Duża ryba 2003

Big Fish

Ojciec opowiada synowi historię swego życia ubarwiając wspomnienia wymyślonymi fantazjami.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 46 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Ewan McGregor
jako Młody Edward Bloom
Danny DeVito
jako Amos Calloway
Albert Finney
jako Stary Edward Bloom
Jessica Lange
jako Sandra Blomm
Billy Crudup
jako Will Bloom
Alison Lohman
jako Młoda Sandra Bloom
Robert Guillaume
jako Starszy dr Bennet
Marion Cotillard
jako Josephine
Matthew McGrory
jako Karl, olbrzym
David Denman
jako Don Price (lat 18-22)
Missi Pyle
jako Mildred

Fabuła

Niezwykła opowieść o synu, który po latach nieobecności powraca do rodzinnego domu, by pojednać się z umierającym ojcem. Edward Bloom (Albert Finney), wspaniały gawędziarz i ulubieniec całego miasteczka, umiera na raka. Jego syn (Billy Crudup) opuścił przed laty rodzinny dom, by wyjść z cienia ojca i uwolnić się spod władzy jego opowieści. Teraz wraca towarzyszyć Edwardowi w ostatnich chwilach. Wsłuchując się ponownie w ojcowskie bajki, Will stara się zebrać je w sensowną całość. Obraz, jaki się z nich wyłania, jest zaskakująco spójny i ukazuje życie Edwarda w zupełnie nowym świetle. Syn zaczyna rozumieć, kim naprawdę był ojciec, skąd wzięły się jego wzloty i upadki. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Fantasy, Komedia, Przygodowy
Słowa kluczowe
wózek inwalidzki, bliźniak, pogrzeb, armia zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2004-02-27 (kino), 2003-12-10 (świat), 2004-10-06 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
120 minut
Budżet
70 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Pressbook

Brzmienie południa — Do przygotowania unikalnego brzmienia dialogów w filmie Duża ryba zaangażowano nauczyciela dialektów Carlę Meyer, “Usiłowaliśmy znaleźć dialekt, który jak najpełniej oddawałby dialogi zapisane w scenariuszu. A są one bardzo barwne i poetyckie. Wypracowaliśmy brzmienie, które było bardziej staromodne niż współczesny południowy akcent. Nie należy ono do żadnego... zobacz więcej

Komentarze 7

Avatar square 200x200

ALVAREZ 2010-02-02

FILM Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ… – Film z całą pewnością wybija się ponad przeciętność,ale nie róbmy z niego nie wiadomo jakiego widowiska.Fakt,porusza ważne aspekty życia,ale nie powoduje to,że można go zaliczyć do arcydzieła,bo tym na pewno nie jest i sporo mu do niego brakuje.Podobał mi się,ale jak dla mnie nie było w nim tej atmosfery i klimatu,który powinien mu towarzyszyć przez cały seans.Według mnie wszystko zepsuło zbyt lóźne i humorystyczne podejście do tematu.

maaadz 2009-06-08 8

Potwierdzam – Jest to jeden z tych filmów,które trzeba w całości obejrzeć,aby należycie docenić bądź jakkolwiek ocenić. Przyznam się,że początkowo oglądając jedynie fragmenty,żeby zorientować się,czy warto,byłam średnio przekonana do tego filmu,jednak po pełnym obejrzeniu byłam no cóż…wniebowzięta.
Styl Tima Burtona jest niepowtarzalny,każdy o tym wie,ale oprócz niepowtarzalności cechuje się również wspaniałością. Taaa…właściwie tylko tak da się to określić ;-))

Ronaldinho 2007-11-02 10

Nadzwyczajny. - No cóż, popis Burtona przy doskonałym scenariuszu. Magiczny, cudowny, niesamowity, przepiękny, wzruszający, genialny Albert Finney – to, co pierwsze mi przyszło na myśl po obejrzeniu tego filmu. Z początku zanosiło się na w miarę normalny dramat, ale jak już poszła fantazja to na całego, brawo panie Burton. Aż mnie coś tchnęło, żeby może o tym jakiś dłuższy tekst napisać – recenzję, ale to dopiero jak zdobędę wydanie DVD.

Ocena: 10/10

Timothy Ronaldinho 2007-11-02

ze wszystkim się zgadzam. jak również z oceną. pozdrawiam.

AVE BURTON! :D

Timothy 2007-07-20

śmieszny, piękny, wzruszający – Tim znowu się spisał. dla takich filmów warto żyć

unknown 2006-09-08 9

Bardzo dobry. – Nieprzewidywalny do końca.. moze troszke za krótki:]

Współtworzą