Pamiętniki wampirów 7.8

Powracają - i nie są sami. W sezonie 2-gim do uwodzicielskich bohaterów Eleny, Stefana i Damona dołącza nowa, groźna krew. Uwolniona z grobowca, Katherine, rozsiewa zło i wprowadza w życie swój diaboliczny plan w Mystic Falls. Pierwotni - najstarsze i najbardziej niebezpieczne wampiry na świecie - polują na Elenę, która odkrywa swoje przerażające powiązania z ich światem. Ale nowi krwiopijcy nie są jedynymi potworami w mieście. W czasie pełni księżyca wilkołaki włóczą się w poszukiwaniu ofiar… także wampirów, które mogą umrzeć od jednego ich ugryzienia. Pamiętniki wampirów: niekończące się emocje, nieśmiertelny romans.

Odcinki

Sezony

Pilot 1x1

The CW 09-09-11 (USA)

Zmagając się ze śmiercią rodziców, 17-letnia Elena zaczyna interesować się nowym przystojnym studentem o imieniu Stefan. Skrywa on jednak mroczną tajemnicę.

Noc komety 1x2

Elena udaje się do domu Salvatore, aby porozmawiać ze Stefanem, ale zamiast niego spotyka Damona. Damon ujawnia zaskakujące informacje o przeszłości Stefana.

Gorączka piątkowej nocy 1x3

W nadziei, że między nimi zaiskrzy, Elena zaprasza Stefana i Bonnie na kolację, ale wieczór zostaje zakłócony nieoczekiwanym przybyciem Damona i Caroline.

Więzy rodzinne 1x4

Stefan i Elena idą na przyjęcie założycieli miasta. Damon opowiada Elenie historię o braciach Salvatore, pozostawiając ją z pytaniami bez odpowiedzi.

Żywy trup 1x5

Stefan knuje plan pozbycia się Damona i postanawia ujawnić Elenie część swojej przeszłości. Bonnie zasięga porady babci.

Zagubione dziewczyny 1x6

Stefan ujawnia Elenie historię rodziny Salvatore oraz swojej rywalizacji z Damonem. Tymczasem Damon przejmuje kontrolę nad przyszłością Vicki.

Polowanie 1x7

Zdolności Bonnie zaskakują Damona. Elena prosi Jeremy’ego, aby nie spotykał się z Vicki. Matt zabiera Vicki do nawiedzonego domu, ale noc przybiera przerażający obrót.

162 świece 1x8

Dawna przyjaciółka Stefana, Lexi, niespodziewanie odwiedza go w urodziny. Caroline próbuje odzyskać od Bonnie medalion Damona.

Historia lubi się powtarzać 1x9

Tajemniczy nowy nauczyciel historii, Alaric Saltzman, daje Jeremy’emu szansę na poprawę. Damon przedstawia Stefanowi szokującą przyczynę swojego powrotu do Mystic Falls.

Punkt zwrotny 1x10

Kiedy szeryf Forbes opowiada Damonowi o kolejnym ataku, ten podejmuje się wyśledzić zabójcę i odkrywa zdumiewające informacje o założycielach miasta.

Więzy krwi 1x11

Damon udaje się do Georgii, aby zaskoczyć dawną miłość, Bree, i uzyskać jej pomoc. W tym czasie Stefan odkrywa zaskakującą wskazówkę dotyczącą przeszłości.

Nowy wróg 1x12

Ben z Mystic Grill przychodzi Bonnie na pomoc. Damon i Stefan zabierają Elenę na szkolną potańcówkę w stylu lat 50. Alaric przedstawia się Damonowi.

Dzieci przeklętych 1x13

Ojciec Damona i Stefana, Giuseppe, ujawnia kolejne tajemnice rodziny Salvatore. Randka Bonnie z Benem przybiera zły obrót.

Nie próbuj mnie oszukać 1x14

Jeremy zaprasza Annę na przyjęcie w lesie. Stefan, Damon i Elena wraz z Bonnie i Grams otwierają grobowiec i są wstrząśnięci tym, co tam znajdują.

Niebezpieczne sąsiedztwo 1x16

Anna przyprowadza Damonowi niespodziewanego gościa. Elena i Stefan idą na niezręczną podwójną randkę z Caroline i Mattem.

Pozwól mi wejść 1x17

Stefan zostaje zmuszony do podjęcia straszliwej decyzji. Matt ma nadzieję, że jego mama zostanie. Kiedy psuje się samochód Caroline, ta dokonuje szokującego odkrycia.

Pod kontrolą 1x18

Stefan świetnie bawi się na przyjęciu. Kiedy Damon próbuje dowiedzieć się, dlaczego wuj Eleny, John Gilbert, wrócił do miasta, sprawy przybierają paskudny obrót.

Miss Mystic Falls 1x19

Elena i Caroline rywalizują w konkursie piękności. Jedną z uczestniczek jest Spencer Locke. John Gilbert próbuje przestraszyć Damona.

Bracia krwi 1x20

Elena dowiaduje się, co się stało, gdy Damon i Stefan zostali przemienieni. Dochodzi do okropnego starcia Pearl z Johnem Gilbertem. Jeremy i Anna zbliżają się do siebie.

Isobel 1x21

Isobel powraca do miasta i szokuje Alarica swoją postawą oraz żądaniami, aby ten zaaranżował spotkanie z Eleną.

Nowy wspaniały świat 2x2

Kiedy zdezorientowana i zrozpaczona Caroline opuszcza szpital i dołącza do swoich przyjaciół na balu karnawałowym w Mystic Falls, Damon chce natychmiast zacząć działać.

