Życie 7.1

Rok 1932. Gibson i Banks mają duże długi. By je spłacić, przyjmują zlecenie od przemytnika. Wkrótce zostają niesłusznie oskarżeni o morderstwo i skazani na dożywotnie więzienie. Przez ponad pół wieku znoszą ciężkie warunki panujące w zakładzie karnym, wierząc, że pewnego dnia udowodnią swoją niewinność.

Zgłoś naruszenie Zwiastun #1

Komentarze 1

kuba_wajda 2008-09-03 8

Lekki, śmieszny ale i piękny film. – Właściwie przypadkiem wczoraj natrafiłem na ten film w telewizji, zupełnie nie mając pojęcia, że coś takiego w ogóle powstało.
Mimo, że po duecie Murphy-Lawrence spodziewałem się, co najwyżej poprawnej sytuacyjnej komedii – jakich wiele w dorobku tych panów (choćby w Boomerangu) – dostałem coś więcej. Historia, pomijając już nieco schematyczne perypetie czarnoskórych "cwaniaków i nieudaczników" – wnosi bardzo optymistyczną refleksję o przyjaźni w najbardziej ekstremalnych i nietolerancyjnych czasach Ameryki lat 30-tych. Ucieka jednak ten film od jednoznacznych osądów, niejako problem dyskryminacji rasowej i niesprawiedliwego osądu czarnych, pozostawiając w tle. Na domiar tego wszystko obudowane jest w naprawdę śmieszne, groteskowe a niekiedy ironiczne sytuacje (scena w "barze dla białych"), które o przykrych rzeczach mówią w sposób lekki.
I za to duży plus, 8/10.