Carandiru 2003

Mordercy, gwałciciele, złodzieje, handlarze narkotyków, najniebezpieczniejsi z niebezpiecznych kryminaliści osadzeni w Carandiru, największym i najcięższym zakładzie penitencjarnym Brazylii: Ebony - złodziej i niekwestionowany przywódca; Highness, oszust, prowadzący podwójne życie, Ezequiel uzależniony od narkotyków; Dagger,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zdjęcia Zobacz wszystkie 29 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Milton Gonçalves
jako Chico
Ivan de Almeida
jako Ebony
Ailton Graça
jako Majestade
Aida Leiner
jako Rosirene
Rodrigo Santoro
jako Pani Di
Rita Cadillac
jako Rita Cadillac
Gero Camilo
jako No Way
Lázaro Ramos
jako Ezequiel
Caio Blat
jako Deusdete
Wagner Moura
jako Zico

Fabuła

Mordercy, gwałciciele, złodzieje, handlarze narkotyków, najniebezpieczniejsi z niebezpiecznych kryminaliści osadzeni w Carandiru, największym i najcięższym zakładzie penitencjarnym Brazylii: Ebony - złodziej i niekwestionowany przywódca; Highness, oszust, prowadzący podwójne życie, Ezequiel uzależniony od narkotyków; Dagger, brutalny morderca, twierdzący, że ma Boga po swojej stronie. Oni stanowili więzienną elitę, wybrani, by rządzić w Carandiru według własnych zasad i reguł... reguł, które w efekcie doprowadziły do rozlewu krwi, gdy 300 policjantów atakowało więzienie i zamordowało brutalnie 111 nieuzbrojonych więźniów. Jest to prawdziwa historia tego niechlubnego dnia w październiku 1992 roku; dnia, który zaszokował cały świat; Dnia Masakry Carandiru... Anonimowy

Gatunek
Dramat, Kryminał
Słowa kluczowe
krew, więzienie, morderca, nóż zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2004-09-24 (kino), 2003-03-21 (świat), 2005-03-16 (dvd)
Wytwórnia
BR Petrobrás
Columbia TriStar Filmes do Brasil
HB Filmes zobacz więcej
Kraj produkcji
Brazylia, Argentyna
Inne tytuły
Carandirú
Carandiru: O Filme
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
140 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 6

Avatar square 200x200

Elizabeth_Linton 2016-05-03 7

Jako że filmy z Ameryki Południowej to u nas rzadkość postanowiłam się zmobilizować mimo późnej pory i muszę powiedzieć, że warto było. W ciekawy sposób przedstawiono historię kilku więźniów zanim trafili za kratki, a także ich dalsze losy już za murami więzienia, którego system funkcjonowania jest dla mnie nie do pojęcia. Finał historii powalający.

sulek2712 2011-06-09 7

Film ten – Otrzymał nominacje do złotej Palmy a także wiele innych nagród. Fabuła niezbyt dynamiczna, ale mimo wszystko ciekawa z odrobiną humoru. Ostatnie minuty filmu, rewelacja.

Roger 2007-06-11 3

to jest dramaaaaat – Sugerując się opisem liczyłem na więcej.
Streszczenie: Cały film opowiada o historii kilku osób z więzienia, które opowiadają jak trafili za kratki, a na koniec, 10 minut przed zakończeniem, nagle dokonuje się masakra.
No kicha

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
justangel Roger 2007-06-12 10

Treść większości filmów da się streścić w jednym zdaniu. Mnie sie film naprawdę podobał.

mee_ae Roger 2007-06-13 9

Jak dla mnie , ten film jest dobry, zgadzam sie z justangel ;). W niektórych momentach przerażający, co może zrobić brat swojemu bratu w wiezieniu, a drugie ze czesciowo film oparty jest na faktach autentycznych. Jak dla mnie obsada jest świetna, film dobrze zagrany. Mi się podobał i polecam go znajomym. Niektórzy sa nim zachwyceni a inni reagują jak Roger. :) Na tym właśnie polega piękno filmów, że komuś się podobają , a komuś nie i można na ich temat podyskutowac :) . Szczerze polecam obejrzec :) 8.5/10 :)

Roger Roger 2007-06-13 3

ja nie polecam :)

Współtworzą