Zły wpływ księżyca 2x3

W nadziei na odkrycie wskazówek dotyczących rodziny Lockwoodów, Elena, Damon i Alaric udają się na Uniwersytet Duke’a, aby poznać rezultaty badań Isobel.

Dawnych wspomnień czar 2x4

Stefan jest wstrząśnięty, gdy Katherine ujawnia nowe tajemnice o tym, co zdarzyło się w 1864 roku. Chcąc rozwiązać swoje problemy z Masonem, Damon sięga po nową taktykę.

Zabij albo zgiń 2x5

Tyler dowiaduje się więcej o klątwie rodziny Lockwood, a szeryf Forbes otrzymuje zaskakujące wieści.

Plan B 2x6

Katherine wybiera nową ofiarę. Bonnie odkrywa nowe informacje o Masonie i dzieli się nimi ze Stefanem.

Bal przebierańców 2x7

Stefan i Damon obmyślają nowy plan, aby rozprawić się z Katherine na balu maskowym. Sytuacja się komplikuje, gdy Matt i Tyler zaczynają pić.

Ofiara 2x10

Jeremy bez wahania rzuca się na pomoc Bonnie, co może skończyć się dla niego tragicznie i zmusza Stefana do podjęcia wielkiego ryzyka.

W Świetle Księżyca 2x11

Zbliża się pełnia, więc Caroline pomaga Tylerowi przygotować się do przeobrażenia. Damon i Alaric nabierają podejrzeń, gdy ktoś zaczyna wypytywać o Masona.

Zejście 2x12

Damon próbuje wydobyć prawdę od Jules i prosi Elenę, by nie spuszczała oka z Rose. Sprawy jednak niebezpiecznie się komplikują.

Uraz do ojca 2x13

Ku rozczarowaniu Eleny, Jenny i Damona do Mystic Falls powraca Johnathan Gilbert. Stefan robi, co może, aby porozumieć się z zagubionym Tylerem.

Płaczący Wilk 2x14

Stefan i Elena wyjeżdżają na, jak mają nadzieję, romantyczny weekend w domku nad jeziorem Gilbertów. Nie wiedzą, że ktoś ich śledzi. Jenna martwi się, że Alaric nie jest wobec niej uczciwy. Jules tłumaczy Tylerowi znaczenie klątwy słońca i księżyca, ale pomija pewien istotny szczegół. Damon idzie na herbatę do Stowarzyszenia Historycznego, by porozmawiać z Elijah, ale ten nie zdradza żadnych tajemnic. Z pomocą Caroline i Jeremy’ego, Bonnie ucieka się do oszustwa, by wydobyć od Luki nowe, szokujące informacje. Tyler udziela Mattowi porad sercowych

Uroczysta kolacja 2x15

Stefan mówi Elenie o czarnym okresie w swojej historii oraz o niezwykłej osobie, pod której wpływem wszystko się zmieniło. Po wyciągnięciu prawdy z Luki, Jonas zwierza się ze swoich uczuć Bonnie i Jeremy’emu. Starając się zaskoczyć Elijah, Damon wspólnie z Jenną, Alarickiem i Andie, organizują dla niego przyjęcie. Informacja z ostatniej chwili uniemożliwia jednak realizację ich planu.

Gość domu 2x16

Gierki Katherine są dla wszystkich irytujące, ale Damon, Stefan i Elena uświadamiają sobie, że jej znajomość historii Mystic Falls może ocalić im życie. Sfrustrowana związkiem z Mattem Caroline znajduje nowy sposób, by przyciągnąć jego uwagę. Stefan i Bonnie usiłują przekonać Jonasa i Lukę, że wszyscy powinni ze sobą współpracować, ale nieufność Jonasa prowadzi do gwałtownej konfrontacji.

Poznaj swojego wroga 2x17

Elena i Alaric naskakują na Johna, gdy Jenna załamuje się niespodziewanym przybyciem Isobel. Bonnie, Damon i Jeremy starają się odnaleźć zaklęcie, które pozwoli im wykorzystać moc przodków. Zrozpaczona Caroline nie wie, jak postąpić z Mattem. Stefan i Damon uświadamiają sobie, że mają nową, tajną broń.

Ostatni taniec 2x18

Podczas gdy cała szkoła przygotowuje się do imprezy w stylu lat 60., Elena niecodzienną drogą otrzymuje niepokojące wiadomości od Klausa. Bonnie stara się zapewnić Jeremy’ego, że jest dość silna, by pomóc Elenie. Argumenty czarownicy nie trafiają do chłopaka, który mówi o swoich wątpliwościach Stefanowi. Caroline namawia Matta, by zabrał ją na imprezę. Spodziewając się tam Klausa, Damon i Alaric idą jako przyzwoitki. Damon wymyśla nowy plan działania, który zaskakuje wszystkich.

Klaus 2x19

Gdy okazuje się, że Elena przeciwstawiła się braciom, by zyskać nowego sojusznika i objąć kontrolę nad planem pokonania Klausa, Stefan i Damon są wściekli. Salvatorowie nie mogą dojść do porozumienia w kwestii ochrony Eleny. Stefan jest zajęty zapewnianiem bezpieczeństwa przerażonej i zdezorientowanej Jennie. Wspomnienia Katherine z 1491 pokazują jak wampirzyca poznała Elijah i Klausa. Dowiadujemy się także skąd pochodzi klątwa kamienia księżycowego. Co więcej, Elena odkrywa szokujące informacje o motywach Klausa.

