Duża ryba 2003

Big Fish
Film

Ojciec opowiada synowi historię swego życia ubarwiając wspomnienia wymyślonymi fantazjami.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Ewan McGregor
jako Młody Edward Bloom
Helena Bonham Carter
jako Jenny / Wiedźma
Danny DeVito
jako Amos Calloway
Albert Finney
jako Stary Edward Bloom
Jessica Lange
jako Sandra Blomm
Billy Crudup
jako Will Bloom
Alison Lohman
jako Młoda Sandra Bloom
Robert Guillaume
jako Starszy dr Bennet
Marion Cotillard
jako Josephine
Matthew McGrory
jako Karl, olbrzym
David Denman
jako Don Price (lat 18-22)
Missi Pyle
jako Mildred

Niezwykła opowieść o synu, który po latach nieobecności powraca do rodzinnego domu, by pojednać się z umierającym ojcem. Edward Bloom (Albert Finney), wspaniały gawędziarz i ulubieniec całego miasteczka, umiera na raka. Jego syn (Billy Crudup) opuścił przed laty rodzinny dom, by wyjść z cienia ojca i uwolnić się spod władzy jego opowieści. Teraz wraca towarzyszyć Edwardowi w ostatnich chwilach. Wsłuchując się ponownie w ojcowskie bajki, Will stara się zebrać je w sensowną całość. Obraz, jaki się z nich wyłania, jest zaskakująco spójny i ukazuje życie Edwarda w zupełnie nowym świetle. Syn zaczyna rozumieć, kim naprawdę był ojciec, skąd wzięły się jego wzloty i upadki. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Fantasy, Komedia, Przygodowy
Słowa kluczowe
wózek inwalidzki, bliźniak, pogrzeb, szpital zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2004-02-27 (kino), 2003-12-10 (świat), 2004-10-06 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Columbia Pictures Corporation
Jinks/Cohen Company
The Zanuck Company zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
120 minut
Budżet
70 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Brzmienie południa — Do przygotowania unikalnego brzmienia dialogów w filmie Duża ryba zaangażowano nauczyciela dialektów Carlę Meyer, “Usiłowaliśmy znaleźć dialekt, który jak najpełniej oddawałby dialogi zapisane w scenariuszu. A są one bardzo barwne i poetyckie. Wypracowaliśmy brzmienie, które było bardziej staromodne niż współczesny południowy akcent. Nie należy ono do żadnego... zobacz więcej

Komentarze do filmu 12
pajki_filmaniak 5

to nie mój klimat średniawka w sam raz do snu film

Bejtmen 7

Ma wszystko czego potrzebuje dobra historia: ciekawe i barwne postaci, wędrówkę bohatera, świetną muzykę, elementy komediowo-dramatyczne z wyczuciem i morał.

PoppinTom 7

Burton w mixie z Forestem Gampem i dobrym humorze. Miejscami zbyt baśniowe i Czeskie kino, ale to trzyma się w posadach jak dąb. Dobre pozytywne kino.

Levi 8

Burton numer 4.Ostatni wielki film Burtona.Potem kręcił już tylko średniaki i gnioty i nie zapowiada się by było inaczej.

ALVAREZ

FILM Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ… – Film z całą pewnością wybija się ponad przeciętność,ale nie róbmy z niego nie wiadomo jakiego widowiska.Fakt,porusza ważne aspekty życia,ale nie powoduje to,że można go zaliczyć do arcydzieła,bo tym na pewno nie jest i sporo mu do niego brakuje.Podobał mi się,ale jak dla mnie nie było w nim tej atmosfery i klimatu,który powinien mu towarzyszyć przez cały seans.Według mnie wszystko zepsuło zbyt lóźne i humorystyczne podejście do tematu.

justangel ALVAREZ 8

@ALVAREZ Zgadzam się z tym, że to ponadprzeciętny film, ale nie arcydzieło. Zaś co do reszty, to osobiście myślę, że luźne ?humorystyczne podejście do tematu świetnie oddaje klimat ludzkiego życia, w którym tragedia przeplata się z komedią.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Perfik
237 pkt.
2
jacks
184 pkt.
3
kaskader
66 pkt.
4
Czejen71
60 pkt.
5
Hsi_Nao
32 pkt.
6
Sully
22 pkt.
7
Mierzwiak
19 pkt.
8
Ronaldinho
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…