Tajemnica Westerplatte 2013

Tajemnica Westerplatte to projekt wysokobudżetowego filmu, którego akcja dzieje się podczas pierwszych dni II Wojny Światowej. Jest to epicka opowieść o obronie polskiej placówki Westerplatte przed niemiecką armię. Akcja obejmuje siedem dni września 1939 roku. Atak Niemców na Westerplatte rozpoczął Drugą Wojnę Światową.… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Michał Żebrowski
jako Henryk Sucharski
Robert Żołędziewski
jako Kpt. Franiciszek Dąbrowski
Piotr Adamczyk
jako Kpt. Mieczysław Słaby, lekarz
Jakub Wesołowski
jako Bernard Rygielski
Marcin Janos Krawczyk
jako Plut. Piotr Buder
Bartosz Obuchowicz
jako Por. Leon Pająk
Jan Englert
jako Ppłk Wincenty Sobociński
Przemysław Cypryański
jako Por. Zdzisław Kręgielski
Mirosław Zbrojewicz
jako Chor. Jan Gryczman
Romuald Kłos
jako Karol Szwedowski, sanitariusz
Andrzej Grabowski
jako Adolf Petzelt

Tajemnica Westerplatte to projekt wysokobudżetowego filmu, którego akcja dzieje się podczas pierwszych dni II Wojny Światowej. Jest to epicka opowieść o obronie polskiej placówki Westerplatte przed niemiecką armię. Akcja obejmuje siedem dni września 1939 roku. Atak Niemców na Westerplatte rozpoczął Drugą Wojnę Światową. Atutem projektu jest szereg scen batalistycznych, wartka i wciągająca fabuła, oraz efekty specjalne. Niebagatelne znaczenie ma też właściwy dobór obsady – zarówno aktorskiej jak i ekipy realizatorów. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Wojenny, Historyczny
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2013-02-15 (kino), 2013-06-24 (świat), 2013-10-24 (dvd)
Dystrybutor
ITI Cinema
Kraj produkcji
Polska, Litwa
Inne tytuły
1939 Battle of Westerplatte (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
118 minut
Budżet
11 400 000 PLN
Wiadomości 5
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 9
i_darek1x 2

Kiepski! – CHAŁA! Medal należy się tym którzy dotrwają do końca filmu !!! Żenada!Obsada przymulona …Obraz nędzy i rozpaczy!!!

PoppinTom 1

Tytuł ma sugerować jedyną prawdziwą wersję historii, ukrywaną przed narodem? Jak można ukazać walczących tam żołnierzy przez pryzmat szklanki. Okropne dialogi.

Mrozikos667 4

O dziwo da się obejrzeć. Mimo wszystko – jeśli się nie ma kasy, to albo kręci się "Obławę", albo zatrudnia Koreańczyków. Na pewno nie robi się takiego czegoś.

Mis_Koralgol

Trailer – Sądząc po ocenie to wybitny film nie jest, ale w trailerze Żebrowski, na początku brzmi tak sztucznie jak ci "aktorzy" z tych rozpraw sądowych w telewizji (Sędzia jakaśtam).

Dobrze to nie wróży :(
A nie wiedzieć czemu lubiłem Żebrowskiego, chociaż po Sępie i wcześniej po Wiedźminie chyba nie powinienem. Obejrzę i może zmienię zdanie.

Movieman

2/10 – "Nie zginiesz Benek, to jest rozkaz" – uwielbiam takie teksty w filmach. Nazwałbym go nudniejszym i zdecydowanie słabszym prequlem "Czasu honoru". Nawet kilku aktorów z serialu znalazło się w obsadzie filmu Chochlewa.

Zresztą nic by się nie stało gdyby w ogóle ten film nie powstał. Fatalne CGI, wystrzały z broni, wybuchy, wszystko amatorka straszna i naprawdę wyglądało to jak jakaś produkcja telewizyjna. Aktorsko również wypada to z lekka żałośnie. Dialogi to chyba były pisane na kolanie długopisem bez wkładu.

Ale rozumiem, że szkoły musiały zorganizować swoim uczniom jakieś wycieczki :)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
48 pkt.
2
ferhin2
33 pkt.
4
krzysztofek1003
26 pkt.
5
piotrek681
25 pkt.
6
Czechu
24 pkt.
7
Czejen71
16 pkt.
8
Redox
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…