Ostatni dzień 2x20

Damon gotowy jest zrobić bardzo wiele, by Elena nie stała się ofiarą Klausa i jego planu przełamania klątwy. To, co robi Damon, powoduje konflikt ze Stefanem, a napięcie między braćmi rośnie. Tyler wraca do Mystic Falls, po tym jak odbiera tajemniczy telefon. Nadchodzi pełnia, a wraz z nią rytuał ofiarny. Stefan i Elena spędzają razem romantyczny dzień, w obawie że może on być ich ostatnim.

Słońce też wschodzi 2x21

Gdy nadchodzi pełnia, Elena stara się przygotować Klausa na wszelkie możliwe plany, a Tyler zmaga się ze swoją drugą przemianą. Mimo aktu odwagi przerażające wydarzenia szybko wymykają się spod kontroli. W końcu Damon mówi Stefanowi prawdę o tym, jak rozwija się sytuacja, której muszą stawić czoła.

Urodziny 3x1

Obchodząca osiemnaste urodziny Elena szuka Stefana, a Damon próbuje uchronić ją przed zwróceniem uwagi Klausa.

Hybryda 3x2

Klaus wprowadza w życie plan, który zagwarantuje mu jeszcze większą moc. Jednak nawet przy niewielkim udziale wilkołaka Raya Suttona, sytuacja nie rozwija się dokładnie tak, jakby Klaus tego oczekiwał. Damon i Alaric dość niechętnie zgadzają się na realizację nowego pomysłu Eleny, który ma na celu odnalezienie Stefana. Jeremy prosi Matta o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie, czego mogą chcieć od niego nawiedzające go duchy z przeszłości. Nieświadom tego, że Caroline potrzebuje jego pomocy, Tyler reaguje bardzo emocjonalnie na spotkanie ze swoją matką.

Koniec romansu 3x3

Stefan spotyka wampira, którego nie widział od dziesięcioleci i musi zmierzyć się z ciężarem wspomnień z lat 20. ubiegłego wieku.

Niepokojące zachowanie 3x4

Nowy przeciwnik wytrąca Damona z równowagi, co okazuje się brzemienne w skutki. Wszyscy odczuwają konsekwencje dziwnego spotkania Bonnie.

Porachunki 3x5

Zgodnie z tradycją, zielona noc to czas płatania figli. Tym razem jednak sprawy wymykają się spod kontroli.

Duch młodości 3x6

Pierwszego dnia w klasie maturalnej Elena, Caroline, Bonnie i Matt wciąż przeżywają dramatyczne wydarzenia ostatnich dni, natomiast Tyler jest podejrzanie szczęśliwy. Damon jest poirytowany obecnością gościa w domu, natomiast wszystkich zaskoczyło pojawienie się nowego ucznia na lekcji historii w klasie Alarika. Gdy Matt zdaje sobie sprawę, że popełnił poważny błąd, prosi Bonnie o pomoc. W tym samym czasie Stefan realizuje najnowsze zadanie powierzone mu przez Klausa.

Noc Światła 3x7

Kiedy w Mystic Falls trwają przygotowania do świętowania Nocy Iluminacji, miasteczko zostaje nawiedzone przez duchy zmarłych. Po wyjątkowo brutalnym starciu z rozzłoszczonym duchem, Damon prosi Bonnie o znalezienie przyczyny posiadania przez duchy tak wielkiej mocy. Elena przekonuje Jeremy’ego, by poprzez wykorzystanie swojej więzi z drugą stroną pomógł jej znaleźć nowy sposób na dotarcie do Stefana. Tym samym zmusza Jeremy’ego do dokonania dramatycznego wyboru. Alaric odnajduje ukrytą wskazówkę na temat wydarzeń z przeszłości.

Zwykli ludzie 3x8

Korzystając z pomocy Eleny oraz Bonnie, Alaric stara się rozszyfrować znaczenie swojego ostatniego odkrycia. Elena i Rebekah angażują się w szkolną walkę między dziewczynami o władzę. Wreszcie Rebekah wyjawia kilka sekretów z zamierzchłych czasów swojej rodziny oraz opowiada o dramatycznych wydarzeniach z przeszłości, które łączą ją z Klausem i Elijahem. Damon próbuje wykorzystać nowy i ryzykowny plan pogodzenia się ze Stefanem.

Bal absolwentów 3x9

W wieczór tańca Homecoming Dance, Rebekah zdradza Elenie, dlaczego ta noc jest dla niej taka ważna, czym stawia Elenę w niezręcznej sytuacji. Caroline i Matt są zszokowani zachowaniem Tylera podczas imprezy. Wieczór przybiera surrealistyczny obrót, gdy Klaus wciela w życie swój najnowszy plan. Damon, który jest gotowy poświęcić wszystko, by tylko przechytrzyć Klausa, znajduje niebezpiecznego sojusznika, przez co sytuacja robi się niebezpieczna.

Nowy układ 3x10

Stefan ukrywa trumny z ciałami członków rodziny Klausa. Mężczyzna bez wahania ucieka się do przemocy, by tylko przekonać Damona i Elenę, że dopóki nie odnajdzie Stefana i nie odzyska swojej rodziny, nikt nie może czuć się bezpieczny. Tyler nadal w pełni korzysta ze swoich nowych umiejętności jako hybryda, jednak musi się zmierzyć z przykrymi konsekwencjami swoich czynów. Po przerażającym incydencie Elena i Alaric są coraz bardziej zaniepokojeni zachowaniem Jeremy’ego, a w konsekwencji i jego bezpieczeństwem. Alaric poznaje piękną dr Fell (Torrey DeVitto), która jest zaintrygowana jego niezwykłymi zdolnościami leczniczymi. Podczas próby dogadania się z Klausem, Elena przekazuje mu wieści, które go zaskakują.

