Jak ukraść Księżyc 2010

Despicable Me
Film

Sława to jest marzenie większości ludzi. Aby ją sobie zapewnić wielu jest w stanie dokonać wielkich wyrzeczeń. Co jednak musi zrobić złodziej? Ukraść coś, czego brak wzbudzi uwagę wszystkich. Gru postanawia więc ukraść księżyc...

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Kristen Wiig
jako Panna Hattie
Jason Segel
jako Vector
Miranda Cosgrove
jako Margo
Julie Andrews
jako Matka Gru
Steve Carell
jako Gru
Ken Jeong
jako Naukowiec
Russell Brand
jako Dr Nefario
Will Arnett
jako Pan Perkins
Danny McBride
jako Fred McDade
Jack McBrayer
jako Ojciec turysta
Grace Rolek
jako Margo
Lena Ignatiew
jako Agnes
Helena Englert
jako Edith
Jarosław Boberek
jako Wektor
Agnieszka Kunikowska
jako Panna Hattie
Zbigniew Konopka
jako Dr Nikczeniuk
Miłogost Reczek
jako Pan Perkins
Antonina Girycz
jako Mama Gru
Justyna Bojczuk
jako Penny

Sława to jest marzenie większości ludzi. Aby ją sobie zapewnić wielu jest w stanie dokonać wielkich wyrzeczeń. Co jednak musi zrobić złodziej? Ukraść coś, czego brak wzbudzi uwagę wszystkich. Gru postanawia więc ukraść księżyc... Kleofas

Gatunek
Animowany, Familijny
Słowa kluczowe
robot, naukowiec, laboratorium, słoń zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2010-08-20 (kino), 2010-07-09 (świat), 2011-01-20 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Universal Pictures
Illumination Entertainment
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 7 lat
Czas trwania
95 minut
Budżet
69 000 000 USD
Wiadomości 18
Ewa Drab krytyk

„Jak ukraść księżyc” prezentuje się bardzo dobrze pod kątem fabularnym i komediowym. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery O filmie — “Oryginalną koncepcję filmu “Jak ukraść księżyc” przedstawił mi Sergio Pablos, świetny animator pracujący dla niewielkiego studio w Hiszpanii”, wspomina Chris Meledandri. “Od razu byliśmy przekonani, że przy pomocy Cinco Paula i Kena Daurio uda nam się stworzyć znakomity scenariusz, ponieważ pomysł Sergio miał ogromny potencjał.” Autorzy ci wcześniej pracowali z... zobacz więcej

Komentarze do filmu 6
Sweet_Foxy 7

Obejrzałam z ciekawości, aby się dowiedzieć, co to są te Minionki. :-) Sympatyczna bajka, dobrze się ogląda ten film.

pajki_filmaniak 9

Bajka rewelka dla każdego dla dorosłych i oczywiście i dzieci tylko trzeba posiadać w sobie humor polecam

karojuu 5

Ni to dla dzieci, ni dla dorosłych, animacja średnia, humor nie powala, historia też. Całość nie przekonuje

matt2 2

2/10 – beznadziejna – Naciągana (masa niepotrzebnych dłużących się scen/ujęć, które ewidentnie sa po to by napić czas) i całkowicie dla dzieciaków. Nie polecam dojrzałym widzom.

i_darek1x 9

Rewelacyjna ! – Sama przyjemność oglądać takie bajki ! Gorąco polecam !!!

