Przed wschodem słońca 7.4

Francuska studentka Celine i Amerykanin Jesse (Ethan Hawke) poznają się w pociągu jadącym do Wiednia. Wspólna rozmowa jest tak interesująca, że postanawiają wysiąść w Wiedniu i kontynuować rozpoczętą dyskusję. Początkowo błahe rozmowy przeradzają się w poważne dyskusje, a zauroczenie w głębsze uczucie.

Zgłoś naruszenie Trailer #1

Komentarze 5

simonperch 7

Warto obejrzeć :)

karojuu 7

Tak, rozmowy są pretensjonalne, ALE oglądamy na ekranie dwójkę niedojrzałych ludzi; 'młody' typ myślenia i Idealne wizje świata, nie skażone jeszcze realnością

Kniaz4815 8

Jestem oszołomiony ponieważ pozwolono mi na obserwację rodzącego się uczucia pomiędzy dwojgiem nieznajomych. Piękne i intymne studium chemii łączącej ludzi.

Trophy 8

Może i same rozmowy… – … ale film jest jak dla mnie genialny. Świetny scenariusz, gra aktorska, muzyka i scenografia.
Dla kinomaniaków pozycja obowiązkowa.
Polecam też kontynuację.

Quagmire Trophy 9

Ależ piękny, subtelny film. Bardzo dawno nie widziałem takiej chemii pomiędzy aktorami, tak naturalnych dialogów. Nie uwierzę gdy przeczytam, że większość z nich nie była improwizowana, tak jak ciężko mi uwierzyć, że po tym filmie Ethan Hawke i Julie Delpy nie wzięli ślubu i nie żyli razem długo i szczęśliwie. Gadana forma zupełnie nie przeszkadza bo Linklater sprytnie dba aby przez większość czasu albo bohaterowie albo otoczenie wokół nich było w ruchu. Do tego raz na jakiś czas strzela prosto w serce widza tak cudownymi, małymi scenkami jak ta w budce do odsłuchiwania winyli.

9/10