Nasze miasto 3x11

Mimo, że Caroline nie jest w nastroju do świętowania swoich 18 urodzin, Elena, Bonnie i Matt zaskakują ją małym przyjęciem zorganizowanym w dość nietypowym miejscu. Damon i Stefan nie mogą porozumieć się co do tego, jak najlepiej podejść Klausa. Lekkomyślny Stefan postanawia przetestować swoją teorię, co z kolei powoduje, że sytuacja staje się niebezpieczna. Bonnie jest zaniepokojona, gdy Elena mówi jej o nowych planach Jeremy’ego. Na spotkaniu założycieli, Alaric ponownie spotyka dr Fell (Torrey DeVitto), która kłóci się ze swoim byłym – ekspertem medycyny sądowej (David Smith). Tyler odmawia spełnienia ostatniego żądania Klausa i jest zaskoczony, gdy Klaus akceptuje jego decyzję.

Więzy, które łączą 3x12

Bonni nawiedzają koszmary o trumnach członków rodziny Klausa. Wierzy, że dzięki temu będzie w stanie znaleźć sposób, jak go zabić. Dzięki swoim snom decyduje się na spotkanie i pogodzenie ze swoją matką, Abby (Persia White), której dziewczyna nie widziała od 15 lat. W położonym na odludziu domu Abby, Bonnie i Elena poznają Jamiego (Robert Ri'chard), młodego mężczyznę, któremu Abby kiedyś pomogła. Nagłe pojawienie się Bonnie całkowicie zaskakuje Abby, która nadal stara się wytłumaczyć ze swojej przeszłości. Tyler, który pragnie odzyskać wolną wolę, zwraca się o pomoc w tej sprawie do niespodziewanego sojusznika. Damon jest zaciekawiony dr Fell (Torrey DeVitto)- nową przyjaciółką Alarica. Klaus zawzięcie kontynuuje trudne negocjacje ze Stefanem, które dotyczą przejęcia trumien ze szczątkami członków jego rodziny.

Wydobywając zmarłych 3x13

Alaric i Elena zdobywają od szeryf Forbesa niepokojące informacje na temat użytego niedawno narzędzia zbrodni. Caroline jest załamana, nie mogąc powstrzymać tragedii.

Niebezpieczne związki 3x14

Elena zostaje zaproszona na oficjalne przyjęcie do Klausa, gdzie odkrywa przerażający plan. Czy jest ktoś, komu może zaufać i opowiedzieć o swoim odkryciu?

Wszystkie moje dzieci 3x15

Gdy Elijah stawia Damona i Stefana wobec ultimatum, które zagraża Elenie, zwracają się oni o pomoc do Alarica i Meredith.

1912 3x16

Współczesne zabójstwa w Mystic Falls przypominają Damonowi podobne wydarzenia sprzed stu lat. Uświadamia sobie, że w 1912 roku znał piękną wampirzycę.

Przerwa na drodze 3x17

Damon ze zdziwieniem dowiaduje się, dlaczego Sage wróciła i cieszy się, że wymyśliła niezwykły sposób, aby mu pomóc zrozumieć zamiary Rebeki.

Morderstwo 3x18

Emocjonalne wzburzenie prowadzi Stefana do niebezpiecznej konfrontacji z Klausem, a później do bolesnej chwili z Eleną.

Serce ciemności 3x19

Caroline cieszy się z powrotu Tylera, ale Tyler zaczyna podejrzewać, że Caroline i Klausa coś ze sobą łączy.

Nie chodź delikatnie 3x20

Zabawa taneczna przyjmuje dramatyczny obrót, gdy Damon i Stefan zdają sobie sprawę, że potrzebują pomocy Matta, Jeremy’ego i Bonnie, żeby odczarować straszliwe zaklęcie.

Przed zachodem słońca 3x21

Klaus próbuje wyjechać z miasta z Eleną, ale napotyka na niespodziewany sprzeciw nowego nieprzyjaciela. Damon i Stefan odbywają szczerą rozmowę o przyszłości.

Zmarły 3x22

Aby chronić swoją siostrę, Jeremy decyduje się wszystko zmienić. Bonnie zawiera tajną umowę, która ma zgubne skutki.

Ból przemiany 4x1

W premierowym odcinku 4. sezonu Elena budzi się rano po wypadku i stwierdza, że sprawdziły się jej najgorsze obawy.

Uroczystość żałobna 4x2

Elena stara się uporać ze skrajnymi zmianami nastroju, jakie towarzyszą przeobrażaniu się w wampira, a Stefan i Damon sprzeczają się o to, co jest dla niej najlepsze.

Złość 4x3

Connor nadal prowadzi poszukiwania, żeby odkryć tajemnicę Mystic Falls. Damon i Klaus wypytują go, ale konfrontacja przybiera śmiertelny obrót.

Pięciu 4x4

Damon, Elena i Bonnie odwiedzają Whitmore College, gdzie zajęcia z nauk tajemnych, które poprzednio prowadziła babka Bonnie, przejął prof. Shane.

Morderczyni 4x5

Stefan i Klaus sprzymierzają się niechętnie, aby jakoś powstrzymać zagrożenie, które rozpętał Connor. Jeremy, Matt i April zostają zakładnikami Connora.

Wszystkim nam czasem odbija 4x6

Elena jest wstrząśnięta i zdezorientowana po przerażających halucynacjach. Klaus opowiada Stefanowi, co przeżyła Elena i bierze sprawę w swoje ręce.

Stróż brata mego 4x7

Caroline stara się jak może, aby pomóc Stefanowi i Elenie w trudnym okresie. Damon prosi Stefana, żeby mu pomógł odkryć zamiary profesora Shane’a.

