Wspaniały rok 1939 2009

Glorious 39
Film

Rok 1939 i początek II Wojny Światowej oglądane w Londynie oraz idylliczne czasy na wsi przed wybuchem wojny. Poznajemy rodzinę Keyes, którzy bardzo chcą zachować swój tradycyjny sposób życia. Najstarsza z rodzeństwa - Anne, jest utalentowaną młodą aktorką, która jest zakochana w oficjelu Ministerstwa Spraw… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Romola Garai
jako Anne Keyes
Bill Nighy
jako Alexander
Julie Christie
jako Elizabeth
David Tennant
jako Hector
Juno Temple
jako Celia
Eddie Redmayne
jako Ralph
Asier Newman
jako Mick
Christopher Lee
jako Walter
Charlie Cox
jako Lawrence
Hugh Bonneville
jako Gilbert
Jenny Agutter
jako Maud
Jeremy Northam
jako Balcombe

Rok 1939 i początek II Wojny Światowej oglądane w Londynie oraz idylliczne czasy na wsi przed wybuchem wojny. Poznajemy rodzinę Keyes, którzy bardzo chcą zachować swój tradycyjny sposób życia. Najstarsza z rodzeństwa - Anne, jest utalentowaną młodą aktorką, która jest zakochana w oficjelu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jej pozornie idealne życie zmienia się w dramat, gdy natyka się na tajne nagrania ruchu oporu. Kiedy stara się odkryć pochodzenie tych nagrań, wychodzą na jaw mroczne tajemnice, które prowadzą do śmierci jej przyjaciela. Gdy Anna poznaje wreszcie prawdę, ucieka do Londynu, ale na miejscu zostaje schwytana i uwięziona. Dopiero tam okazuje się jak bardzo została zdradzona. caryca84

Gatunek
Dramat, Historyczny, Romans, Thriller
Słowa kluczowe
morderstwo, druga wojna światowa, anglia, samobójstwo zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Wytwórnia
BBC Films
UK Film Council
Screen East Content Investment Fund zobacz więcej
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Inne tytuły
1939 (Wielka Brytania) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
129 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 3
lorelei 8

Nadspodziewanie dobry film ze świetnie oddaną atmosferą paranoi i osaczenia, która niestety rozmywa się w głupio uciętej końcówce.

antosiek 7

7/10 – Film bardzo mi się podobał, ciekawie opowiedziana historia, piękne zdjęcia i muzyka oraz świetni aktorzy na czele z Romolą Garai – polecam :)

justangel 6

6/10 – Nie potrafię napisać nic sensownego na temat tego filmu, bo nie wzbudził we mnie specjalnie żadnych emocji, ani jest dobry ani zły, generalnie jest średni, chyba w każdym ze szczegółów. Aktorstwo może być choć nie powala, akcja podobnie, treść niby nie mam jakiś większych zastrzeżeń, ale też mnie nie porwała. Nie jestem w stanie wymienić ani specjalnych wad, ani też zalet – i to jest chyba największa wada tegoż obrazu. Obejrzeć można, nudny nie jest, ale też nie będzie to rzecz zapamiętana na długo. Ot i tyle.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
caryca84
39 pkt.
3
Czechu
14 pkt.
4
sulek2712
14 pkt.
5
Czejen71
12 pkt.
6
Hsi_Nao
8 pkt.
7
Perfik
3 pkt.
8
A_Biel
3 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…