Jason X 2001

Jest rok 2455. Ziemia jest opustoszałą, skażoną planetą, nawiedzaną licznymi kataklizmami, a jakakolwiek forma życia już dawno wymarła. Grupa młodych badaczy powraca na Ziemię, aby zbadać przyczyny ogromnej katastrofy cywilizacji. Nawet nie zdają sobie sprawy, że przyjdzie im stanąć oko w oko z przerażającą, nową formą zła.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 28 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Kane Hodder
jako Jason Voorhees
Lexa Doig
jako Rowan
Chuck Campbell
jako Tsunaron
Lisa Ryder
jako Kay-Em 14
Peter Mensah
jako Sierżant Brodski
Melyssa Ade
jako Janessa
Derwin Jordan
jako Waylander
Jonathan Potts
jako Prof. Lowe
Dov Tiefenbach
jako Azrael
David Cronenberg
jako Dr. Wimmer
James Isaac
jako Doktor
Kristi Angus
jako Adrienne

Fabuła

Jest rok 2455. Ziemia jest opustoszałą, skażoną planetą, nawiedzaną licznymi kataklizmami, a jakakolwiek forma życia już dawno wymarła. Grupa młodych badaczy powraca na Ziemię, aby zbadać przyczyny ogromnej katastrofy cywilizacji. Nawet nie zdają sobie sprawy, że przyjdzie im stanąć oko w oko z przerażającą, nową formą zła. opis dystrybutora

Gatunek
Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
laboratorium, seks, eksplozja, cyborg zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2001-07-24 (świat), 2003-08-07 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
93 minut
Budżet
13 500 000 USD

Recenzje

Jason X , czyli niezniszczalny morderca w kosmosie. 3
  • 2006-08-04
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

"Piątek Trzynastego" to seria zapoczątkowana w 1980 roku, której reżyserem był Sean S. Cunningham. Opowiada ona o Jasonie Voorheesie - seryjnym zabójcy z nad jeziora Crystal Lake, który zabije każdego, kto stanie na jego drodze. Minęło wiele lat i obraz doczekał się wielu kontynuacji. "Jason X" jest z kolei dziesiątą częścią, która całkiem odbiega od tego, co było nam dane zobaczyć w innych częściach "Piątku Trzynastego".

Akcja filmu toczy się w dalekiej przyszłości. Załoga statku kosmicznego o nazwie "Grendel" przeszukuje ziemie w poszukiwaniu antyków. W czasie ekspedycji odnajdują ciała kobiety i mężczyzny w masce hokejowej, w stanie hibernacji. Obydwoje zostają zabrani na pokład. Obydwoje zostają przywróceni do życia. Załoga nie wie, że mężczyzną jest sam Jason Voorhees, który kilkaset lat temu zamordował wielu ludzi i będzie chciał również zabić wszystkich będących na statku...

Już po samej, naciąganej fabule możemy wywnioskować, że film został nakręcony z myślą o pieniądzach, jakie uzyska się na fanach wcześniejszych części. Jason nie budzi już takich emocji jak kiedyś. Nie zobaczymy czegoś, co byłoby w stanie nas przerazić. Efekty specjalnie bardzo przeciętne (jak na budżet 13,5mln dolarów), niczym nie zaskakują. Aktorstwo drętwe, a czasami wręcz komiczne. Połączenie kultowego mordercy z osadzoną w kosmosie scenerią, zdecydowanie nie wyszła temu filmowi na dobre.

"Jason X" jest tytułem słabym. Pozbawionym klimatu wcześniejszych części. Nie polecam go nikomu, no chyba że naprawdę nie macie co robić.

2 z 5 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 11

Avatar square 200x200

Krzyk_Sowy 2016-03-17 3

Absurd goni absurd

Movieman 2013-09-18 1

1/10 – Matko jedyna, po cholerę ten film nakręcono? Chyba tylko po to, żeby zbesztać legendę Jasona. Totalne dno. Niech sobie niektórzy nazywają to pastiszem, dla mnie jest to zwykła obraza dla tej kultowej postaci. Dramat.

bodek75 2012-09-30 4

Jason jest już w piekle … – … i prezentuje świetną formę. Ale tylko on.
Niestety sam filmik wypada mówiąc krótko raczej blado. Nawet przenosiny w 25 wiek nie pomogły. Szkoda.
A. Pytanko : Czy to jest "Jason "iks" czy "Jason 10" ? Jak jest poprawnie ? Pytam , bo trochę mnie to ciekawi.

Maja1985 2011-08-05

po co ten filmik nakręcono – totalna porażka,piątek 13 z lat 80 to klasyk a to coś to kompletne dno,totalna klapa

Matejsoner11 2011-05-11

Gniot! – Typowy przykład kompletnego dna filmowego, w który nijak nie idzie się doszukać żadych plusów. Fabuła od początku do końca naszpikowana durnotami, nudna i pozbawiona bohaterów – jest morderca i mięso do zarżnięcia przez 90 minut. Ponadto scenografia na poziomie produkcji SyFy. W zasadzie, to nawet nie wiem, na cholerę to obejrzałem.

1/10

Współtworzą