Zawsze będziemy mieli Bourbon Street 4x8

Sprawdzając swoje podejrzenia co do Eleny, Damon i Stefan jadą do Nowego Orleanu, żeby znaleźć kogoś, kto pamięta ich ostatnią wizytę w roku 1942.

Przybądźcie wierni 4x9

Podczas zimowego festiwalu na ulicach Mystic Falls Stefan i Caroline sprzeczają się z Tylerem na temat jego planów wobec Klausa i jego hybryd.

Trudna lekcja 4x10

Rebekah pojawia się niespodzianie w liceum w Mystic Falls, gdzie stara się zmusić Stefana, Elenę i Caroline do odpowiedzi na pytania dotyczące poszukiwań leku.

Złap mnie, jeśli potrafisz 4x11

Jeremy wpada w furię, gdy Klaus próbuje go szantażować narażając życie Matta. Damon szkoli Jeremiego, który przygotowuje się do starcia z nowymi wampami Klausa.

Zabójczy widok 4x12

Bonnie najpierw kłóci się z ojcem, majorem Hopkinsem, na temat jego nietypowych metod zaprowadzania porządku w Mystic Falls, a potem ma starcie z Kolem.

W głąb dzikiej krainy 4x13

Shane prowadzi wyprawę na bezludną wyspę u wybrzeży Nowej Szkocji, bo wierzy, że tam jest ukryta tajemnica leku.

W głąb króliczej nory 4x14

Na wyspie Damon ma paskudne starcie z myśliwym. Stefan wyznaje, co naprawdę myśli o możliwości przywrócenia Elenie człowieczeństwa.

Bądź przy mnie 4x15

Po powrocie Eleny i Jeremiego do Mystic Falls Caroline martwi się o stan ducha Eleny. Stefan zwraca się o pomoc do dr Fell.

Dziewczyny z drużyny 4x16

Wszyscy się martwią, co się może stać z Eleną, zaś Stefan i Damon uważają zgodnie, że najlepszy będzie dla niej powrót do codziennych zajęć szkolnych.

Bo noc należy do zakochanych 4x17

Damon uznał, że Elenie potrzebny jest wyjazd z Mystic Falls na pewien czas, zabiera ją więc do Nowego Jorku, gdzie mieszkał i ostro się zabawiał w latach 1970-ych.

American Gothic 4x18

Elena i Rebekah, szukając Katherine, znajdują się w miasteczku w Pensylwanii, gdzie Elena niespodziewanie spotyka dawnego znajomego.

Wasze zdjęcia 4x19

Elijah proponuje Rebece wyzwanie, które może odmienić jej życie. Caroline stwierdza, że Elena zniweczyła jej plan doskonałego balu maturalnego.

Pierwotni 4x20

Klaus dostaje tajemniczą wiadomość, że w Nowym Orleanie szykuje się przeciw niemu spisek. Jedzie więc do miasta, w którego budowie brał udział wraz z rodziną.

Odzyskać człowieczeństwo 4x21

Damon i Stefan starają się nakłonić Elenę, żeby powróciła do swej ludzkiej natury, a Caroline jest zawiedziona, gdy jej próba interwencji obraca się przeciwko niej.

Żywe trupy 4x22

Gdy zbliża się matura, Caroline stara się nakłonić Elenę, żeby skupiła się na prostych czynnościach, ale Elena nie daje się odwieść od swojej nowej obsesji.

Zakończenie szkoły 4x23

W ostatnim odcinku sezonu mamy koniec roku szkolnego, a miasto roi się od duchów, które za wszelką cenę chcą się odegrać i wypełnić swój nadprzyrodzony los.

Koszmar minionego lata 5x1

Elena cieszy się, że zamieszka w jednym pokoju z Caroline w akademiku pobliskiej uczelni Whitmore College i mając nadzieję, że Bonnie niedługo do nich dołączy.

Prawdziwe kłamstwa 5x2

Nie mówiąc Elenie, że Stefan zaginął, Damon uzyskał pomoc w odnalezieniu brata. Elena i Caroline prowadzą śledztwo w sprawie zatuszowania morderstwa na terenie uczelni.

Grzech pierworodny 5x3

Elena i Katherine mają taki sam sen: Stefan jest w niebezpieczeństwie i koniecznie trzeba mu pomóc, więc namawiają Damona, żeby wziął udział w poszukiwaniu Stefana.

Komu bije dzwon 5x4

Gdy Mystic Falls obchodzi tradycyjny Dzień Pamięci, Damon i Elena starają się pomóc Stefanowi przebrnąć przez trudny okres.

Bal 5x5

Na uczelni Elena wzrusza się, poznając smutnego i tajemniczego, nowego studenta. Elena i Damon biorą udział w balu kostiumowym przebrani za Annę Boleyn i Henryka VIII.

Ostrożnie 5x6

Silas obwieszcza Damonowi i Elenie swój nowy cel, oni jednak mają wątpliwości, gdy obiecuje im wykonać jedno ważne zadanie w zamian za ich pomoc.

Śmierć i dziewczyna 5x7

Gdy Elena i Damon wyjaśniają Stefanowi sytuację Amary, dr Wes Maxfield oznajmia Katherine głęboko niepokojącą wiadomość.

Morderstwo w kampusie 5x8

W Whitmore College Caroline postanawia wyprawić wielkie przyjęcie, ale musi zrezygnować z tego zamiaru, bo Jesse pilnie potrzebuje jej pomocy.

Cela 5x9

Stefan jest nadal do dyspozycji Katherine, jednocześnie próbując ukryć cierpienie, aż w końcu Caroline pojawia się z propozycją niezwykłej formy terapii.

