Verleih
Bayerischer Rundfunk (BR) zobacz więcej
Kraj produkcji
Francja, Niemcy, Szwajcaria
Inne tytuły
Le grand silence (Francja)
Into Great Silence (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
169 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Pressbook

Możliwe spoilery Moja podróż w głąb ciszy - reżyser o filmie — To nie jest proste. Nie jest łatwo napisać o filmie, który istnieje praktycznie bez słów, który jest tak daleki od słów, jak tylko jest to możliwe, odległy od jakichkolwiek ogólnie zrozumiałych kontekstów. Nie jest łatwo zrobić film, który istnieje poza sferą języka, poza tym wszystkim, co do tej pory uważałem za logiczne i pełne dramaturgii i wykracza nawet poza... zobacz więcej

Komentarze 2

Avatar square 200x200

dee89 2007-03-20

Coś wspaniałego na WIELKI POST – naprawde polecam. w sumie leci dość długo bo torche ponad 2 godziny. ale te 2 godz. bez słów zrobily na mnie ogromne wrazenie. :) mozna sie bardzo latwo wyciszyc i skupic… ;) polecam!

Piotrusinski 2007-02-20 9

Szczerze polecam – Niesamowity film dokumentalny, który bez narracji, genialnie pokazuje życie codzienne mnichów. Pada tu nie wiele słów dlatego te które juz padają nabierają niezwykłej mocy. Wyciszajacy, zmuszajacy do przemyslen, uczta dla duszy.

Współtworzą