Siedmiu samurajów 2004-2004

Samurai 7

Mała wioska jest prześladowana przez bandytów, którzy pojawią się przy każdych żniwach aby zabrać cały uprawiony ryż. Mieszkańcy zagrożeni śmiercią głodową postanawiają wynająć samurajów, którzy mogliby ich obronić. Jedyną zapłatą jaką są w stanie im zaoferować to ryż. Z zadaniem znalezienia chętnych samurajów do pobliskiego… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Odcinki zobacz wszystkie 26 odcinki

Sezony
Lata

Obsada Zobacz pełną obsadę

Inukai Junji
jako Heihachi Hayashida (głos)
Kong Kuwata
jako Kikuchiyo (głos)
Masaki Terasoma
jako Kambei Shimada (głos)
Romi Pak
jako Katsushiro Okamoto (głos)
Shinichirô Miki
jako Kyuzo (głos)
Tetsu Inada
jako Gorobei Katayama (głos)
Tohru Kusano
jako Shichiroji (głos)
Chiwa Saito
jako Komachi Mikumari (głos)
Fumiko Orikasa
jako Kirara Mikumari (głos)
Ikuo Nishikawa
jako Gisaku (głos)
Tadahisa Saizen
jako Rikichi (głos)
Takehito Koyasu
jako Ukyo (głos)

Fabuła

Mała wioska jest prześladowana przez bandytów, którzy pojawią się przy każdych żniwach aby zabrać cały uprawiony ryż. Mieszkańcy zagrożeni śmiercią głodową postanawiają wynająć samurajów, którzy mogliby ich obronić. Jedyną zapłatą jaką są w stanie im zaoferować to ryż. Z zadaniem znalezienia chętnych samurajów do pobliskiego miasta zostaje wysłana kapłanka. kopsow

Gatunek
Przygodowy, Sci-Fi, Animowany, Akcja

Szczegóły

Premiera
2005-07-08 (kino), 2004-06-12 (świat)
Wytwórnia
G.D.H.
FUNimation Entertainment
Gonzo Digimation
Kraj produkcji
Japonia
Czas trwania
odc.: 25 minut

Recenzje

Znakomite połączenie dawnej sztuki z nowczesną i wierność Kurosawie. 8
  • 2006-08-29
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Samurai 7 jest próbą wskrzeszenia doskonałego dzieła mistrz gatunku Akiry Kurosawy z lat 50’tych, ale czy udaną? Po części tak, gdyż wiele ludzi po obejrzeniu tej pozycji będzie chciało sięgnąć po wersje adoptowaną, czyli „Siedmiu Samurajów” w celu porównania, ale jestem święcie przekonany, że adaptacja studia GONZO nie dorówna nigdy dziełu z XX wieku i to chyba przyznają mi chyba nawet najwięksi zapaleńcu japońskiej animacji.

Pomysł sam jest bardzo ciekawy. Coś oryginalnego i widać, że studio GONZO nie zmarnowało tak wielkiego klasyka kina. Przeniesiona akcja „Siedmiu Samurajów” do przyszłości jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, a do tego dodając jeszcze wiele innych atutów to jest to pozycja udana.

Bohaterowie... występuje jak u Kurosawy 7 samurajów i tutaj pojawią się kolejny atut serii, gdyż postacie „Samurai 7” zostały stworzone na podobieństwo postaci z lat 50’tych. Z wyglądu jednak mało siebie przypominają, jednak charaktery są prawie odbiciami lustrzanymi samurajów Kurosawy.

Animacja jest świetna. Wiele osób krytykuje prace studia, gdyż odchodzi od standardowej kreski anime, ale trzeba też docenić, że GONZO zrobiło krok w przód i wprowadziło nową formę animacji. Połączenie standardowej kreski z techniką komputerową wyszło im świetnie.

Nie można obejść się obojętnie obok muzyki, która jest finezyjna. Doskonale wpada w ucho. Do jej produkcji wykorzystano wadaiko (japońskie bębny) naprawdę robiące wrażenie, ale nie dziwmy się gdyż muzykę stworzył sam Eitetsu Hayashi, który opracował wiele wcześniej nieznanych technik grania na tych instrumentach.

„Samurai 7” ma równie dużo zwolenników co i przeciwników. Wiele osób uważa, że ta pozycja to jest cios dla „Siedmiu Samurajów”, a inni uważają, że świetna próba ożywienia tego dzieła i ja obiema rękoma podpisuje się pod tymi pierwszymi, czyli zwolennikami ;-)

2 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Współtworzą