50 twarzy Graysona 5x10

Damon wie, że Elena jest w niebezpieczeństwie i namawia Stefana, żeby wziął udział w poszukiwaniu jej. Damon zaskakuje Stefana mówiąc mu, że dobrze zna rodzinę Aarona.

500 lat samotności 5x11

Stając wobec nowego kryzysu, Katherine przypomina sobie okrutną noc w 1490 r., gdy urodziła córeczkę, którą natychmiast jej zabrano.

Diabeł w środku 5x12

Enzo przynosi Damonowi makabryczny prezent i żąda, aby wspólnie popełnili akt zemsty. Damon stara się postąpić tak, jak mu dyktuje honor.

Całkowite zaćmienie serca 5x13

Caroline chce pomóc wszystkim zapomnieć o niedawnych wypadkach i namawia Elenę i Bonnie, żeby wzięły udział w „gorzkim balu” w Whitmore dla studentów o złamanych sercach.

Bez wyjścia 5x14

Gdy Damon postępuje najpierw destruktywnie, a potem nieludzko, Stefan żałuje ich ostatniej rozmowy, postanawia wytropić Damona i czynnie wkroczyć.

Zaginiona dziewczyna 5x15

Nadia przypomina sobie setki lat poszukiwań swojej matki, zaś Stefan, Caroline i Matt wymyślają desperacki plan uratowania życia Elenie.

Kiedy nie byłaś sobą 5x16

Stefan stara się wyjaśnić chorej Elenie ostatnie wydarzenia, ona zaś w pierwszym odruchu dzwoni do Damona. Damon wolałby nie zwierzać się Elenie z tego, co wie.

Wołanie o pomoc 5x17

Żeby uchronić Stefana przed Sloanem i podróżnikami, Caroline i Enzo jadą do Atlanty, chcąc znaleźć rozpoznanego niedawno sobowtóra.

Resident Evil 5x18

Stefan i Elena mają sen o niepokojącej, alternatywnej wersji ich wspólnego życia. Bonnie ma nieprzyjemne spotkanie z Grams.

Furia 5x19

Stefan odwodzi Elenę od obsesyjnego myślenia o jej relacji z Damonem, natomiast Bonnie stara się pozbyć złudzeń na temat zmian po Drugiej Stronie.

Co kryje prawda 5x20

Plan Markosa, żeby odczynić klątwę czarownic, naraża Stefana i Elenę na bezpośrednie niebezpieczeństwo, a Damon proponuje, żeby się ukryć w domku na odludziu.

Ziemia obiecana 5x21

Stefan i Elena wymykają się spod kontroli Markosa, lecz są teraz zabłąkani na odludziu. Damon próbuje zastawić pułapkę na Markosa.

Dom 5x22

Damon ma złamane serce z powodu niespodziewanej tragedii, lecz bierze się w garść, nakłaniając Bonnie, żeby zatrzymała zagładę Drugiej Strony.

Nie zapomnę 6x1

W nowym sezonie Elena jest na drugim roku studiów, a Caroline ma obsesję, żeby odczynić urok rzucony na Mystic Falls.

Yellow Ledbetter 6x2

Alaric podtrzymuje na duchu Elenę w żałobie, Caroline odkrywa przerażającą prawdę o Stefanie, a do Mystic Falls przybywa zagadkowa, nowa dziewczyna.

Witaj w raju 6x3

Elena próbuje wyswatać Caroline z Liamem, Stefan dostrzega dziwną zmianę w Elenie, a Jeremy odkrywa tajemnicę odczyniania uroków.

Czarne słońce 6x4

Damon przeżywa na nowo czarny dzień, gdy oboje z Bonnie starają się odnaleźć drogę powrotną na Drugą Stronę. Stefan pomaga Elenie rozpocząć nowe życie.

Świat zawrócił, a mnie zostawił tutaj 6x5

Uroczystość święta powrotu na polu kukurydzy zostaje przerwana przez okropny wypadek. Źródłem zagrożenia jest ciążące na Tylerze przekleństwo wilkołaka.

Tym bliżej, im bardziej mnie odpychasz 6x6

Alaric traci kontrolę nad Jo, stara się więc o pomoc. Caroline próbuje uwolnić Enzo że szponów Trippa, a powrót Damona zmusza Elenę do dokonania wyboru.

Pamiętasz, kiedy pierwszy raz...? 6x7

Elena musi się uporać ze swoją mroczną przeszłością. Damon dokonuje odkrycia, które daje nadzieję. Szeryf Forbes uwikłała się w zdradziecki spisek.

Połączyć siły 6x8

Dobre wieści docierają do Eleny podczas przyjęcia w akademiku. Luke i Liv odkrywają niepokojące informacje na temat sabatu.

Całkiem sama 6x9

Matt reaguje, kiedy Enzo przekracza granicę. Plan Damona mści się na nim, gdy usiłuje wplątać w sprawę Alarika bez jego zgody. Kai stanowi coraz większe zagrożenie.

Święta twoimi oczami 6x10

Bonnie pogrąża się w nostalgii za lepszymi czasami. Na Caroline na uczelni czeka radosna niespodzianka. Po zniknięciu Jo Alaric szuka pomocy u Eleny i Damona.

Pobudka z potworem 6x11

Kai porywa Elenę i uczy się panować nad swoimi nowymi zdolnościami. Jo przygotowuje się do ceremonii połączenia się z Kaiem, a Caroline i Stefan szukają leku.

Modlitwa za konających 6x12

Sytuacja wokół ceremonii połączenia staje się coraz bardziej skomplikowana. Caroline otrzymuje potężny cios; szeryf Forbes walczy o życie.

Niczego nie żałowa 6x13

Następuje nagła zmiana planów Eleny względem urodzin Bonnie. Enzo każe Mattowi zaingerować w życie Sary, a Jeremy obmyśla plan ucieczki.