Barbarka88Rz i_darek1x 8

Racja, gdyż jest to naprawdę miła i przyjemna bajka, z wyraźnym naciskiem na dobrą zabawę i humor. Bardzo dobry, oryginalny pomysł i świetna realizacja. Pięknie narysowane postacie. Wartka akcja, ciekawe pomysły. Jak najbardziej do obejrzenia:) 8/10

Do popkultury (i zestawów Maca) zostaje wprowadzona nowa postać- Minionek, występujący masowo i najczęściej w liczbie mnogiej, charakterystyczny, zabawny i wdzięczny. Wszystkie Minionki są niemal identyczne w kwestii wizualnej (niewielkie różnice w kwestii masy, fryzury czy liczby oczu) oraz głównych cech charakteru, poglądów. Mimo to wykazują także indywidualizm- każdy z nich posiada imię oraz wyróżniające cechy osobowości. Wszystkie jednak są bezapelacyjnie poddane swemu panu i nigdy nie kwestionują jego rozkazów. To może wskazywać na ich wątpliwą moralność, odnajdują się bowiem doskonale w tworzeniu niecnych jak i dobrych rzeczy. Są uczuciowe i porywcze, często niezdarne i gapowate, ale jednocześnie inteligentne i sprytne. Mimo indywidualnych cech charakteru, każdego Minionka łączy całkowite poddaństwo, nie mogą one żyć bez rozkazów wielkiego przywódcy (więcej o tym w nowym filmie, którego premierę planuje się na czerwiec 2015). To niemal idealna forma niewolnika czy raczej wolontariusza, który z radością spełnia wszystkie zachcianki pana i władcy.

Ich liczebność sprawia, że "zapas" Minionków (a raczej Milionków ha) wydaje się być nieskończony, dlatego pewnie tak łatwo Groo (ich panu) przychodzi eksperymentowanie na nich i poświęcanie w imię dobra nauki (w stylu: wypij to i zobaczymy co się stanie). Nie widzę też tu specjalnego przywiązania pana do nich, choć z pewnością cieszy się ich posiadaniem i obecnością, a czasami zdarza mu się któregoś uratować przed zagrożeniem.

Wydawało mi się dotąd, że to Minionki są jedynymi i głównymi bohaterami filmu, tutaj jednak spełniają rolę postaci jakby drugoplanowych, komediowych wstawek. Nieco podobna sytuacja ma miejsce w kontynuacji pt "Minionki rozrabiają" z 2013. Sytuację ma podobno zmienić film "Minionki" (?) z 2015, w którym poznamy historię Minionków.

Główny bohater Groo jest podłym złoczyńcą, aspirującym do miana największego zbrodniarza, jednak jest w nim coś co wzbudza pozytywne uczucia względem niego. W niecnych celach przygarnia on trzy przemiłe i urocze sierotki. Ich postacie to bardzo duży plus filmu, zachęta w stronę młodszej widowni, która może się z nimi utożsamiać. Każda z dziewczynek ma inną osobowość, ale razem tworzą bardzo zgrane trio. Pięknie jest narysowana najmłodsza- wyraz jej oczu chwyta za serce:) Średnia blondynka z czapką na głowie przypomina mi Siloh (córkę Pitta i Jolie)- blond chłopczycę.

Bajka to całkowite zaprzeczenie prawom fizyki i logiki… ale w sumie bajki po to właśnie są, żeby pokazać niemożliwe i całkowicie fantastyczne. Brawa za wyobraźnię dla scenarzystów.Oby tylko żadne dziecko nie będzie powtarzało w domu tego co zobaczy na ekranie.

Mam trochę wątpliwości natury moralnej i etycznej- jak można było stworzyć stworki, których celem życia jest służba największemu złoczyńcy. Nie też można jednoznacznie określić czy Minionki są dobre czy złe, ślepo wypełniają wszystkie rozkazy- przez co odpowiedzialność za ich czyny prawdop. spada na ich pana, ale w przypadku zagrożenia zdarza im się zachowywać się egoistycznie, jak popychanie kolegi w kierunku zagrożenia (wygląda to śmiesznie, ale jak się głębiej zastanowić to nie jest to zachowanie godne naśladowania).

Mimo to ostateczna ocena jest jak najbardziej pozytywna. 8/10

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
fantasta
166 pkt.
2
Lillu
120 pkt.
3
jacks
84 pkt.
4
Hsi_Nao
75 pkt.
5
Aladyn
30 pkt.
6
Kleofas
20 pkt.
7
Bluejohn_26
16 pkt.
8
Czechu
9 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…