Maniakalny glina 1988

Maniac Cop
Film

W Nowym Jorku szaleje maniak-policjant i dopuszcza się okrutnych morderstw. W mieście szerzy się panika, policja robi wszystko aby złapać psychopatę. Ujęty zostaje Jack Forrest, którego podejrzewa inspektor policji. Jeden z policjantów jest pewien, że to nie on dokonał zbrodni i poszukuje prawdziwego mordercy.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Tom Atkins
jako Frank McCrae
Bruce Campbell
jako Jack Forrest
Laurene Landon
jako Theresa Mallory
Richard Roundtree
jako Komisarz Pike
William Smith
jako Kpt. Ripley
Robert Z'Dar
jako Matt Cordell
Sheree North
jako Sally Noland
Victoria Catlin
jako Ellen Forrest
Jill Gatsby
jako Cassie Philips
Daniel Ortiz
jako Ramos
Nina Arvesen
jako Regina Sheperd
Nick Barbaro
jako Radny

W Nowym Jorku szaleje maniak-policjant i dopuszcza się okrutnych morderstw. W mieście szerzy się panika, policja robi wszystko aby złapać psychopatę. Ujęty zostaje Jack Forrest, którego podejrzewa inspektor policji. Jeden z policjantów jest pewien, że to nie on dokonał zbrodni i poszukuje prawdziwego mordercy. Alpinus

Gatunek
Akcja, Kryminał, Horror
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1988-03 (świat)
Wytwórnia
Shapiro-Glickenhaus Entertainment
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Maniakalny gliniarz (Polska)
Obłąkany glina (Polska) (tytuł video)
Czas trwania
85 minut
Budżet
1 100 000 USD
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Mateusz Kudelski użytkownik
  • 6

Dostajemy przeciętną historię zabójcy, któremu udaje się rozgrywać partie wedle własnych zasad. Nikt nie wie, co, kto i jak... do czasu. Cały urok leży w potworności szaleńca z pałką w dłoni. przeczytaj recenzję

Komentarze do filmu 4
LakiLou 7

Naprawdę dobry, stary slasher. Co prawda sceny zgonów nie robią jakiegoś wielkiego wrażenia, ale sam koncept, żeby z zabójcy zrobić de facto tego dobrego gliniarza był świetny. Reakcje zwykłych ludzi po prostu świetne ukazane, aż chciałoby się, żeby film mocniej skupił się na tym aspekcie. No ale to jednak slasher i co innego w nim jest ważne. Na Plus na pewno klimatyczna muzyka oraz Bruce Campbell i Robert Z’Dar.

Axiom 6

Ma kilka problemów aktorsko-wiarygodnych, ogląda się głównie dla kilku ostatnich scen. Nie dziwie się, że niemy Cordell szybko otrzymał rangę kultu.

Quagmire 7

7/10 – Mogą wystąpić spoilery. Horror posiadający większość wad i zalet filmów tego gatunku z tamtych lat. Ci którym przeszkadzają nielogiczności w stylu zombie które jest świetnym kierowcą nie mają tu czego szukać. Fani Evil Dead znajdą tu jak zawsze solidną rolę Bruce’a Campbella oraz epizody Sama Raimi i Dana Hicksa, reszta solidny oldschoolowy film grozy i niesamowitą twarz Roberta Z’Dara która naprawdę wymagała niewiele charakteryzacji (zresztą twarz Maniakalnego Gliny zrobiono dość przeciętnie)

Asmodeusz Quagmire 7

spodziewałem sie marnego horroru, ale okazało się ciekawe, całkiem zgrabna fabuła wszystko wyjaśnia się w trakcie filmu, dobrze zagrane, warto zobaczyć

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
123 pkt.
2
Axiom
80 pkt.
3
Hsi_Nao
19 pkt.
4
LakiLou
8 pkt.
5
A_Biel
8 pkt.
6
fredaser
4 pkt.
7
Alpinus
4 pkt.
8
kaskader
3 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…