Zostań 6x14

Jeremy wspomina odchodzącą Elenę. Stefan pomaga Caroline w organizacji ostatnich dni życia jej matki. Enzo wpędza Sarę i Matta w kłopoty.

Pożegnanie 6x15

Elena zauważa, że Caroline zmieniła się po śmierci matki. Tyler i Matt analizują swoje wybory życiowe, a Kai zwraca się po pomoc do Jo.

Po równi pochyłej 6x16

Caroline stawia ultimatum, a czyn Stefana uruchamia niebezpieczną reakcję łańcuchową. Damon poznaje trudną do przyjęcia prawdę, a Sarah studzi emocje Enzo.

Ptak w złotej klatce 6x17

Elena pomaga Damonowi w próbie uwolnienia matki z więziennego świata 1903 r. Prezent od Bonnie irytuje Damona. Plan Enzo i Alarika wobec Caroline przynosi odwrotny efekt.

Nie potrafię tak kochać 6x18

Caroline i Stefan tracą wszelkie hamulce i sieją zamęt na kampusie, Damon chce ich powstrzymać. Podczas karaoke słychać fałsz.

Z miłości 6x19

Damon próbuje powiedzieć Elenie o lekarstwie na wampiryzm, lecz powstrzymuje go strach przed ewentualną stratą ukochanej. Stefan usiłuje różnymi sposobami przywrócić człowieczeństwo Caroline.

Poświęcenie 6x20

Damon i Stefan organizują Alaricowi huczny wieczór kawalerski, zaś Bonnie i Elena świętują z Jo jej wieczór panieński. Zakochani Elena i Damon przeżywają wspólnie niezwykłe chwile. Enzo i Stefan chcą pomóc Lily.

Poślubię Cię pod bezchmurnym letnim niebem 6x21

Nadchodzi dzień ślubu Jo i Alarica, trwają ostatnie przygotowania koordynowane przez Caroline. Bonnie męczą nocne koszmary z Kai'em i Lily w roli głównej. Stefan na prośbę Eleny próbuje odwieść Damona od zażycia lekarstwa i ponownego zostania człowiekiem.

Stale o tobie myślę 6x22

Kai wydostaje się z więziennego świata i zjawia się na weselu Alarica i Jo, mszcząc się na całym zakonie Gemini. Specjalny rodzaj zemsty Kai zaplanował dla Bonnie: łączy jej życie z życiem Eleny, którą jednocześnie usypia. Elena może wybudzić się dopiero gdy Bonnie umrze. Tymczasem Tyler aktywuje na nowo swoją klątwę wilkołaka.

Dzień pierwszy z ponad dwudziestu dwóch tysięcy 7x1

Damon, Alaric i Bonnie wracają do Mystic Falls w chwili, kiedy Stefan i Caroline zawierają pakt z heretykami. Stefan szuka pomocy u kogoś z Brooklynu.

Nie pozwól mi odejść 7x2

Pakt zawarty z heretykami jest zagrożony. Damon i Stefan zatrzymują serce Matta, by uratować Caroline. Nie może ona jednak wrócić do Mystic Falls.

Wiek niewinności 7x3

Damon, Bonnie i Alaric wyruszają w podróż. Caroline poznaje pewne fakty z przeszłości Valerie. Na jaw wychodzą tajemnice, które rzutują na przyszłość.

Noszę twe serce z sobą 7x4

Damon pada ofiarą szantażu zaplanowanego przez Lily. Alaric musi działać szybko w kostnicy. Podczas imprezy w Halloween zostają zdemaskowani pewni goście.

Dalej żyć 7x5

Trzy lata później Bonnie żałuje swoich czynów z przeszłości. Damon przekazuje Valerie pewne kluczowe informacje o Stefanie. Kamień Feniksa ma moc bardziej niż śmiertelną.

Zemsta najlepiej smakuje na zimno 7x6

Spokój podczas imprezy organizowanej przez Lily przerywa kłótnia Damona i Stefana. Bonnie czeka szokująca przyszłość.

Najdroższa mamusia 7x7

Lily nachodzą bolesne wspomnienia z XIX wieku. Damon i Stefan jednoczą się, by zabić wroga. Przeszkodą są jednak więzi, które łączą go z Lily.

Do szpiku kości 7x8

Julian planuje obchody rocznicy dziewczyn. Damon i Stefan mają jednak bardziej złowieszcze plany — zamierzają je zrealizować nawet bez pomocy Lily.

Niczym lód 7x9

Pogrzeb zaburza świąteczny nastrój. Pijany Damon wdaje się w kłótnię ze Stefanem. Moc kamienia feniksa działa zbyt blisko domu.

Piekło to inni 7x10

Damon uwięziony jest między fikcją a rzeczywistością. Musi ponownie przeżyć okropne wydarzenia z przeszłości i przyszłości, by ratować Stefana przed straszliwym losem.

Utracone w pożarze 7x11

Damon doznaje realnych i nierealnych skutków ubocznych Kamienia Feniksa. Julian chce być kumplem synów Lily. Caroline wyprawia imprezę z okazji nadchodzącego rozwiązania.

Pocztówki znad krawędzi 7x12

Damon wyprawia się na ciemną stronę. Stefan usiłuje go zrozumieć, a Julian sugeruje Damonowi sposób na pozbycie się stresu.

Kobiece zadanie 7x13

Do Mystic Falls przybywa potężna łowczyni wampirów, by ustanowić nowy rekord. Damon próbuje chronić Bonnie podczas ostrzału.

