Praktykant 2015/I

The Intern

Emeryt uznaje, że emerytura to nie rewelacja. Jako praktykant rozpoczyna staż w redakcji strony internetowej zajmującej się modą.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 39 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Robert De Niro
jako Ben Whittaker
Anne Hathaway
jako Jules Ostin
Rene Russo
jako Fiona
Anders Holm
jako Matt
JoJo Kushner
jako Paige
Andrew Rannells
jako Cameron
Adam Devine
jako Jason
Zack Pearlman
jako Davis
Jason Orley
jako Lewis
Christina Scherer
jako Becky Scott
Nat Wolff
jako Justin
Linda Lavin
jako Patty

Fabuła

De Niro gra w filmie Bena Whittakera, 70-letniego wdowca, który odkrył, że emerytura nie jest wcale taka wspaniała. Dlatego wykorzystuje nadarzającą się okazję, aby wrócić do aktywnego życia i zatrudnia się jako starszy stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie, założonej i prowadzonej przez Jules Ostin (Hathaway). opis dystrybutora

Gatunek
Komedia
Słowa kluczowe
śpiewanie w samochodzie, rapowanie

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2015-10-02 (kino), 2015-09-15 (świat), 2016-02-05 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Waverly Films
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
121 minut
Budżet
35 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 12 wiadomości

Recenzje

Barwna jesień życia 6
  • 2015-10-02
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Rewitalizacja starszych ludzi, którzy po przejściu na emeryturę popadają w smutną rutynę samotności coraz częściej pojawia się w głównym nurcie kina hollywoodzkiego. Bohater po 60 – tce przestaje być malkontentem grającym na główne postaci, ale zyskuje swoje życie pełne pasji i zainteresowań. Zyskuje wachlarz barwnych cech wyciągających go z cienia narzekania i choroby, dostaje zakręconych przyjaciół (seria Hotel Marigold, Kwartet) czy szansę na miłość (Lepiej być nie może) i zabawę (Last Vegas). Nancy Meyers po To skomplikowane, gdzie przyglądała się relacjom erotycznym i uczuciowym dwójki rozwodników, postanowiła opowiedzieć historię mentorską, w której starszy i doświadczony mężczyzna może stać się przewodnikiem i wsparciem w zwariowanym świecie.

Ben Whittaker (Robert De Niro) skończył 70 lat i samotnie żyje w luksusowym domu, który niegdyś zamieszkiwał ze swoją żoną. Nie może narzekać na samotność, ale liczne pogrzeby nieustannie przypominają mu o mijającym czasie. Jak z nieba spada mu w ręce oferta stażu dla starszych ludzi w internetowej firmie odzieżowej. Jego wiedza na temat branży jest znikoma, ale z zapałem i werwą, godną młodych pracowników, rozpoczyna nowy etap w życiu jako prywatny asystent założycielki firmy Jules Ostin (Anne Hathaway).

Meyers zestawiła ze sobą dwa silne charaktery: uroczego starszego pana, który posiada zmysł obserwatora i ogromne życiowe doświadczenie oraz kobietę sukcesu stającą na głowie, aby pogodzić życie prywatne z zawodowym. Zderzenie oazy spokoju i kłębka nerwów jest doskonałym punktem wyjścia do opowieści o trosce, ludzkich relacjach i zbawiennym wpływie rozmowy na drugiego człowieka. Duet De Niro – Hathaway odnajduje rodzicielską chemię i roztacza wokół siebie niesamowitą aurę zrozumienia.

Jednak reżyserka nie ogranicza się tylko do ich relacji. Na scenę wkracza nowa miłość, koledzy z pracy oraz Pan Mama (mąż Jules), który poświęcił karierę zawodową dla rodziny i zajmuje się domem oraz córką. Wątek feministyczny oraz współczesne problemy młodych ludzi z rozpoczęciem życia na własny rachunek z powodzeniem odnajdują miejsce w fabule Praktykanta, ale nikną niedokończone w wielości poruszanych spraw. Reżyserka Lepiej późno niż później na drugim planie żongluje stereotypami, tworzy bohaterów, którzy stają się tylko dopełnieniem i tłem dla głównej pary filmu. Ale to nie szkodzi, w końcu rozpływamy się w cieple i uroku osobistym samego Roberta De Niro, który porzucił gangsterską powłokę na rzecz elegancji i stonowania.

Praktykantowi towarzyszy przesłanie, że powinniśmy żyć w zgodzie ze swoimi pragnieniami. Jules rozdarta pomiędzy dwoma światami, nie może porzucić jednego na rzecz drugiego. Kroczenie własną ścieżką aspiracji staje się życiowym celem, ale sprawdza się tylko w wypadku Whittakera i Ostin, podczas gdy reszta bohaterów musi się pogodzić ze swoim losem i wykonywać męczące obowiązki. Meyers tworzy opowieść o współczesnej kobiecie sukcesu, która potrzebuje dobrego przyjaciela gwarantującego równowagę psychiczną. I choć film pełen jest humoru i melancholijnych nut, to razi jednowymiarowym przedstawieniem postaci i nieskazitelnością głównych bohaterów. Lecz to nie jest ważne w momencie, kiedy z ekranu płynie pozytywna energia poprawnego filmu.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Przed pójściem do Roberta De Niro, Nancy Meyers rozmawiała z Jackiem Nicholsonem o roli Bena Whittakera. zobacz więcej

Komentarze 5

Justyna007 2016-07-12 8

Fajny, ciekawy, przyjemnie się ogląda. Życiowy! Każdy człowiek zasługuje na swoją szanse.

karojuu 2016-02-25 3

Nieogarnięta kobieta sukcesu i starszy pan o anielskim sercu. Ładne opakowanie + banalna, oklepana treść = rzyg tęczą. Raczej nie warty uwagi, nawet dla De Niro

i_darek1x 2016-01-02 6

Lekki ,łatwy i przyjemny !Z dobrą obsadą ;)

Grzegorz_Derebecki 2015-10-16 8

Bardzo dobry – Świetnie spędzony czas w kinie. Film może nie jest typową śmieszną komedią ale płynie z niego tyle pozytywnej energi, że chyba spodoba się każdemu :)

safonia 2015-10-11

Przypadek – Przez pewne nieporozumienie przypadkiem trafiłam na ten film. I chyba to było zrządzenie losu, bo dawno nie widziałam tak świetnego filmu, który potrafi rozbawić do łez, a jednocześnie ma w sobie głębsze przesłanie. Główna bohaterka grana przez Anne Hathaway to silna niezależna kobieta, która w niecałe półtora roku rozkręciła prężnie działającą firmę, która daleka jest od amerykańskich korporacji. Roberto De Niro świetnie zagrał emerytowanego staruszka i to dzięki tej dwójce, film według mnie spokojnie może znaleźć miejsce przy znanym wszystkim filmie "Nietykalni". Gorąco polecam każdemu, kto chce wybrać się do kina, aby po wyjściu z sali nie żałował pieniędzy wydanych na bilet :)

Współtworzą