Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Richard LaGravenese | ||
Donald Sparks
(asystent)
|
||
Marisa Ferrey
(asystent)
|
||
Yumiko Takeya
(asystent)
|
||
Brent Stanton
(asystent)
|
||
Ime Etuk
(asystent) (dodatkowy)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Richard LaGravenese
(scenopis)
|
||
Freedom Writers
(książka "The Freedom Writers Diary")
|
||
Erin Gruwell
(książka "The Freedom Writers Diary")
|
||
Brenda Lopez
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Producenci | Ocena | |
Danny DeVito
producent
|
7,6
|
|
Michael Shamberg
producent
|
||
Stacey Sher
producent
|
||
Amanda Dragon
producent (asystent)
|
||
Matt Weiss
producent (asystent)
|
||
Tracy Durning
producent wykonawczy
|
||
Dan Levine
producent wykonawczy
|
||
Nan Morales
producent wykonawczy
|
||
Hilary Swank
producent wykonawczy
|
7,8
|
|
Jordana Glick-Franzheim
współproducent
|
||
Leigh Shanta
kierownik produkcji
|
||
Jared Abramson
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sam Alvelo
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Natalie Hsieh Cencula
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Ahmed Kirdar
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Jason Neudecker
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Sonia Pineda
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Matthew Roseman
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Dawn Terashima
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Besnik Vlashi
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Charlie Bolwell
koordynator produkcji
|
||
Linda Warrilow
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Tina Anderson
nadzorca postprodukcji
|
||
Jared Abramson
kierownik postprodukcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Hilary Swank
Erin Gruwell
|
7,8
|
|
Patrick Dempsey
Scott Casey
|
7,4
|
|
Scott Glenn
Steve Gruwell
|
7,3
|
|
Imelda Staunton
Margaret Campbell
|
7,4
|
|
April Hernandez Castillo
Eva Benitez
|
6,5
|
|
Mario
Andre Bryant
|
||
Kristin Herrera
Gloria Munez
|
||
Jaclyn Ngan
Sindy
|
||
Sergio Montalvo
Alejandro Santiago
|
||
Jason Finn
Marcus
|
||
Deance Wyatt
Jamal Hill
|
||
Vanetta Smith
Brandy Ross
|
||
Gabriel Chavarria
Tito
|
||
Hunter Parrish
Ben Daniels
|
||
Antonio García
Miguel
|
||
Giovonnie Samuels
Victoria
|
||
John Benjamin Hickey
Brian Beskin
|
6,0
|
|
Robert Wisdom
Dr Carl Cohn
|
||
Pat Carroll
Miep Geis
|
||
Will Morales
Paco
|
||
Armand Jones
Grant Rice
|
||
Ricardo Molina
Ojciec Evy
|
||
Angela Alvarado
Matka Evy
|
7,0
|
|
Anh Tuan Nguyen
Ki, chłopak Sindy
|
||
Katie Soo
Przyjaciółka Sindy
|
||
Liisa Cohen
Mama Brandy
|
||
Brian Bennett
Ojciec Brandy
|
||
Horace Hall
On sam
|
||
Tim Halligan
Dyr. Banning
|
||
Lisa Banes
Karin Polachek
|
6,0
|
|
Giselle Bonilla
Młoda Eva
|
||
Earl Williams
Młody Marcus
|
||
Blake Hightower
Clive
|
||
Angela Sargeant
Matka Marcusa
|
||
Robin Skye
PTA Mom
|
||
Chil Kong
Właściciel sklepu
|
||
Juan Garcia
Obrońca
|
||
Larry Cahn
Prokurator
|
||
Sharaud Moore
Hall Monitor
|
||
Abel Soto
Członek gangu
|
||
Dan Warner
Gliniarz
|
||
Randy Hall
Gliniarz
|
||
Carl Paoli
Gliniarz
|
6,0
|
|
Dominic Daniel
Handlarz narkotyków
|
||
Cody Chappel
Sprzedawca w księgarni
|
6,0
|
|
DJ Motiv8
DJ
|
||
Renee Firestone
On sam, ocalały z holocaustu
|
||
Eddie Ilam
On sam, ocalały z holocaustu
|
||
Elisabeth Mann
Ona sama, ocalała z holocaustu
|
||
Gloria Ungar
Ona sama, ocalała z holocaustu
|
||
George Alvarezzo
Maitre'D (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rock Anthony
Uczeń honorowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Don Le
Azjatycki uczeń (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sonny Mario Ayon
Członek gangu Evy / Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dre Bowie
Czarnoskóry student (niewymieniony w czołówce)
|
4,0
|
|
Ian Clay
Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Cohen
Uczestnik karnawału (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chrissy Crook
Studentka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Giovanni Davis
Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason Ford
Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ashley Glenn
Studentka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Gonzalez
Kuzyn Evy / Roberto (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Christopher Henderson
Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Audia Holiday
Studentka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jamon Holmes
Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kevin M. Horton
Przyjaciel Bena (niewymieniony w czołówce)