Księżyc nad Bayou 7x14

Caroline rozważa swą przyszłość u boku Alarica z bliźniakami. Pojawia się dawno niewidziany znajomy. Rayna, Alaric i Stefan wyruszają na misje.

Dla ciebie wszystko 7x15

Po napadzie szału Rayny Matt próbuje wytłumaczyć, że są dobre i złe wampiry. Damon podejmuje złą decyzję. Stefan ma problemy w Nowym Orleanie.

Przeszłość, która nadejdzie 7x16

Przyszłość rozjaśnia się. Damon podejmuje kroki, które mogą być śmiertelną pomyłką. Rayna poluje na Stefana, który musi podjąć decyzję o doniosłych skutkach.

Poszedłem do lasu 7x17

Działania Rayny wpływają na życie wszystkich. Stefan przeżywa ważną przemianę. Alaric próbuje dotrzeć do Stefana.

Tak czy owak 7x18

Damon jedzie do Memphis — towarzyszy mu Alaric. Bonnie spotyka młodą kobietę, która przekazuje jej cenne informacje. Enzo bierze sprawy w swoje ręce.

Poznaliśmy się dawno temu 7x19

Rayna wraca do gry. Enzo i Bonnie nie mają wyboru — muszą zawrzeć sojusz z Damonem. W Dallas dochodzi do konfrontacji Stefana i Alarica.

Zabić wszystkich 7x20

Pogarsza się stan Bonnie. Stefan poznaje powód nienawiści Matta. Caroline dołącza do Alarica i uświadamia sobie, jak wiele straciła.

Requiem dla snu 7x21

Ryzykowne działania Damona sprawiają, że wszyscy łączą swe siły, by ratować Bonnie. Stefan i Caroline muszą ponownie zastanowić się nad ich związkiem.

Bogowie i potwory 7x22

Kończą się sposoby oraz czas na uratowanie Bonnie. Stefan prosi Caroline o niecodzienną przysługę. Damon zostaje wystawiony na próbę.

Witaj, bracie 8x1

Stefan odkrywa, że siła, która wyszła z krypty w Zbrojowni opętała Damona. Caroline i Alaric zrobią wszystko, by chronić braci.

Dziś wszystko się zmieni 8x2

Gdy Alaric odkrywa w Zbrojowni tajemniczą wskazówkę, Stefan, Bonnie i Caroline ruszają na ratunek starej znajomej, którą chcą dopaść Damon i Enzo.

Moje życie jest w twoich rękach 8x3

Alaric analizuje relikt, który może pomóc uwolnić Enzo i Damona spod wpływu Sybil. Bonnie zostaje wciągnięta do śmiertelnie niebezpiecznej gry.

Wieczne cierpienie 8x4

Opętany Damon wyrusza na poszukiwanie potężnego talizmanu. Tymczasem Alaric i Stefan poznają wstrząsającą prawdę o mocach Sybil.

Nie warto było wracać 8x5

Stefan staje przed trudnym wyborem w miarę, jak wieczne potępienie Damona robi się coraz bardziej prawdopodobne. Matt usiłuje rozszyfrować serię zagadkowych wiadomości.

Krążę po piekielnym lesie 8x6

Enzo jest bezsilny wobec brutalnych działań Sybil. Zmusza to Stefana do podjęcia dramatycznego wyboru. Caroline musi działać bardzo szybko, by uratować bliźniaczki.

Ty możesz być moją następną ofiarą 8x7

Caroline i Stefan marzą o spokojnych świętach w miłej atmosferze, jednak niespodziewani goście mogą zmienić ich wigilijny wieczór w prawdziwy koszmar.

Coś nas łączy 8x8

Podczas gdy Stefan i Damon poszukują nowych ofiar dla Cade’a, Sybil bierze grupę uczniów jako zakładników, aby zmusić Caroline do odnalezienia potężnego artefaktu.

Intymność budują muśnięcia 8x9

Zbliża się dzień wyborów królowej piękności Mystic Falls. Stefan ulega nieposkromionej żądzy krwi. Sybil prowokuje Damona za pomocą wizji z Eleną w roli głównej.

Pieprzone wspomnienia 8x10

Sybil zamyka Damona w jego własnym umyśle, do którego przenikają Caroline i Bonnie. Stefan grozi zniszczeniem miasteczka Mystic Falls.

Dokonałeś wyboru, by być wolnym od zła 8x11

Cade stawia Damonowi ultimatum, które naraża Caroline na niebezpieczeństwo, podczas gdy Bonnie i Enzo wywożą dzwon w bezpieczne miejsce poza Mystic Falls.

Czym jesteś? 8x12

Alaric i Matt chcą zatrzymać pamiętnik, który może być śmiertelnie niebezpieczny dla Cade'a. Damon opracowuje odważny plan pomocy Stefanowi.

Kłamstwa w końcu cię dopadną 8x13

Damon i Alaric zawierają z dawnym wrogiem układ dający szansę na zgładzenie Cade’a i ocalenie Eleny. Stefan musi zapłacić za okrucieństwa, których kiedyś się dopuścił.

To była niezła jazda 8x14

Damon i Stefan chcą za wszelką cenę ochronić Elenę, knują więc ryzykowny plan, aby raz na zawsze pozbyć się Cade’a, a przy okazji także piekła.

Ślub bierzemy w czerwcu 8x15

Caroline i Stefan postanawiają wykorzystać własny ślub, aby zastawić pułapkę na dawną przeciwniczkę, która wyłoniła się z piekieł i zagraża bezpieczeństwu Mystic Falls.

Czułem się cudownie 8x16

Los Mystic Falls — a także Eleny — wydaje się być przesądzony. Damon i Stefan stawiają czoła swojemu najgroźniejszemu wrogowi.