Pułapka dusz 2005

Spirit Trap

Grupa młodych londyńczyków zostaje zakwaterowana w dziwnej, posępnej rezydencji. Beztrosko spędzają czas bawiąc się i uprawiając seks,gdy tymczasem wokół zaczynają dziać się przerażające rzeczy. Okazuje się, że dom ten ma bardzo mroczną historię, a czające się w nim zło zapragnęło uwięzić ich dusze. Wkrótce rozkręca się spirala… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Billie Piper
jako Jenny
Luke Mably
jako Tom
Sam Troughton
jako Nick
Emma Catherwood
jako Adele
Alsou
jako Tina
Chiké Okonkwo
jako Edmund Joseph
Ovidiu Matesan
jako Zack
Kitt Smith
jako Sam
Miruna Biranu Chetu
jako Mama Jenny
Oxana Moravec
jako Ochroniaż college'u
Gillian Scotney
jako Uczeń college'u
Robert Goodman
jako Włóczęga

Fabuła

Grupa młodych londyńczyków zostaje zakwaterowana w dziwnej, posępnej rezydencji. Beztrosko spędzają czas bawiąc się i uprawiając seks,gdy tymczasem wokół zaczynają dziać się przerażające rzeczy. Okazuje się, że dom ten ma bardzo mroczną historię, a czające się w nim zło zapragnęło uwięzić ich dusze. Wkrótce rozkręca się spirala okrutnych zdarzeń,które wbiją widza w fotel... opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
zegar, duch, uwięzienie

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2005-08-12 (świat)
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Czas trwania
91 minut

Recenzje

Pułapka dla widza... 3
  • 2007-10-30
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

"Pułapka dusz" to film którego nikomu nie polecam. Można opisać go w kilku prostych słowach, nudny, denny, bez pomysłu, bez scenariusza. No cóż może i ktoś pomysł miał ale nie potrafił go zrealizować, pokazać i dlatego wyszło co wyszło. Z początku nawet wciąga bo widz nie wie jeszcze co go dokładnie czeka. Ani co dokładnie się stanie w filmie.

Niestety reżyser David Smith ani scenarzysta Phil O'Shea nie są mi bliżej znani, gdyż oglądając ich filmografię doszłam do wniosku iż nic znanego nie stworzyli, więc prawdopodobnie są młodzi, początkujący itd. Natomiast wracając do filmu to mamy do czynienia z czymś w rodzaju horroru, lub jak mówi mój mąż trochę cięższej komedii. Gdyż niektóre sceny mające być straszne momentami stają się śmieszne. Jednym słowem film z góry skazany na porażkę. Nawet aktorzy nie powalają, bo po co zatrudniać do filmu piosenkarki, zwłaszcza iż z wielu przykładów nam wiadomo że nie są one dobrymi aktorkami. Wystarczy spojrzeć na wyczyny Madonny czy Britney Spears, a takie przykłady możnaby jeszcze mnożyć, no ale po co. Tutaj reżyser pozwolił nam się zapoznać z talentem ślicznej Alsou (Tina) i Billie Piper (Jenny), o ile pierwsza w śpiewaniu jest niezła, jednak z aktorstwem sobie nie radzi. Choć kto wie, scenariusz nie dał jej dobrej roli, w filmie wypowiada zaledwie kilka zdań, bardziej gra ciałem i wyglądem czego zarzucić jej nie można bo jest na co popatrzeć. O tyle jednak Billie niespecjalnie radzi sobie na scenie muzycznej ale w aktorstwie dziewczyna ma szansę się rozwinąć. Ten film jej jednak w tym nie pomaga, może tylko zaszkodzić w filmografii. Natomiast jedną z głównych ról zagrał aktor chyba bardziej znany i najbardziej ze wszystkich mogący pokazać co potrafi. Jemu w filmie wybrano najbardziej charakterystyczną rolę, choć niezbyt błyskotliwą, mowa o Tomie którego zagrał Luke Mably (znany z roli chociażby księcia w filmie "Książę i ja").

Film opowiada historię grupy studentów którym jako stancja został przydzielony stary, opuszczony dom. Od czasu gdy do niego się wprowadzają zaczynają się dziać tam dziwne rzeczy. A wszystko przez to że Nick reperuje stary zegar stojący w korytarzu. Uruchamia w ten sposób machinę która narobi wiele szkód. Trochę to wszystko mało jasne i pogmatwane, dlatego w filmie łatwo się zagubić i nic nie zrozumieć.

Co się dzieje dalej - tego nie zdradzę, ale ja szczerze nie zachęcam. Film się ciągnie niemiłosiernie i nudzi jak flaki z olejem. Nic nie powaliło mnie na kolana, i tak naprawdę niczego nie potrafię wybrać na plus dla reklamy tego filmu. Bo dla jednej osoby chyba nie warto go oglądać. Fabuła, scenariusz, cała ta historia była już w niejednym filmie, więc po co oglądać kolejny taki film. Dla mnie dno totalne i żałuje że poświeciłam mu te 90 minut.

1 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 4

YanYool99 2015-10-25 3

Nie ma to jak horror który nudzi zamiast straszyć. Nie ma to jak ludzie, każdy bardziej chory psychicznie od poprzedniego. Kino niepokojące tylko swą logiką.

TCksp 2010-05-14 4

4/10 – Słaby, jakoś do końca dotrwałem, ale aż sam się dziwię , że mi się udało! Nie polecam!

Asmodeusz TCksp 2010-06-16 5

dokładnie w srodkuu lekko przewinołem i jakoś dotrwałem do końca

pipol 2007-02-25 6

nuda made in england – Angielski horror o nawiedzonym domu. nudny i przewidywalny film.

Współtworzą