|
||
Annie Hsu
Studentka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elizabeth Ince
Nauczycielka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael James Lazar
Nieżyjący przyjaciel Marcusa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Deon Lucas
Czarnoskóry student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Angela Nesbitt
Studentka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ian Novotny
Mężczyzna w parku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ihuoma Ofordire
Członkini gangu czarnoskórych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeran Pascascio
Nieżyjący przyjaciel Marcusa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bidkar Ramos
Więzień (niewymieniony w czołówce)
|
||
Palma Lawrence Reed
Matka Granta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Landon Reid
Dzieciak (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matt Riedy
Aktor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kirsten Roeters
Jedząca obiad (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joe Seo
Członek azjatyckiego gangu Sindy / Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Shiraef
Honorowy student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joe Towne
Obskurny kelner (niewymieniony w czołówce)
|
5,0
|
|
Anthony E. Valentin
Latynoski gangster (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Vanderwielen
Biały gliniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alfredo Viramontes
Student (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Jim Denault |
8,0
|
|
Chris Leidholdt
(główna pomoc techniczna)
|
||
Andrew Robison
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
James Atkins
(główna pomoc techniczna) (asystent)
|
||
Justin Babin
(pomoc techniczna)
|
||
Christopher Crivier
(pomoc techniczna)
|
||
Jose Danner
(pomoc techniczna)
|
||
Joe Hill
(pomoc techniczna)
|
||
Byron McCulloch
(pomoc techniczna)
|
||
Todd England Nicodemus
(pomoc techniczna)
|
||
David Goldsmith
(pomoc techniczna)
|
||
Casey Green
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Mark Isham | ||
Will.i.am | ||
Dylan Berry
(muzyka dodatkowa)
|
||
Wendi Morris
(koordynator muzyczny)
|
||
Kasey Truman
(koordynator muzyczny)
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Cindy Evans | ||
Marisa Aboitiz
(nadzorca kostiumów)
|
||
Anne Laoparadonchai
(Hilary Swank)
|
||
Mila Hermanovski | ||
Maria Lorenzana | ||
Philip Maldonado | ||
Jessie Mann | ||
Lisa Parmet | ||
Susan Saldutti | ||
Alison M. Schmidt | ||
Deborah Zimmerman | ||
Elizabeth Martucci
(dodatkowy)
|
||
Stephen Newton
(garderoba) (asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
David Moritz | ||
Gina Zappala
(asystent)
|
||
Luke Borghi
(asystent)
|
||
Gary Burritt
(montażysta negatywu)
|
||
George Chavez
(laborant-opisywacz)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Conrad Pope
aranżer
|
4,0
|
|
Peter Rotter
koordynator orkiestry
|
||
Octavia Pace
wokalista
|
||
Miri Ben-Ari
wykonawca muzyki (skrzypce)
|
||
Peter Maunu
wykonawca muzyki (gitara)
|
||
Steve Pageot
wykonawca muzyki
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Beverly Jo Pryor
nadzorca charakteryzacji
|
||
Candy L. Walken
nadzorca stylizacji
|
||
Debra Denson
główny charakteryzator
|
||
Jason Orion
główny stylista
|
||
Ronnie Specter
charakteryzator osobisty: Hilary Swank
|
||
Bonnie Clevering
fryzjer osobisty: Hilary Swank
|
||
Judy Twine
charakteryzator
|
||
Kentaro Yano
charakteryzator
|
||
Nancy Martinez-Morrison
fryzjer
|
||
Theraesa Rivers
fryzjer
|
||
Tena Austin
charakteryzator
|
||
Yvonne Depatis-Kupka
fryzjer
|
||
Mary Lum
fryzjer
|
||
Scenografia | Ocena | |
Laurence Bennett
scenograf
|
||
Peter Borck
dyrektor artystyczny
|
||
Macie Vener
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Linda Lee Sutton
dekorator wnętrz
|
||
Thomas Betts
projektant wnętrz
|
||
Kim Richey
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Kevin Chambers
rekwizytor
|
||
Tim Donelan
rekwizytor
|
||
Mike Malone
rekwizytor
|
||
Larry J. White II
rekwizytor
|
||
Adam Zerkel
rekwizytor
|
||
Craig Bernatzke
twórca rekwizytów
|
||
Tony Chavez
twórca rekwizytów
|
||
Jimmy Flores
główny architekt
|
||
Kurt V. Hulett
główny konstruktor dekoracji
|
||
Don Kaeding
główny konstruktor dekoracji
|
||
Robert J. Carlyle
koordynator konstrukcji
|
||
Kim Lincoln
projektant graficzny
|
||
Jonathan Mikita
główny malarz
|
||
Roderick Nunnally
główny malarz
|
||
Jeff Clark
malarz
|
||
Albert Rico
malarz
|
||
Jason Puga
malarz (rezerwowy)
|
||
Teresa Raschilla
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Robert Maxfield
