Cyrano de Bergerac 7.0

Historia muszkietera obdarzonego przez naturę niezwykle długim nosem. Cyrano de Bergerag przez ten właśnie szczegół anatomiczny stara się zyskać szacunek u innych poprzez wywoływanie awantur i wyzywanie na pojedynki. W parze z awanturniczym stylem życia idzie jego niespotykana wrażliwość, którą wyraża tworzoną poezją. Gdy zakochuje się w swej kuzynce, miłość wyznaje w listach podpisywanych jednak, z braku śmiałości, imieniem jednego z podwładnych. Nie wie, że w istocie Christian jest jego rywalem, ponieważ również skrywa uczucia do pięknej Roxanne. Dziewczyna ulega pięknu czytanych słów i zakochuje się, jak jej się wydaje, w autorze listów.

Ciekawostki

Obsada i ekipa

  • Gérard Depardieu tak polubił swojego bohatera, Cyrana, że zachował wygląd (długie włosy i wąsy) przez długi czas po zakończeniu filmowania.
  • Gérard Depardieu i Vincent Perez grają rywali do uczuć Roxanne. W rzeczywistości, obaj mają dziecko z aktorką Karine Silla, a córka Depardieu również ma na imię Roxanne.

Okoliczności

  • Historyczne Cyrano nie został zamordowany. Prawdą jest, że został zraniony, ale zmarł zaledwie rok później, w domu kuzyna na wsi. Edmond Rostand doskonale zdawał sobie sprawę z tych faktów, zdecydował się na zabójstwo i śmierć w klasztorze ze względów literackich.

Pozostałe

  • Film został nakręcony w okresie od 8 maja do września 1989 roku.
  • Film wymagał 2 tys. aktorów i statystów a także tyle samo kostiumów. Z czego połowa została zaprojektowana specjalnie na potrzeby filmu.
  • W filmie użyto 1000 sztuk broni.
  • Cyrano de Bergerac był prawdziwą postacią historyczną. Urodził się w 1619r. i zginął w 1655r. Nie ma jednakże żadnych dowodów na to, że potrafił ułożyć i wyrecytować wiersz w czasie trwania pojedynku. A także skończyć dzieło i zabić przeciwnika w tym samym momencie. Nie istnieją również dowody na to, jakoby pisał listy miłosne innego mężczyzny.
  • Roxane istniała naprawdę. Była kuzynką Cyrano, i naprawdę poślubiła barona o nazwisku De Neuvillette. Jednakże, nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że obaj byli w niej zakochani.