Potwór 2006

Abominable

Preston Rogers jest sparaliżowany po tym, jak podczas wspinaczki uległ wypadkowi. Jest teraz przykuty do wózka i cały świat obserwuje prze okno. Pewnego dnia zauważa Yeti i już niebawem odkrywa straszną prawdę. Postanawia za wszelką cenę sprowadzić pomoc, zanim jego sąsiedzi zostaną zaatakowani przez krwiożerczą bestię.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 25 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Matt McCoy
jako Preston Rogers
Haley Joel
jako Amanda
Christien Tinsley
jako Otis Wilhelm
Jeffrey Combs
jako Sprzedawca
Natalie Compagno
jako Michelle
Michael Deak
jako Potwór
Paul Gleason
jako Szeryf Halderman
Ashley Hartman
jako Karen Herdberger
Lance Henriksen
jako Ziegler Dane
Tiffany Shepis
jako Tracy
Dee Wallace
jako Ethel Hoss

Fabuła

Preston Rogers jest sparaliżowany po tym, jak podczas wspinaczki uległ wypadkowi. Jest teraz przykuty do wózka i cały świat obserwuje prze okno. Pewnego dnia zauważa Yeti i już niebawem odkrywa straszną prawdę. Postanawia za wszelką cenę sprowadzić pomoc, zanim jego sąsiedzi zostaną zaatakowani przez krwiożerczą bestię. Jankes

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, potwór, ofiara, uwięzienie zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-04-10 (świat)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Monstrum z lasu (Polska) (tytuł TV)
Czas trwania
94 minut

Recenzje

Yeti, yeti pokaż się. 6
  • 2010-06-17
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Podobno na ziemi istnieją zwierzęta, które widziało mnóstwo ludzi ale wciąż pozostają one niezbadane przez naukę i mimo lat badań nie ma na to żadnych dowodów. Wśród nich jest również legendarna Wielka stopa, Sasquatch, czy jak kto woli Yeti. Oczywiście jest to doskonały materiał dla filmowców i przez lata tego typu istoty wystąpiły w znacznej ilości różnego typu produkcji. Jednym z takich filmów jest właśnie Abominable.

Przyznam, że przed seansem nie nastawiałem się na wiele po tym obrazie i po kilku wcześniej obejrzanych podobnych produkcjach spodziewałem się kolejnego gniota. Na szczęście nie było tak źle. Na pewno nie jest to pierwsza liga, a niektóre sceny mogą przyprawić o ból głowy, ale jako całość prezentuje się całkiem przyzwoicie. Scenariusz nie jest wielce skomplikowany. Całość rozgrywa się w położonych pośród lasu domkach i kilku krótkich epizodów poza nimi.

Plusem jest postać Wielkiej stopy. Widać, że ekipa przyłożyła się do jego wyglądu i zadbała o każdy szczegół. Potwór jest przerażający, krwiożerczy i całkiem oryginalny, a co najważniejsze pojawia się w kilkudziesięciu minutach. Sceny gore z jego udziałem również prezentują się nad wyraz dobrze, a fani makabry będą w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani.

Nieco zawodzą bohaterowie, a właściwie grający ich aktorzy. Pięć sąsiadek całkowicie zmarnowało swoje role, niemal całkowicie je przekrzykując i biegając bez celu. Lepiej to wygląda w przypadku głównego bohatera i jego pielęgniarza. Ciekawostką jest epizodyczny występ sław horroru Lance'a Henriksena i Jeffreya Combsa oraz Paula Gleasona, dla którego była to ostatnia rola.

Zdecydowanie punktację tego filmu poprawia jego klimat. Noc i wszechobecna puszcza, gdzie słychać różne hałasy, a pośród drzew przemyka potwór. Już samo to daje widzowi dreszczyk emocji. Dodajmy do tego przerażającą twarz potwora i lśniące czerwone oczy wśród drzew, a nastrój rodzi się sam.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Jest to ostatni film, w którym zagrał Paul Gleason. zobacz więcej

Komentarze 1

Avatar square 200x200

bodek75 2013-06-03 3

3/10 Potwór czyli monstrum , – no ale ta niezbyt udana małpa przeszkadza w spokoju obejrzeć film.

Współtworzą