dźwięk (rezerwowy)
|
||
Robin Harlan
imitator dźwięku
|
||
Sarah Monat
imitator dźwięku
|
||
Kerry Dean Williams
nadzorca postsynchronu
|
||
Greg Zimmerman
operator postsynchronu
|
||
Joe Seo
operator postsynchronu
|
||
Larry Hopkins
mikser
|
||
Philip D. Morrill
montaż dźwięku (asystent)
|
||
David Parker
mikser
|
||
Drew Webster
mikser (technik)
|
||
Randy Singer
mikser imitacji
|
||
Scott Millan
mikser ponownego nagrania
|
||
Michael Keller
mikser ponownego nagrania
|
||
Ron Bedrosian
mikser postsynchronu
|
||
Mark DeSimone
mikser postsynchronu
|
||
Karen Baker Landers
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Per Hallberg
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
David Kudell
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Frederick H. Stahly
montaż dialogów
|
||
Susan Kurtz
montaż dialogów
|
||
Thomas O'Neil Younkman
montaż dialogów
|
||
Christopher Assells
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Dan Hegeman
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Tyler Parkinson
inżynieria dźwięku
|
||
Don Coufal
mikrofoniarz
|
||
Carlton Kaller
montaż muzyki
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Tony Chavez
efekty specjalne
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Margery Simkin
dobór obsady
|
||
Vinnie Potestivo
dobór obsady
|
||
Dionne Harmon
dobór obsady (asystent)
|
||
Michele Juskowitz
dobór obsady (asystent)
|
||
Orly Sitowitz
dobór obsady (asystent) (Los Angeles)
|
||
Scott Blasko
dodatkowy dobór obsady
|
||
Tina Kerr
dodatkowy dobór obsady
|
||
Sari Knight
dodatkowy dobór obsady
|
||
Julianne Weiss
dodatkowy dobór obsady
|
||
Gregory H. Alpert
menedżer obiektów zdjęciowych
|
||
Peter Costelli
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Alexander Kivlen
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
George Alvarezzo
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
Andrew Jackson Murphy
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
|
||
William Morts
koordynator kaskaderów
|
||
Delma Miranda
kaskader dublujący
|
||
Greg Anthony
kaskader
|
||
Sonny Mario Ayon
kaskader
|
||
Jwaundace Candece
kaskader
|
||
Marly Coronel
kaskader
|
||
Roel Failma
kaskader
|
||
Eddie J. Fernandez
kaskader
|
7,0
|
|
Jason Finn
kaskader
|
||
Steven Ho
kaskader
|
||
Natascha Hopkins
kaskader
|
||
John Koyama
kaskader
|
6,0
|
|
Vanessa Motta
kaskader
|
||
Lin Oeding
kaskader
|
||
Jane Oshita
kaskader
|
||
Austin Priester
kaskader
|
||
Darryl Reeves
kaskader
|
||
Hayley C. Rosales
kaskader
|
||
Mika Saito
kaskader
|
||
Marcus Salgado
kaskader
|
||
Sam Situmorang
kaskader
|
||
Larnell Stovall
kaskader
|
||
Stan Tinay
kaskader
|
||
Vanessa Vander Pluym
kaskader
|
||
Jose Vasquez
kaskader
|
||
Chrissy Weathersby Ball
kaskader
|
||
Boni Yanagisawa
kaskader
|
||
Geoffrey Haley
operator kamery
|
||
Patrick Rousseau
operator kamery
|
||
Marco Fargnoli
prowadzący ostrość
|
||
Robert Stenger
prowadzący ostrość
|
||
Tomoka Izumi
operator kamery (asystent)
|
||
Yen P. Nguyen
operator kamery (asystent)
|
||
Geoffrey Haley
operator steadicam
|
||
Louis DiCesare
mistrz oświetlenia
|
||
Tim Durr
mistrz oświetlenia
|
||
Corwin A. Bibb
mistrz oświetlenia (asystent)
|
||
Bob Good
mistrz oświetlenia (asystent)
|
||
David Darwin
oświetlenie (technik)
|
||
Roy C. Granada
oświetlenie (technik)
|
||
Bruce Jagoda
oświetlenie (technik)
|
||
John McCormack
oświetlenie (technik)
|
||
Martin Reder
oświetlenie (technik)
|
||
Nikola Ristic
oświetlenie (technik)
|
||
Miro Pokorny
elektryk
|
||
Red Sinclair
elektryk
|
||
Pete Villani
elektryk
|
||
Roger Chingirian
elektryk (dodatkowy)
|
||
Jaimie Trueblood
fotosista
|
||
Michael Eaves
kolorysta
|
||
Kristen Heiden
opieka pedagogiczna
|
||
Michael Caplan
producent efektów wizualnych
|
||
Thomas Nittmann
producent efektów wizualnych
|
||
Guy Botham
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Kimberly Nelson LoCascio
producent wykonawczy efektów wizualnych
|
||
Dan Schmit
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Edson Williams
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Ryan Zuttermeister
koordynator efektów wizualnych
|
||
Eric Heavens
nadzorca komponowania
|
||
Mary Dowd
zecer
|
||
Jim O'Hagan
zecer
|
||
Marie Elder
księgowy produkcji
|
||
Katy Genovese
księgowy
|
||
Karen Garlich
księgowy (asystent)
|
||
Rebekah Stevens
księgowy (asystent)
|
||
Marco Morales
kaskader (rezerwowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Karin Aragon
dodatkowy dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Simpson
montaż efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…