Czas surferów 2005

3 chłopców za namową starszego kolegi Dżokera, postanawia zrealizować plan, w którym do zdobycia są łatwe pieniądze. Dla Dżokera plan jest również zemstą na biznesmenie, który niesprawiedliwie wyrzucił go z pracy. Postanawia namierzyć byłego szefa i porwać go przy pomocy swoich kolegów, a następnie wymusić na nim pieniądze.… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 9 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Michał Nowaczyk
jako Kozioł
Bogusław Linda
jako Dżoker
Agnieszka Maciąg
jako Czarnecka
Marian Dziędziel
jako Porwany
Sławomir Orzechowski
jako Sprzedawca
Mateusz Maksiak
jako Rysio
Marcin Dąbrowski
jako Kubeł
Hubert Jasiński
jako Policjant
Dariusz Toczek
jako Pracownik kręgielni

Fabuła

3 chłopców za namową starszego kolegi Dżokera, postanawia zrealizować plan, w którym do zdobycia są łatwe pieniądze. Dla Dżokera plan jest również zemstą na biznesmenie, który niesprawiedliwie wyrzucił go z pracy. Postanawia namierzyć byłego szefa i porwać go przy pomocy swoich kolegów, a następnie wymusić na nim pieniądze. Plan nie jest trudny do wykonania, ale Dżoker nie może brać udziału w napadzie, ponieważ porwany natychmiast by go rozpoznał. Z resztą Dżoker nie do końca ufa swoim kolegom. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Kryminał
Słowa kluczowe
retrospekcja, gangster, porwanie, kot zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2005-08-19 (kino), 2005-11-21 (dvd)
Dystrybutor
Best Film
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
82 minut

Recenzje

Popłuczyny po Tarantino, czyli kolejny dowód na mierny poziom polskiego kina komercyjnego. 1
  • 2007-02-08
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Co jakiś czas zdarza mi się zobaczyć gniota, który przebija poprzedni zły film jaki widziałem. Dzisiaj (w końcu) obejrzałem „Czas surferów” i z przykrością stwierdzam, że „Przybysz z kosmosu” stracił właśnie u mnie opinię najgorszego filmu jaki widziałem.

Zastanawia mnie jak doszło do powstania tego potwora. Jacek Gąsiorowski, scenarzysta „Klanu” i reżyser „Na Wspólnej” oraz „Kochaj mnie, kochaj!” w jednej osobie (co za dorobek!) chyba jest fanem Tarantino. A nawet jeśli nie jest, to pewnie pomyślał sobie, że skoro samouk Quentin nakręcił arcydzieła, jemu też uda się zrobić coś błyskotliwego. Rzecz w tym, że: 1) chęci od umiejętności dzieli bardzo daleka droga 2) „Czas surferów” ma się tak do filmów Tarantino, jak rzygowiny do deseru truskawkowego.

To co zobaczyłem w tym „filmie” każe mi podejrzewać, że szanownemu scenarzyście pewnego dnia zabrakło papieru toaletowego. Na szczęście pod ręką miał skrypt „Czasu surferów”, ale podczas kręcenia przeniósł na ekran więcej niż powinien. Tak koszmarnych, niekończących się, udających cool, będących dowodem na całkowitą nieumiejętność pisania, kretyńskich dialogów jeszcze nie słyszałem. Wskaźnik debilizmu przekroczył tutaj wszelkie normy. Jakby tego było mało, są one recytowane w przerażająco fatalny sposób przez aktorów klasy Z, grających istoty o IQ bliskim zera. Są też Linda i Zamachowski, ale prezentują taki sam poziom co reszta zapełniającej ekran bandy pseudoaktorów.

Nie mogę też nie wspomnieć o rzucających na kolana ksywkach bohaterów, jak zwykle zresztą w polskich filmach o „gangsterach”: Bonus, Fifi, Kozioł, Dżoker, Klama... Genialne, po prostu genialne!

Naśladując Tarantino nie można zapomnieć o zaburzonej chronologii. W tym wypadku wymieszanie scen będących zaprzeczeniem posiadana przez reżysera narządu myślowego (z których przytłaczająca większość powinna wylecieć podczas montażu) dało katastrofalny efekt.

Jeśli komukolwiek „Czas surferów” może się spodobać, to chyba tylko ludziom o intelekcie jego bohaterów. Obraziłem kogoś? Bywa. Chciałbym dożyć czasów, kiedy filmów w Polsce nie będą robić ludzie nadający się (?) lepiej do składania kartonowych pudeł.

2 z 7 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

Aktorzy — Bogusław Linda, Dżoker: Wybitny aktor filmowy i telewizyjny. Urodzony w Toruniu w 1952 roku. Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie z 1975 roku. Po złożeniu dyplomu członek zespołów teatralnych Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz stołecznych: Współczesnego i Studio. Czołowy... zobacz więcej

Komentarze 15

MannyPacquiao 2011-03-31 10

Kozacki Film – Rewelacyjne dialogi, wciągająca fabuła z zaburzoną chronologią plus inteligentne zakończenie 10/10

Camil21 2009-05-25

świetna komedia! – Teksty sa powalajace!!
-,,Co to kurwa znaczy, że cycki sa skowyrne":D

Czechu 2007-10-06 6

Rysiek rządzi – a ogólnie film słaby, gdyby nie kilka rozbrajających tekstów!!!!!!!!

gRanat 2007-02-07 10

Najlepsza polska komedia – Moim zdaniem majstersztyk, komedia z dużym jajem, z polskich moja ulubiona. Świetna fabuła, jeszcze lepsze dialogi i bardzo dobra gra aktorska. Szczerze polecam :)

Lucas_B gRanat 2007-02-07 6

> gRanat o 2007-02-07 05:38:28 napisał:
>
> Moim zdaniem majstersztyk, komedia z dużym jajem, z polskich moja ulubiona.
> Świetna fabuła, jeszcze lepsze dialogi i bardzo dobra gra aktorska. Szczerze
> polecam :)

Najlepsza polska komedia? Kiler jest 100x lepszy… Dialogi? Większość dialogów opierała się na słowie "k***a". Nie wiem co w nich takiego świetnego…

Odi gRanat 2007-02-07 2

Chlopaki nie placza jest 200x lepsze;) Dzien świra 300×.

Współtworzą