Duża ryba 2003

Big Fish

Ojciec opowiada synowi historię swego życia ubarwiając wspomnienia wymyślonymi fantazjami.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W telewizji

HBO, 29 maj 2021, sobota 14:00 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Ewan McGregor
jako Młody Edward Bloom
Helena Bonham Carter
jako Jenny / Wiedźma
Danny DeVito
jako Amos Calloway
Albert Finney
jako Stary Edward Bloom
Jessica Lange
jako Sandra Blomm
Billy Crudup
jako Will Bloom
Alison Lohman
jako Młoda Sandra Bloom
Robert Guillaume
jako Starszy dr Bennet
Marion Cotillard
jako Josephine
Matthew McGrory
jako Karl, olbrzym
David Denman
jako Don Price (lat 18-22)
Missi Pyle
jako Mildred

Edward Bloom znany jest jako autor niezwykłych opowieści o swoim życiu, kiedy jako zwykły młody człowiek wyruszył na poznanie świata. W jego historiach pojawiają się olbrzymy, koreańskie pieśniarki, wiedźma ze szklanym okiem, potrafiącym przewidywać przyszłość i ryba, której nie daje się złapać. Bajkowe opowieści Blooma oczarowują każdego z wyjątkiem jego syna Willa, który opuścił dom, aby wyzwolić się spod cienia swojego ojca. Kiedy Edward zaczyna chorować, jego żona Sandra usiłuje pogodzić ich ze sobą. Will decyduje się na wyruszenie w osobistą podróż, która pomogłaby mu oddzielić rzeczywistość od mitów, jakich pełno w opowieściach jego ojca. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Fantasy, Komedia, Przygodowy
Słowa kluczowe
wózek inwalidzki, bliźniak, pogrzeb, armia zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2004-02-27 (kino), 2003-12-10 (świat), 2004-10-06 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Columbia Pictures Corporation
Jinks/Cohen Company
The Zanuck Company zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
120 minut
Budżet
70 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Duży jak "Duża ryba" — “Nie można zrobić małego filmu zatytułowanego Duża Ryba,” śmieje się producent wykonawczy Arne Schmidt. “Film musi być D-U-Ż-Y. Siła każdego filmu zależy od opowiadanej przez niego historii. Każda historia, jaką opowiada Edward musi odpowiednio oddziaływać na widzów. Nawet nasz olbrzym musi posiadać niezwykłą zdolność oddziaływania na wyobraźnię kinomanów. Bez... zobacz więcej

Komentarze do filmu 11
pajki_filmaniak 5

to nie mój klimat średniawka w sam raz do snu film

PoppinTom 7

Burton w mixie z Forestem Gampem i dobrym humorze. Miejscami zbyt baśniowe i Czeskie kino, ale to trzyma się w posadach jak dąb. Dobre pozytywne kino.

Levi 8

Burton numer 4.Ostatni wielki film Burtona.Potem kręcił już tylko średniaki i gnioty i nie zapowiada się by było inaczej.

ALVAREZ

FILM Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ… – Film z całą pewnością wybija się ponad przeciętność,ale nie róbmy z niego nie wiadomo jakiego widowiska.Fakt,porusza ważne aspekty życia,ale nie powoduje to,że można go zaliczyć do arcydzieła,bo tym na pewno nie jest i sporo mu do niego brakuje.Podobał mi się,ale jak dla mnie nie było w nim tej atmosfery i klimatu,który powinien mu towarzyszyć przez cały seans.Według mnie wszystko zepsuło zbyt lóźne i humorystyczne podejście do tematu.

justangel ALVAREZ 8

@ALVAREZ Zgadzam się z tym, że to ponadprzeciętny film, ale nie arcydzieło. Zaś co do reszty, to osobiście myślę, że luźne ?humorystyczne podejście do tematu świetnie oddaje klimat ludzkiego życia, w którym tragedia przeplata się z komedią.

maaadz 8

Potwierdzam – Jest to jeden z tych filmów,które trzeba w całości obejrzeć,aby należycie docenić bądź jakkolwiek ocenić. Przyznam się,że początkowo oglądając jedynie fragmenty,żeby zorientować się,czy warto,byłam średnio przekonana do tego filmu,jednak po pełnym obejrzeniu byłam no cóż…wniebowzięta.
Styl Tima Burtona jest niepowtarzalny,każdy o tym wie,ale oprócz niepowtarzalności cechuje się również wspaniałością. Taaa…właściwie tylko tak da się to określić ;-))

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Perfik
237 pkt.
2
jacks
184 pkt.
3
Czejen71
60 pkt.
4
kaskader
58 pkt.
5
Hsi_Nao
32 pkt.
6
Sully
22 pkt.
7
Mierzwiak
19 pkt.
8
Ronaldinho
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…