Maniakalny glina 3 1993

Maniac Cop 3: Badge of Silence

Za sprawą czarnej magii pewnego szamana, Maniakalny Gliniarz po raz kolejny sieje spustoszenie. Tym razem poszukuje dla siebie partnera. Wybranką jest nieustraszona policjantka, która za sprawą manipulacji mediów została niesłusznie oskarżona o morderstwo. Przebywa w szpitalu sztucznie podtrzymywana przy życiu, z powodu… zobacz więcej

Reżyseria
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Robert Davi
jako Det. Sean McKinney
Robert Z'Dar
jako Matt Cordell
Caitlin Dulany
jako Dr Susan Fowler
Gretchen Becker
jako Katie Sullivan
Paul Gleason
jako Hank Cooney
Jackie Earle Haley
jako Frank Jessup
Grand L. Bush
jako Willie
Doug Savant
jako Dr Peter Myerson
Robert Forster
jako Dr Powell
Ted Raimi
jako Reporter

Fabuła

Za sprawą czarnej magii pewnego szamana, Maniakalny Gliniarz po raz kolejny sieje spustoszenie. Tym razem poszukuje dla siebie partnera. Wybranką jest nieustraszona policjantka, która za sprawą manipulacji mediów została niesłusznie oskarżona o morderstwo. Przebywa w szpitalu sztucznie podtrzymywana przy życiu, z powodu odniesionych ran podczas strzelaniny. Do akcji wkracza Sean McKinney bliski przyjaciel policjantki... Anonimowy

Gatunek
Akcja, Horror
Słowa kluczowe
zemsta, zombie, ogień

Zobacz także

Szczegóły

Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Maniac Cop 3
Czas trwania
85 minut

Recenzje

Na szczęście to już koniec trylogii. 5
  • 2009-12-31
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Kiedy wszyscy myśleli, że to już koniec Cordell powraca raz jeszcze by siać strach i zniszczenie w Nowym Yorku. Po dobrych dwóch pierwszych częściach i definitywnym jak by się wydawało zakończeniu sagi, powstaje trzecia część filmu o maniakalnym policjancie mordercy.

Niestety jest to kolejny przykład tego, że dobry tytuł przynoszący zyski trzeba wyeksploatować na maksimum, nawet za cenę jakości. Pieniądz rządzi wszystkim, a z tytułu jak widać dało się wydusić coś jeszcze.

Co do samego filmu to jest on o klasę gorszy niż poprzednie dwie części. Trzeba przyznać, że całkowicie zmieniono fabułę. Matt tym razem jest już w pełni tworem zła, wezwanym magią voodoo. Jego złość nie koncentruje się jednak, jak poprzednio na policjantach, ale ludziach pragnących zaszkodzić młodej funkcjonariuszce. Tu kłania nam się motyw Frankensteina, bo Cordell nie chce już być samotnym potworem, a mieć towarzyszkę. Jakoś to wszystko nie pasuje do obrazu stworzonego poprzednio.

Kolejnym minusem jest wykorzystanie sporej ilości scen z poprzednich części. Czasami niestety nie trzyma się to kupy i w kolejnych scenach widać nieścisłości rekwizytów czy stroju. Nudne też staje się oglądanie tego samego, po raz drugi czy nawet trzeci. Zawodzi również końcówka, Matt znowu zostaje spalony co jak wiemy nie robi na nim wrażenia (widać jest to wybieg dający szanse na kolejna część). Przede wszystkim brakuje mi w filmie samego Maniakalnego Gliny. Dopiero w końcowych momentach pojawia się on na dłużej.

Na poziomie pozostają jednak efekty specjalne. Całkiem ładnie prezentuje się postać spalonego Cordella, a płonący wygląda rewelacyjnie. Urozmaicono również narzędzia zbrodni co dało jakiś powiew świeżości.

1 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 1

Quagmire 2009-07-24 5

5/10 – Najsłabsza część. Temat wyraźnie się wypalił, twórcy w chwili niemocy musieli niestety trafić w TV na powtórkę Narzeczonej Frankensteina. Efektem tej mieszanki jest lekko pastiszowa fabuła w śmiertelnie poważnej konwencji. Śmiertelnie to zresztą dobre słowo bo nasz kochany, jeszcze bardziej szpetny Maniakalny Glina jak zwykle nie próżnuje. Film wypada lepiej niż można sądzić po opisie fabuły, ogląda się go bez większego uczucia żenady. Muszę przyznać, że dwójka była dużo bardziej efektowna, tutaj dorównuje jej pod tym względem jedynie końcowy pościg. Plusem są solidne jak na ten gatunek role Roberta Davi i Jackiego Earle’a Haleya.

Współtworzą